Plansza do gry w Gwinta

+
Siema taką plansze do gwinta se postanowiłem zrobić ;D narazie połowa roboty, druga część w trakcie produkcji, gdybym wiedział ile z tym będzie zabawy to bym się nie brał nawet zważywszy na to, że do roboty nie używam narzędzi mechanicznych tylko dłuta młotek pilnik i papier ścierny .... i jeszcze na najbardziej włókniastym drzewie jakim jest sosna :D Plan jest taki żeby plansza wyglądała na dość styraną, pierwsze przetarcia się już pojawiły, gdy dołączę drugą część wtedy poprzecieram więcej :D Jak wam się widzi to ? (uprzedzam, że to moja pierwsza jakakolwiek praca w drewnie) :D
 

Attachments

  • plansza 222.jpg
    plansza 222.jpg
    510.1 KB · Views: 897
  • plansza 333.jpg
    plansza 333.jpg
    591.3 KB · Views: 1,115
Będziesz musiał wprowadzić aktualizacje i pozbyć się jednego rzędu. A tak serio to bardzo fajna.
 
Nie wiem czym malowałeś bejcą, czy lazurą ? i chyba mahoń. Najlepszy efekt zrobisz jak użyjesz środków które nie utracą słojów z drewna, bo jak urtacisz złym doborem, wtedy robi się takie plastikowe. Nie widać, że to drewno.

Najlepiej zaimpregnuj jakimś ciemnych kolorem w stylu dębu, a jak chcesz mieć blysczące, to użyj lakieru bezbarwnego (albo od razu barnwnego jak wolisz) i i wypoleruj ładnie. Będziesz miał fajny efekt, te lazury popsują ci efekt drewna.

Sam jak robiłem belki na strychu, to się naszukałem i naczytałem o odpowiednich powłokach ochronnych, bo chciałem mieć białe i żeby miały słoje :D. Najgorszy jest dobór rodzaju środka do drewna, a i jeszcze tyle firm i która najlepszy efekt i nie popsuje wizji =]

EDIT: o widzę panele COMBO DĄB masz takie jak ja :D te słoje wszędzie poznam :D
 
@Airoder pozbyć się jednego rzędu ? co masz na myśli ? :D
@MaRIB1 Malowane bejcą i fakt trochę zatraciły się słoje w tym kolorze, ale na żywo lepiej wygląda, i tak całość będę szlifował ale to gdy już będzie gotowa 2 część będę szlifował (a tak jak piszesz zaimpregnuj jakimś ciemnych kolorem w stylu dębu i wypoleruj ładnie )
to może być zaimpregnowane bejcą np orzech ?

hehe :D spostrzegawczyś z tymi panelami :)

ps jakieś pomysły co zrobić z drewnem które w niektórych miejscach jest chropowate mimo szlifowania ? w sensie takim, że dłutem wyżłobiłem dziurę i po bokach są takie małe wgłębienia wynikające z tego, że miększa część włókien po prostu powypadała ( jakaś szpachla ? czy to profanacja będzie ? hehe :D )
 
Last edited:
Wgłębienia na palec przydałoby się wygładzić, a te odpryski zostawić będziesz miał styraną jak chciałeś planszę :D

To wgłębienia najlepiej takimi małymi pilniczkami zrobić i na niskich obrotach wkrętarką, jak tutaj te różowe i takim pół kolistym, którego akurat nie ma tutaj na zdjęciu =]

Jeszcze dam ci efekt tej bejcy, nawet słoje widzę można dorobić =]

https://www.toolon.pl/media/image/c8/c6/5e/125EtiHMui3p21C_600x600.jpg
 
W niektórych sklepach można znaleźć duży wybór bejc w proszku, sama tak kupuję, bo te gotowe rozrobione rzadko pasują mi kolorystycznie. Barwiący wosk do drewna też jest jakąś opcją, choć nie wiem, czy w przypadku planszy by się sprawdził. Osobiście jestem fanką wosku, bo daje bardzo ładne satynowe wykończenie i wydobywa kolor drewna. Podobnie, zresztą, olej.
 
Top Bottom