Plan Wielkiego Mistrza

+
Plan Wielkiego Mistrza

Co myślicie o planie Wielkiego Mistrza?Ja żałuje, że nie było opcji chociaż przekonania go do tego aby nie wprowadzał go w życie idąc po trupach do celu. Z chęcią bym się przyłączył do de Aldersberga (chyba tak się pisze) i razem z nim i razem z elfami ratowac ludzi :DWiem, że do nie pasuje do Geralta i dlatego nie zostało wprowadzone w grę. Ale po co od razu go zabijac? A gdyby przekonac go o tym, żemógłby swoje zdolności wykorzystac w inny sposób? A elfy? Przecież one są długowieczne i pasują jak ulał do Planu.W epilogu nie było zbyt wielkiego wyboru, a szkoda.
 
jakub był szaleńcem... a tacy są nieprzewidywalni i niebezpiecznidążąc do spełnienia planu, widział tylko cel... nie interesowały go środki do osiągnięcia celufanatyzmu nie da się wyleczyć
 
MKrzyzanowski:Z elfami opcja odpada. Sapkowski w "Pani Jeziora" przedstawia swój świat w przyszłości. Elfy odeszły z kontynentu jeszcze przed nastaniem "Białego Zimna". Z fabuły książki można jednak wywnioskować, iż przepowiednia nie ziści się jeszcze bardzo bardzo długo. Mimo to się sprawdzi.
 
Wydaje mi się żę WM miał dobre intencje jednak wykożystał złe środki i dlatego zbłądził stając się szaleńcem i spisał na straty wiele istnień bo liczył się tylko z osiągnięciem celu... Jakby pogadał z wiedzminami i wspulnymi siłami działał to kto wie może by wyszło a że zaczoł wojnę i zabijanie oraz eksperymęty to zginoł ;D Takie jest moje zdanie na dany momęt ;D ;D ;D 8) ]:->
 
Nie można oceniać Jakuba, nie wiedząc tego, co on wiedział i nie znając długofalowych konsekwencji jego działań.Niby cel nie uświęca środków, ale jest coś takiego jeszcze jak mniejsze zło. Nie wiemy jakich wyborów musiał Jakub dokonać, wiec plan WM pozostaje nieodgadniony...
 
Adam93 said:
Ale wiecie że de Aldersbergiem był prawdopodobnie Alvin ?
Od mniej więcej pierwszego tygodnia listopada :-*. Pisano o tym w kilku wątkach...nawet o tym, skąd Alvin prawdopodobnie się wziął :)
 
Właśnie dobrze mówią nie prawdobodobnie tylko na pweno bo potem Alvina nie odszukali to oznacza żę może cofnął się w przeszłośc, i po rozmowie z Geraltem kim mógłby zsotać wziął to na poważnie i został i Wiedźminem i rycerzem w ślniącej zbroji ]:->
 
GeraltoftheRivia said:
Właśnie dobrze mówią nie prawdobodobnie tylko na pweno bo potem Alvina nie odszukali to oznacza żę może cofnął się w przeszłośc, i po rozmowie z Geraltem kim mógłby zsotać wziął to na poważnie i został i Wiedźminem i rycerzem w ślniącej zbroji ]:->
Dokładnie... Zgadzam się z tobą w 100%Dodam jeszcze, że Wizja i przekonanie WM jest tym co Zobaczył Alvin na początku znajomośći z Geraltem :beer: :beer:
 
No co ty.Ale ta wizja nie była pełna bo wróżba tliny mówiła ze będzie koniec świata,ale w końcu geralt uratował świat :)Nic nie było o Geralcie.Jak by było to przecież ta gra by była bez sensu,chyba co nie.Fajnie zrobili grę.
 
Zgadzam się że Alvin i WM to ta sama osoba. Ciekawe by było gdyby się okazało że matka Alvina była blisko "związana" z WM co zrobiło by pętle na zasadzie że Alvin jest swoim własnym ojcem.Ale trochę od tematu co do przeznaczenia Geralta. Mi się wydaje że on raczej zniszczył świat. W końcu Białe Zimno miało zniszczyć świat. Dla kogo najlepiej??? Dla Króla Gonu bo jako bądź co bądź zły duch dostał by czego chciał. Kto wskrzesił Geralta??? Prawdopodobni Król Gonu. Tylko po co? Otóż WM dzięki swej teorii mógłby ocalić ludzkość. Więc Król Gonu wysłał Geralta jako swoją broń aby ten zabił WM niwecząc jego plany i doprowadzając do zagłady!!! Co wy na to?? ;)
 
jarem412 said:
Zgadzam się że Alvin i WM to ta sama osoba. Ciekawe by było gdyby się okazało że matka Alvina była blisko "związana" z WM co zrobiło by pętle na zasadzie że Alvin jest swoim własnym ojcem.Ale trochę od tematu co do przeznaczenia Geralta. Mi się wydaje że on raczej zniszczył świat. W końcu Białe Zimno miało zniszczyć świat. Dla kogo najlepiej??? Dla Króla Gonu bo jako bądź co bądź zły duch dostał by czego chciał. Kto wskrzesił Geralta??? Prawdopodobni Król Gonu. Tylko po co? Otóż WM dzięki swej teorii mógłby ocalić ludzkość. Więc Król Gonu wysłał Geralta jako swoją broń aby ten zabił WM niwecząc jego plany i doprowadzając do zagłady!!! Co wy na to?? ;)
Geralt z Rivii - Białowłosy Demon Zagłady LudzkościUch, powiało grozą ]:-> W sumie na to wyszło, że wiedźmiak był jedynie narzędziem, pomimo iż uważał, że to on jest panem swego losu.
 
jarem412 said:
Więc Król Gonu wysłał Geralta jako swoją broń aby ten zabił WM niwecząc jego plany i doprowadzając do zagłady!!! Co wy na to?? ;)
Rzeczywiście Król Gonu miał interes we wskrzeszeniu Geralta.Twoja wersja jego[Króla Gonu]planu też jest prawdopodobna.Aż się pewnie uśmiechał gdy Geralt zabijał ludzi po drodze do de Aldersberga.A co do samego WM to był typowym zakonnikiem:miał manię oczyszczenia ludzi z "grzechów" i osiągania swoich celów nawet po drodze usłanej trupami.
 
Intrygujaca opcja, nie powiem.Ale....Co do Krola Gonu, to nie widze wiekszego sensu wskrzeszania Geralta, bo WM dokonal(by) znacznie wiekszych zniszczen.Jesli mowimy, ze "sztuka jest sztuka".Cala ta historia (mam nadzieje) zapowiada CIAG DALSZY!i O TO nam WSZYSTKIM loto, czyz nie?Panowie z CD Project Red: Hatts off!Pomimo paru bledow w grze.KLIMAT, to sie liczy!Darth.
 
A dla mnie to wygląda trochę jak "spiskowa teoria dziejów".Mówiąc poważnie nie ma dla mnie znaczenia w jaki sposób Geralt wrócił do życia. Czy Król Gonu dalej będzie mu deptał po piętach i jaki plan miał Wielki Mistrz.Zakończenie jest ciekawe i pozostawia otwartą drogę. Nie wiem też czy konieczne jest doszukiwanie się kim mógł być owy wiedźmin-zabójca. W każdym razie pole do popisu po zakończeniu jest bardzo szerokie. A dla tych, dla których wszystko musi być jasne myślę, że autorzy przygotowali masę ciekawych odpowiedzi. Kwestia cierpliwości.
 
Wedułg mnie ta teoria z wskrzeszeniem Geralda przez Króla gonu jest bardzo ciekawa i prawdopodobna. Ale zastanawiam się czy zniszczenie Króla gonu w wizi jest prawdźiwe.
 
Top Bottom