po co kupowac jak mozna miec za darmo? (ksiegi, przedmioty do questow)

+
po co kupowac jak mozna miec za darmo? (ksiegi, przedmioty do questow)

od razu sprostowanie- ten topic nie ma nic wspolnego z piractwem czy kserowaniem ksiazek :pdoszedlem do IV aktu na srednim poziomie trudnosci i zawiedziony niesmiertelnoscia geralta zaczalem grac od poczatku na hardzie. przechodzac od nowa napotkalem znow na ten sam problem. ksiazki historyczne, poglebiajace fabule, o bestiach i roslinach cena od kilkudziesieciu do 800 orenow (pod koniec III aktu pozniej pewnie drozsze), przedmioty przydatne jako podarunki dla osob, zwiazane z questami, wszystkie tzw przydajki.zanim spostrzeglem w sklepach drozsze przedmioty jak zbroja za 5 tys zdarzylem wydac tysiace orenow na ksiazki tym samym zostajac do konca III aktu w pierwszej zbroi. pieniadze szczescia nie daja ale ich brak tym bardziej.wymieniajcie tu prosze znalezne ksiegi i przedmioty od myslnika z lokalizacja lub chocby mniej wiecej ze w danym akcie gdzies wystepuja.akt I:-ksiega o trupojadach i ksiega o topielcach do znalezienia w chatach nie zwiazanych z fabula i do wygrania od pijaka.-tulipany dla wiesniaczki do znalezienia w jednej z opuszczonych chat, jest tez mozliwosc wymiany innych kwiatow (z alchemii) na tulipany u wiesniaczek ubranych na bialo w chustach w podgrodziu
 
Prawde powiedziawszy polecam mocno rozmowy ze starymi babciami, ktore mozna napotkac w akcie I. Od reki opowiedza o wszytkich dostepnych na podgrodziu ziolkach, a i o znacznej czesci potworow mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec.Koszt rozmowy - najlepiej rzucic jakis chlebek, buleczke albo jakis owoc. Generalnie zarcie znajdujemy w domach i po roznych pojemnikach, wiec w wiekszosci przypadkow jest za free.Oszczednosc na ksiazkach - wymierna. Przyjemnosc z wysluchania opowiesci - bezcenna :)
 
no prosze, czlowiek codziennie dowiaduje sie czegos nowego o tej grze :p. nie wiedzialem ze kazda babcia ma co innego do powiedzenia
 
W akcie 1 na bagnach u ludożercy w regale można znaleźc księżke "Sain pur" (?) tą co jet potrzebna aby ją przeczytac aby kalkestain dał nam notatki gdzie są ukryte sefiry, Rękawiczki co są potrzebne np. aby zdobyc karte plotkary (IMO narazie najlepsza jaką widziałem później jest karta tej gościówy spod młyna ;]) są schowane w szpitalu lebiody w koszu na ubrania (jak się idze w strone pomniku melitele to tak po lewej).
 
Vaarel said:
W akcie 1 na bagnach u ludożercy w regale można znaleźc księżke "Sain pur" (?) tą co jet potrzebna aby ją przeczytac aby kalkestain dał nam notatki gdzie są ukryte sefiry,
bagna to juz akt 2 ale to tak na marginesie ;)
 
W akcie 1 na bagnach u ludożercy w regale można znaleźc księżke "Sain pur" (?) tą co jet potrzebna aby ją przeczytac aby kalkestain dał nam notatki gdzie są ukryte sefiry,
A ja nawet nie wiem skąd w moim ekwipunku znalazła się ta książka :eek: Bo tą drugą dostałem od krasnala :p ale pierwsza??Może jakiś bug? W sumie szkoda, że ją tak szybko dostałem bo miałe nadzieje, że będzie trzeba trochę pochodzić i pokombinować w tym quescie a tu zonk :p A czy w mieście babcie też opowiadają o jakiś stworach, bo na razie spotkałem kilka i nie mogłem zapytać o żadne bajki :(
 
jak w pierwszym akcie bedziesz walczyl ze scoia'tel to w drugim vivaldi zostanie aresztowany. jak go wykupisz z loszku dostaniesz obie ksiazki do zadania z wieza.diament potrzebny dla zdobycia karty urzedniczki w III akcie mozna zdobyc m.in. upijajac zoltana w I akcie
 
w akcie III kelnerka w karczmie na Wyzimie Handlowej, daje nam przepis niwelujący skutki upicia się. Generalnie jest bardzo rozgadana :)
 
tak, ten przepis mozna zdobyc dajac jej cos w zamian lub gadac tak dlugo az trafi na kwestie o swojej babci, wtedy daje za darmoprzy nastepnej wizycie u ceglarki juz nie chce ze mna gadac :(
 
Llordus said:
Prawde powiedziawszy polecam mocno rozmowy ze starymi babciami, ktore mozna napotkac w akcie I. Od reki opowiedza o wszytkich dostepnych na podgrodziu ziolkach, a i o znacznej czesci potworow mozna sie ciekawych rzeczy dowiedziec.Koszt rozmowy - najlepiej rzucic jakis chlebek, buleczke albo jakis owoc. Generalnie zarcie znajdujemy w domach i po roznych pojemnikach, wiec w wiekszosci przypadkow jest za free.Oszczednosc na ksiazkach - wymierna. Przyjemnosc z wysluchania opowiesci - bezcenna :)
tak tak, a w III akcie kobieta w karczmie za kufel piwa opowie o bazyliszkach... mój znajomy po tym biegał po całej wyzimie i szukał gdzie sprzedają lustra jak sie dodatkowo dowiedział odemnie że w IV akcie są Bazyliszki :)
 
diament mozna znalezc w siedzibie kultu jakiegos tam pajaka w kanalach wizimy.btw od aktu II wzwyz mozna kupic/znalezc ksiege o barghestach? nie mam barghestow w bestiariuszu a lubie miec pelne info.wczoraj przez kilka godzin gralem z talarem w kosci i kupilem wszystkie ksiazki. teraz mnie stac na wszystko :p
 
double post zeby przywrocic tematksiega o roslinach druidzkich w III akcie na bagnach w kufrze przy nadzorcach salamandry (obok zawalonej wierzy). ksiega warta 600 orenow
 
W rozdziale IIIu jednego z gości w pełnej płytowej dowiadujemy się o kikimorze robotnicyW rozdziale IVod wiesniaczki dowiadujemy sie o bruxie
 
druid - po wykonaniu zadań dla ceglarzy, da przepis na wierzbędrwal - przy 1 wizycie poprosi o odkupienie kilku rzeczy za 200, jest tam m.in. przepis na żoninie łzyceglarz - za wiadomość, że druidzi nie porwali dziecka da przepis na perfumygrabarz - po anulowaniu długów u talara da klucz na cmentarz i przepis na filtr petriego
 
A nie powinniscie oznaczac SPOILEROW?:p ale fakt, faktem ksiazki (najczesciej zielniki) wychodza najdrozej nawet do 500 orenow
 
j3zus said:
ceglarz - za wiadomość, że druidzi nie porwali dziecka da przepis na perfumy
pomylilo ci sie troszke gosciu da nam przepis na perfumy jednak dopiero gdy go uwolnimy wszystkie grupy z rak salamandry i pozniej u Vaski porozmawiamy z nim i ne przyjmiemy 100 orenow.W IV rozdziale od starszych mozn sie dowiedziec o polnocnicach i poludnicach,a takze jesli elfom niektorym damy mieso to dowiemy sie o roslinach
 
nie pomyliło mi się "gościu"... jestem na początku III aktu i przepis zdobyłem tak jak napisałem... w II akcie pogadałem z driadą, z vaską i ceglarzem... nie przyjąłem kasy, on powiedział, że mnie sprawdzał i dał przepis
 
Top Bottom