Pillars of Eternity

+
You must gather your party before venturing forth.

No to mają szczęście, że wersja PL jest tylko z napisami. Bo trzeba by było Fronczewskiego zatrudniać do narracji.
 
Ach te wspomnienia:

[video=youtube;lmrnC-48SH0]https://www.youtube.com/watch?v=lmrnC-48SH0[/video]
 
A ja nigdy w polską wersję nie grałem. Fronczewski za bardzo mi się kojarzy z filmami/serialami, żebym mógł ścierpieć jego głos w grze.
 
Hmm jak tak patrze na wymagania PoE to sobie myślę,że tutaj to dopiero przegięli

MINIMUM
System operacyjny: Windows Vista
Procesor: Intel Core i3-2100T 2,5 GHz lub AMD Phenom II X3 B73 2,8 GHz
Pamięć operacyjna: 4 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce 9600 GT lub ATI Radeon HD 4850
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsc

ZALECANE
System operacyjny: Windows Vista
Procesor: Intel Core i5-2400 3,1 GHz lub AMD Phenom II X6 1100T 3,3 GHz
Pamięć operacyjna: 8 GB
Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 570 lub AMD Radeon HD 7770
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca

O ile standardem są już dziwne zestawienia procesorów, tak wymagania zalecane zadziwiają, patrząc na grafikę w grze wierzyć się nie chce i pozostaje jedynie powiedzieć poniosła ich fantazja...
 
Ktoś stwierdził, że przy grafice 2 (2,5) D optymalizacja to zbyteczny koszt najwyraźniej. Wymagania są absurdalne. Jednak powoli się przyzwyczajam, skoro ponad 12 letni remake Residenta ma większe wymagania i chodzi gorzej od 6 części tego cyklu.
 
12 letni remake Residenta ma większe wymagania i chodzi gorzej od 6 części tego cyklu.
To to już wyszło? Kończę właśnie Silenta 4, więc bym se sieknął (grałem tylko w oryginał z 98).

Wymagania PoE faktycznie absurdalne. W przypadku liftingów graficznych starych gier słabą wydajność można jeszcze tłumaczyć archaicznością silnika, ale PoE przecież od początku powstaje na nowe sprzęty.


/// Emotka mi się wp...
 
Last edited:
Ale serio takie wymagania? Co tam jest takiego co potrzebuje takiego sprzętu? Zaawansowana fizyka włosów w nosie?
 
Ale serio takie wymagania? Co tam jest takiego co potrzebuje takiego sprzętu? Zaawansowana fizyka włosów w nosie?
No właśnie o to chodzi, że nic. Gra po prostu nie została zoptymalizowana w należytym stopniu. Oby chociaż stabilnie działała i nie było jakichś poważnych błędów, bo Obsydian pod tym względem źle się kojarzy.
 
Weźcie pod uwagę dwie rzeczy: Unity, czyli koszmar optymalizacyjny, od którego gorszy jest już chyba tylko RED Engine 3 ( :p ) i technologia 2,5D, która wymaga załadowania do pamięci dużych map w bardzo wysokiej rozdzielczości.
 
Ale serio takie wymagania? Co tam jest takiego co potrzebuje takiego sprzętu? Zaawansowana fizyka włosów w nosie?

Nie przesadzajmy, GT 9600 to karta z 2008, a GTX 570 debiutował w grudniu 2010. Co tam mieli wpisać? Jakieś archiwalne modele niedostępne na rynku? Jak dla mnie nie ma w tych wymaganiach nic dziwnego. Myślę, że odwrotnie niż w przypadku W3, tylko garstka graczy nie ma obecnie komputera spełniającego wymagania zalecane.
 
Ale @Yakin, tu nie chodzi o to, że podane konfiguracje to jakieś kolosy. Wręcz czuć relatywnie tanim kompem do grania z 2008 roku. Tu chodzi o to, że ta gra, wizualnie na poziomie Baldurs Gate/Icewind Dale, nie powinna mieć aż takich wymagań. Co oni tam robią? Korzystają z procesora graficznego, jak z zwykłego CPU oraz GPU zarazem? Zrównoleglają cały silnik na siłę do 4 wątków? Przecież ta konfiguracja zalecana przypomina mi moją stacjonarkę, na której Zabójcy Królów chodzili na nisko-średnich detalach. Przecież to kpina.
 
Tu chodzi o to, że ta gra, wizualnie na poziomie Baldurs Gate/Icewind Dale, nie powinna mieć aż takich wymagań.

Wizualnie PoE przerasta Baldury wielokrotnie. Całą warstwą techniczną również. Porównaj sobie choćby miejsce jakie obie gry zajmują na dysku. Wg mnie wymagania są jak najbardziej w porządku. Poza tym powtarzam, co niby mieli tam wpisać? Modele kart sprzed lat piętnastu, o których 90% obecnych graczy nawet nie wie, że istniały? A marketingowo to oczywiste, że wymagania zalecane muszą być wyższe od minimalnych...
 
Tu chodzi o to, że ta gra, wizualnie na poziomie Baldurs Gate/Icewind Dale, nie powinna mieć aż takich wymagań.
Ja rozumiem hiperbolę, ale tutaj mocno przesadziłeś. To tak jakbyś twierdził, że Wiedźmin 3 ma grafikę na poziomie Gothi... ... ... ... hmmm... :hmmm:
 
Top Bottom