Planescape: Torment, Tides of Numenera

+
Planescape: Torment, Tides of Numenera

W PLAYu jest pełna wersja, właśnie kupiłem, polecam :)Pamiętam że w jakimś temacie była mowa o modach poprawiających grafikę itp, ale nie mogę go znaleźć przez wyszukiwarkę... Jakby łaskawa dusza podrzuciła linki do tych modów albo do tematu odpowiedniego :)
 
Temat czytaj zanim się wyrwiesz ;]Wylazłem z Kostnicy właśnie (po raz kolejny po 10 latach :D ) - no giera jest genialna i ponadczasowa, nawet grafika się nie zestarzała specjalnie :)
 
Taaak, świetna gra, nie można znaleźć tam żadnych błędów choćby się szukało na siłę, gra jest perfekt :)
 
@zi3lona - nie o to mi chodziło, tu są jakieś małe pacze, a to była jakaś duża paka z teksturami w wyższej rozdziałce czy coś, nigdzie nie moge znaleźć, kiedyś chyba na wykopie było, ale nie moge znaleźć :(
 
To już nie wiem. Zaciekawiłeś mnie, więc przegrzebałam internet w nadziei, że sama wykorzystam rzeczoną poprawkę. Znalazłam nawet parę fajnych mini-modów, ale nic co mówiłoby o nowych teksturach. Mam zainstalowaną tę modyfikację do większych rozdzielczości i gra wygląda całkiem nieźle.
 
mrrruczit said:
to była jakaś duża paka z teksturami w wyższej rozdziałce czy coś, nigdzie nie moge znaleźć, kiedyś chyba na wykopie było, ale nie moge znaleźć :(
Też czegoś takiego szukałem i też nie znalazłem...Z drugiej strony (głupio się przyznać...) nie grałem nigdy wcześniej w Planescape a po zainstalowaniu moda podnoszącego rozdzielczość gra wygląda naprawdę dobrze.Do tego co podała wyżej zi3lona dorzuciłbym jeszcze jeden mod - dopasowujący interfejs do wyższych rozdzielczości (do zainstalowania na samym końcu :)
 
Nie ma modów na zmianę tekstur. Torment to gra 2D. Tła to ręcznie rysowane obrazki. Postacie to też sprity 2d.Jest też mod, który przywraca wycięty content.
 
Polecam ten trzypak:http://www.spellholdstudios.net/ie/pst-ubhttp://www.sorcerers.net/Games/Torment/index_mods.phpTak, Unfinished Business zawiera polską wersję tłumaczeń.
 
Dziękować :)Wprawdzie tam nigdzie nie znalazłem informacji, ale wolę się dopytać - nie muszę się obawiać o savy? Bo już jestem strasznie daleko (po narodzinach alei ;) i wole się upewnić.
 
Jak by to powiedzieć... Też byłam po narodzinach alei i wszystko trafił szlag. Nawet przeinstalowanie gry nie pomogło. Zresztą w readme zdaje się ostrzegają, że należy instalować na początku gry. Postanowiłam zaryzykować i muszę zaczynać od nowa. Co w perspektywie bliskiego urlopu bez pogody nie jest, w sumie, takie złe ;P
 
Last edited:
Co do grafiki, jest mod zwiększający rozdzielczość, tak że da się grać spokojnie na 19/20/21 itd. calach w rozdzielczościach coś do około dwóch tysięcy.
Nie ma modów na zmianę tekstur. Torment to gra 2D. Tła to ręcznie rysowane obrazki. Postacie to też sprity 2d.
Hm. Wydaje mi się, że jednak te chłopaki od Widescreen Mode musiały coś pozmieniać ;]
 
Koziek said:
Nie ma modów na zmianę tekstur. Torment to gra 2D. Tła to ręcznie rysowane obrazki. Postacie to też sprity 2d.
Hm. Wydaje mi się, że jednak te chłopaki od Widescreen Mode musiały coś pozmieniać ;]
Tylko menu i panel na dole ekranu.
 
Od niedawna po raz pierwszy w życiu gram w Tormenta i muszę przyznać, że gra jest po prostu fantastyczna. Niestety napotkałem na pewien problem, którego nijak nie mogę rozwiązać. Mianowicie chodzi o ulepszenie Nordoma. We wszystkich poradnikach, które udało mi się wyszukać jest napisane, że należy pokonać labirynt Modronów mając go w drużynie i po pokonaniu konstruktu złego czarodzieja z nim porozmawiać (z Nordomem oczywiście). Niestety zrobiłem już to trzy razy, przepatrzyłem wszystkie dostępne opcje dialogowe, a możliwości ulepszenia go jak nie miałem tak nie mam (poziom mądrości i inteligencji mam po 21 pkt, a charyzmę dobijam czarem do 25, więc wg instrukcji współczynniki są wystarczające). Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem i wie jak go rozwiązać? Jeśli tak, to bardzo proszę o info na priva. Dam oreniaka :).
 
Yakin said:
Od niedawna po raz pierwszy w życiu gram w Tormenta i muszę przyznać, że gra jest po prostu fantastyczna. Niestety napotkałem na pewien problem, którego nijak nie mogę rozwiązać. Mianowicie chodzi o ulepszenie Nordoma. We wszystkich poradnikach, które udało mi się wyszukać jest napisane, że należy pokonać labirynt Modronów mając go w drużynie i po pokonaniu konstruktu złego czarodzieja z nim porozmawiać (z Nordomem oczywiście). Niestety zrobiłem już to trzy razy, przepatrzyłem wszystkie dostępne opcje dialogowe, a możliwości ulepszenia go jak nie miałem tak nie mam (poziom mądrości i inteligencji mam po 21 pkt, a charyzmę dobijam czarem do 25, więc wg instrukcji współczynniki są wystarczające). Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem i wie jak go rozwiązać? Jeśli tak, to bardzo proszę o info na priva. Dam oreniaka :).
Też miałem ten problem, wydaje mi się że masz za mało inteligencji...albo trzeba poczekać do jakeigoś momentu, ale obstawiam to pierwsze.Ja ulepszyłem go chyba dopiero w podziemiach pod Klątwą.
 
1. Zapytaj Nordoma o źródło. Potem spytaj jak się ma i poczekaj aż skończy analizę. Z inteligencją co najmniej 16 możesz powiedzieć coś w stylu "czy uważasz, że odłączenie od źródła sprawiło zmianę perspektywy/charakteru?" Nordom dostanie +1 do inteligencji i kondycji. Ten upgrade jest możliwy tylko zanim powiesz mu o tym, że jesteś nowym dyrektorem kostki.2. Pogadaj z Nordomem po tym jak pokonasz konstrukta czarodzieja na wysokim poziomie Rubikonu. Musisz się dowiedzieć, że konstrukt czarodziej zdezintegrował poprzedniego dyrektora, w przeciwnym razie ten upgrade nie będzie możliwy. Spytaj Nordoma jak skończył w Rubikonie, o testy i dyrektora. Powiedz mu, co się dowiedziałeś o poprzednim dyrektorze i że Ty jesteś nowym dyrektorem. Nordom dostanie za to +1 do inteligencji i zręczności.3. Jak już wywnioskujesz, że Nordom musi robić co mu każesz (jesteś dyrektorem) wydaj mu rozkazy:- jeśli jesteś wojownikiem z siłą 17 lub więcej możesz kazać mu lepiej walczyć, wtedy dostanie -2 do int, +1 do zre, +1 do kon i +2 do KP.- jeśli jesteś magiem i masz int 17 lub więcej, możesz mu kazać opróżnić pamięć wtedy dostanie +2 do int i przedmiot - zwój Duplikacja Ennola Evy - bardzo, bardzo dobry czar 5 poziomu.- jeśli jesteś złodziejem z 17 dex lub więcej możesz mu kazać być bardziej podstępny, wtedy dostanie -2 do siły i +2 do zre,- jeśli masz charyzmę 17 lub więcej możesz uzyskać najlepszy upgrade poprzez motywacyjne przemówienie, wtedy dostanie +2 do KP, +2 do siły, +1 do kon i +1 do szczęścia.
 
Top Bottom