Pochlebne recenzje w Polityce i Tawernie RPG

+
Pochlebne recenzje w Polityce i Tawernie RPG

Cytaty: Dział Technopolis magazynu „Polityka” oraz znany magazyn o fantastyce i grach RPG „Tawerna RPG” opublikowały swoje recenzje „Wiedźmina”, w których przyznały grze oceny, kolejno 6+ oraz 6- (w skali szkolnej 1-6). Autor recenzji w Tawernie RPG zauważa wady gry, podkreśla jednak ogromną rolę klimatu, fabuły i grywalności. Podobnie „Polityka” jest zadowolona z opowiedzianej historii, wytykając z kolei grze dużą ilość wulgaryzmów. Tawerna RPG: „Muszę powiedzieć, że nawet mimo wszystkich wad, Wiedźmin zasługuje na tytuł cRPG wszech czasów, a panowie i panie z CD Projekt RED otrzymują ode mnie ogromny kredyt zaufania – z chęcią kupię każdą następną ich grę, choćby był to tylko Tetris.”Polityka: „“The Witcher” jest (i tu trzeba zacząć wyliczankę): z pewnością najlepszą polską grą w historii (i obawiam się, że nieprędko znajdzie się ktoś, kto ją z tego podium zepchnie), jednym z najlepszych cRPG w historii gatunku i najlepszą grą cRPG tego roku. Dlaczego? Bo debiutanci z CD Projekt Red, w odróżnieniu od (niemal) wszystkich innych deweloperów, zrozumieli, że gra powinna mieć profesjonalny scenariusz i opowiadać jakąś historię. A tej, z całym szacunkiem, nie jest w stanie stworzyć zbiorowy wysiłek nawet najlepszych specjalistów od animowania efektów świetlnych.”
 
brawo, brawo, brawoniestety, o tym podium to prawda... jedyny kandydat by to zrobić to sequel ;)
 
Gra jest na miare poczciwego ROBBO - oczywiscie inne czasy ale mysle ze w tamtym czasie wszyscy grali w robbo podobnie jak teraz w wiedzmina.
 
no świetne recenzję. szczególnie Tawerna RPG dając 6+ pokazała czym jest wiedźmin ;) a z tym Tetrisem to też niezłe ;)
 
hm widząc maksymalne wyniki mam wrażenie że recenzenci jednak zawyzają z racji polskości gry... Weźmy taki error z WP. Bo nikt przecież mi nie wmówi ze Wiedźmin jest grą idealną w 100%;)
 
Bo nikt przecież mi nie wmówi ze Wiedźmin jest grą idealną w 100%;)
Ale w 99%... ;PŻartuje oczywiscie, faktycznie sa niedociagniecia, ale i tak Wiedźmin jest jednym z hitow tego roku i to nie w Polsce, ale na Świecie ;)
 
Do tej pory myślałem, że wykładnią dla gatunku cRPG w tej kwestii są obydwie odsłony Fallouta, ale okazuje się, że Geralt cały ten nuklearny burdel uprzątnął Aardem, resztki cywilizacji spalił Igni, Wybrańca zaszlachtował stalowym, a Supermutanty srebrnym mieczem.fragment z Tawerny RPG
Autor chyba jednak nieco sie zagalopował w swoich zachwytach :) takie legendy jak Fallout bądz też Baldur's Gate są nietykalne i nawet stalowy lub srebrny miecz nie jest w stanie im zagrozić. Przyznać jednak muszę, że tekst autorowi wyszedł całkiem wesoło :)
 
No jasne, że te recenzje są przesadzone, bez kitu. Nie chcę nawet podejrzewać, że są kupione, ale takie myśli też przychodzą jak czytam, że Wiedźmin dostaje 6+ w skali od 1 do 6. Przesadzili na maksa.
 
Ksan said:
Autor chyba jednak nieco sie zagalopował w swoich zachwytach :) takie legendy jak Fallout bądz też Baldur's Gate są nietykalne i nawet stalowy lub srebrny miecz nie jest w stanie im zagrozić. Przyznać jednak muszę, że tekst autorowi wyszedł całkiem wesoło :)
Autor recenzji w tawernie dodatkowo przesadzil w porownaniu wymagan zeby porownywac do 486? no bez jaj. Wymagania mogly byc nizsze ale bez takich porownan hehz. Dodatkowo nie szanuje recenzji osob ktore sa podjarane wydaniem wiedzmina czekajac pare lat. Sa niesubiektywne i ta jeszcze ocena...Reasumujac 6 to ocena dla gry idealna a ze sa bledy, ciagly zapis co chwila przerywa grywalnosc, moglby dac 5/6 i pochwalic o najlepszym wydaniu crpga w tym roku.
 
Bez przesady Hax, kupione z pewnością nie. Należy pamiętać, że recenzje na większości servisów pisane są przez ludzi, którzy tą dziedziną zajmują się amatorsko. Pisanie artykułów na wortalach/portalach to dla nich po prostu hobby (do tego dochodzi również pewien rodzaj patriotyzmu:p), dlatego też subiektywizm dziwić nie powinien.Ale nie ma się co produkować, skoro recenzje pozytywnie nastawione do gry są pisane przez zwykłych graczy jak każdy z nas to chyba dobrze, czyż nie ?;)
 
Hax said:
No jasne, że te recenzje są przesadzone, bez kitu. Nie chcę nawet podejrzewać, że są kupione, ale takie myśli też przychodzą jak czytam,
To dopiero jest przesadzony pomysł ;)
 
hm jakby CDP coś chciał kupić to raczej by celował w gamespot... bo kupując recenzje w tawernie za wiele się chyba nie zyska;)
 
Hmm, dziwna mentalnosc - jak cos chwala to "na pewno zostali kupieni" jak by jechali jak po lysej kobyle "to obiektywna recenzja". Ktos ma chyba kompleks jak De Wett tzn "malego fiu.ta".
 
Top Bottom