Płyta Video DVD - Brak Audio

+
Status
Not open for further replies.
Płyta Video DVD - Brak Audio

Witam!

Zakupiłem edycje kolekcjonerską ze sklepu gram.pl
Wcześniej miałem problemy z odpalaniem płyty, która miała dodatkowe materiały to sobie znalazłem na to czas dziś.

Na płycie są dwa foldery: AUDIO_TS i VIDEO_TS.
Folder audio mam CAŁKOWICIE WYCZYSZCZONY. Filmy odtwarzają się normalnie ale bez dźwięku.

Dostałem jakąś felerną płytę czy jest jakaś inna opcja?

(przypominam, że problem dotyczy płyty z materiałami filmowymi)
 
Guppy said:
Ja kupiłem zwykłą wersję w Media Expert i miałem to samo.
Na razie wysłałem meil do gram.pl i zobaczymy co odpiszą. Jeśli to niech ich wina to znaczy, że heh wszystko przez CD Projekt?
 
Zanim napiszesz do nich, że nie działa dokładnie sprawdź (spalisz się, ze wstydu tylko) proponuję odpalić płytkę na zwykłym DVD-VIDEO podpinanym do TV :D mogę się założyć że problem leży w komputerze nie w płycie :), bo to akurat że AUDIO_TS jest pusty to normalne :) (tak musi być)

PS. Jaki masz system ?
 
Windows XP Home Edition 32-bit, zobaczę DVD i dam edycję.

@Edit
Ohoho, ale mnie zagięło jak ta płyta się odpaliła na nie wiem, 40 calach chyba xd

Col dziwniejsze, dźwięk jest. Czyli co, mogę nie mieć jakiś kodeków? Jeśli tak to jakich?
 
Do odpalania płyt zakodowanych w DVD-MPEG2 potrzebny jest zewnętrzny player: http://bit.ly/ijwzMN
 
kuzyn123 said:
Windows XP Home Edition 32-bit, zobaczę DVD i dam edycję.

@Edit
Ohoho, ale mnie zagięło jak ta płyta się odpaliła na nie wiem, 40 calach chyba xd

Col dziwniejsze, dźwięk jest. Czyli co, mogę nie mieć jakiś kodeków? Jeśli tak to jakich?

Wystarczy tak jak kolega thantor napisał odpowiedni player np power dvd z tym że jest płatny polecam jednak tylko paczkę kodeków ;)

np: http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec-Pack,Program,Windows,13137.html i powinno zadziałać :)

EDIT:
lub odtwarzacz VLC media player odtwarza prawie wszystko i kodeki ma wbudowane w sobie więc nie trzeba nic dodatkowego ściągać i jest darmowy.
http://www.videolan.org/vlc/
 
Ja mam podobnie Nie mam nic w folderze AUDIO_TS a tak to wszystko mam ścieżkę dźwiękową i wszystko jest w VIDEO_TS nie narzekam ważne zę jest gra i się znajduje na płytkach jak by jej nie było a AUDIO i reszta byłyby to problem i był a tak kto patrzy na to jak wszystko na necie jest.
 
Dawid8524 said:
Ja mam podobnie Nie mam nic w folderze AUDIO_TS a tak to wszystko mam ścieżkę dźwiękową i wszystko jest w VIDEO_TS nie narzekam ważne zę jest gra i się znajduje na płytkach jak by jej nie było a AUDIO i reszta byłyby to problem i był a tak kto patrzy na to jak wszystko na necie jest.

Wszyscy tak mają bo tak wygląda format Dvd-Video :) Oba strumienie Audio i Video połączone są ze sobą w plikach .VOB, nie wiem po co jest ten folder AUDIO_TS, bo się w to nie zagłębiałem, ale wiem, że jak go by nie było chociaż jest pusty, na odtwarzaczu dvd płyta mogła by się nie uruchomić :)
 
Audio_TS jest zapełnione kiedy wypala się na płycie DVD odpowiednio zakodowaną muzykę etc.
Video_TS jest zapełnione kiedy wypala się na płycie DVD odpowiednio zakodowany film. Większość programów jak Nero czy Ashampoo BS samo koduje już pliki.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom