Po prostu sport

+

Nie ma takiej możliwości żeby sportowcem roku został ktoś inny, zresztą Robert to taka klasa że sam pogratuluje Idze sukcesu i będzie się cieszył z jej wygranej.
Iga jeszcze tylko dołóż złoty medal IO w Paryżu, chyba lepszej okazji nie będzie ! na medal.
 
Dlaczego nikt tu o tym nie pisze? Po Dreszczowcu z Brazylią Polska kadra pod kierunkiem Nicoli Grbicia po raz trzeci zawalczy w Niedziele o Puchar siatkarskich mistrzostw świata! Trzymajmy kciuki za Bieńka Kurka i spółkę kibicujemy Biało-czerwonym.
To proste, Wszyscy zeszli wczoraj na zawał :D. Ja to nie mogę oglądać siatkówki, to jest zbyt stresujące :D.
 
Jako ktoś związany z bieganiem chciałam tu napisać cały elaborat jako odpowiedź na smuteczki @undomiel9 , pisałam chyba z 20 minut, ale najkrócej i najdobitniej rzecz ujmując: dopóki nie będzie zmian na poziomie systemowym - czyli odpowiedniego wsparcia szkolenia od młodzika do seniora, aby sportowcy nie uciekali ze sportu po okresie młodzieżowca, kiedy kończy się wsparcie rodziców - jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie. :(
Trenuje się samemu, za swoje, za swoje też się wyjeżdża na obozy przygotowawcze. Na szczeblu MP - po medal i uścisk ręki oraz groszowe stypendium. Na szczeblu komercyjnych imprez sportowych - od mityngów po miejskie półmaratony - z szansą na zarobek.
I patrząc na marne lata w konkurencjach technicznych (tyczka, wzwyż) i brak następców w niektórych konkurencjach, do których jesteśmy przyzwyczajeni dzięki starym mistrzom - smutne lata LA może dopiero przed nami.
 
Świetny czas dla polskiego kibica. Szalone liczby Lewandowskiego, Świątek na szczycie rankingu, dwa wygrane turnieje wielkoszlemowe w jednym roku(jako pierwsza zawodniczka od 2016 roku) oraz siatkarze w finale MŚ(oby wygranym!).

Nie ma takiej możliwości żeby sportowcem roku został ktoś inny
Jedna jest, ale szanse na nią są minimalne. Jeżeli jakimś cudem reprezentacja Polski zdobyłaby medal na MŚ w Katarze to na 100% Lewandowski wygrałby plebiscyt.
 
aby sportowcy nie uciekali ze sportu po okresie młodzieżowca, kiedy kończy się wsparcie rodziców - jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie. :(
To nie jest czasem tak, ze po okresie młodzieżowca wielu ucieka bo zdaje sobie sprawę, że na większe sukcesy nie ma szans ? :) W wielu sportach jeżeli jesteś przeciętny po prostu nie opłaca się w to brnąć. Miałem kolegę, który był kulomiotem, nawet zdarzyło mu się wystąpić na porządnym mitingu, miał stypendium, jednak na studiach zdał sobie sprawę, że kolejnym Majewskim nie będzie no i odpuścił.
 
Last edited:
To nie jest czasem tak, ze po okresie młodzieżowca wielu ucieka bo zdaje sobie sprawę, że na większe sukcesy nie ma szans ? :) W wielu sportach jeżeli jesteś przeciętny po prostu nie opłaca się w to brnąć. Miałem kolegę, który był kulomiotem, nawet zdarzyło mu się wystąpić na porządnym mitingu, miał stypendium, jednak na studiach zdał sobie sprawę, że kolejnym Majewskim nie będzie no i odpuścił.
Gdyby Lewandowski tak postanowił, grając bezbarwnie w Legii…

Bo to raczej nie zerojedynkowe jest. Często talent nie ma szans się rozwinąć, a bywa i tak, że zastępuje go ciężka praca. Nie wszystkim starcza cierpliwości.
 
Gdyby Lewandowski tak postanowił, grając bezbarwnie w Legii…

Bo to raczej nie zerojedynkowe jest. Często talent nie ma szans się rozwinąć, a bywa i tak, że zastępuje go ciężka praca. Nie wszystkim starcza cierpliwości.
On z Legii odszedł jeszcze za juniora @undomiel9 Był tam bardzo krótko. Ponadto rozróżniłbym sporty drużynowe i indywidualne. W tych pierwszych łatwiej jest się gdzieś "załapać" chociażby do 2 ligi nawet nie mając talentu i jakoś tam sobie z tego żyć. Sporty indywidualne rządza się swoimi prawami, tam już musisz mieć określone predyspozycje i umiejętności żeby związać z tym zawodem swoje życie. A umówmy się 23 letni sportowiec - bo to jest granica dla młodzieżowca już raczej zdaje sobie sprawę ze swojego potencjału.
 
To chyba cały zespół polskich sędziów. Oni od pewnego czasu są w paczkach.
Tak jak mówisz

zresztą na VAR również głównym sędzią będzie Polak.
To zrozumiale posunięcie FIFA bo eliminują do minimum nieporozumienia w komunikacji.
Wiadomo było że taki mecz jak finał tak czy inaczej poprowadzi ktoś z EU bo sędziom z Ameryki Pd brakuje doświadczenia właśnie z VAR
 
Magda w 4 rundzie AO, dobra gra naszych Iga i hubert widać też dobra gra, chyba united cup przed truniejem u wszystkich zaprocentował.
 
a co byście powiedzieli na pojedynek Linette vs Świątek? Jest taka możliwość pytam jako amator
Teoretycznie taka możliwość jest ale bodajże dopiero w finale bo Iga jest w górnej części drabinki a Magda w dolnej więc.... nothing is impossible !
 
Top Bottom