Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy CD Projekt Investment oraz Optimus S.A.

+
Przeczytałem ten artykuł na polygamii (ten tutaj jakiś zbyt skomplikowany :)) i rozumiem, tyle że obie firmy się nawzajem poprzejmowały, czyli żadna nie kontroluje drugiej.
 
a mnie ciekawi tylko jedno: JAKIE konsekwencje dla przyszlosci Wiedzmina 2 maja owe zagrywki. Pozostaje miec nadzieje, ze jedynie pozytywne.Poniewaz, owa transakcja wyglada rownie przejrzyscie jak wyjasnienia Estherada Thyssena przedkladane Djikstrze. A skonczylo sie wiemy jak: Nilfgaard zaplacil za armie najemnikow, ktora go pobila :)
 
Eriash said:
Akapit 1: bla 1 października 2009 bla CD Projekt Investment bla Optimus SA blablabla Optimus bla 100% bla CDP Investment, blabla CDP Investment blablabla Optimus. Akapit 2: blablablabla 100% blabla CDP Investment, Optimus blablablabla CDP blablabla CD Projekt Investment blabla 50% bla Optimus S.A.: Więcej blabla blabla tu blablabla. CD Projekt Investment Sp z o.o. oraz z b.l.a. blablabla, blablabla CD Projekt Sp. z o.o...
Nie podoba mi się ten post. Sam prawniczy bełkot. Zero wyjaśnień własnymi słowami - prawdopodobnie sam Eriash nie wie o co chodzi, tylko przepisał to z jakiegoś raportu. Ewentualnie zatracił się w nawale swojej pracy i zapomniał kim jest, bo tak to wygląda.Nie podobają mi się też słowa Optimus i DRM.
Eriash said:
Czyli teraz CD Projekt ma w połowie władzę nad Optimusem który jest właścicielem CD Projektu?
A to mi się podoba :D
 
Nie podoba mi się ten post. Sam prawniczy bełkot. Zero wyjaśnień własnymi słowami - prawdopodobnie sam Eriash nie wie o co chodzi, tylko przepisał to z jakiegoś raportu. Ewentualnie zatracił się w nawale swojej pracy i zapomniał kim jest, bo tak to wygląda.Nie podobają mi się też słowa Optimus i DRM.
true :pBTW myślę, że te zdanie M. Kicińskiego wyjaśnia najwięcej
Od kilku miesięcy szukaliśmy sposobu na wejście na giełdę, by się dalej rozwijać i łatwiej pozyskiwać kapitał na produkcję gier, nie musząc być na łasce zachodnich wydawców.
 
A ja myśle, że niewiem co myśleć :teeth: Bo ostatnio coraz bardziej chce mi się robić własną produkcje :dead: ale mój wolny czas wynosi -2 godziny dziennie :'( Ale określenie:
Czyli teraz CD Projekt ma w połowie władzę nad Optimusem który jest właścicielem CD Projektu?
Wymiata ;D
 
Jeśli ktoś nie rozumie co się właściwie stało to polecam stronkę:: http://zagraceni.pl/cdprojekt-i-optimus-kto-przejal-kogo Co prawda wymowa tekstu nie jest zbyt miła ale klarownie wyjaśnia całą sytuację...(IMO nie każdy musi się znać na prawie handlowy)
 
Tekst jest zwiły ale da się coś zrozumieć właścicielem CD Projekt został Optimus a starzy udziałowcy CD Projekt mają %50 władzy. Posunięcie zostało wykonane po to by CD Projekt weszło na giełdę.
 
Kristoss said:
Jeśli ktoś nie rozumie co się właściwie stało to polecam stronkę:: http://zagraceni.pl/cdprojekt-i-optimus-kto-przejal-kogo
DOBRE!To jest chyba wlasnie TO :)
 
Zdecydowanie tekst jest bardzo zawiły, z tego co mi się wydaję nie są to jednak złe informację. Ja NIE znam się na prawie handlowym więc za dużo tu nie skomentuję :p :D
 
Hmm, ciekawe rozwiązanie, nie powiem. Zobaczymy jednak, jak to wyjdzie 'w praniu' - czyli dla produktów REDa, bo to mnie jako potencjalnego gracza interesuje tak naprawdę. Bo kto, jak i ile na tym zarobił (jeśli w ogóle) to jednak znaczenia dla mnie nie ma, o ile nie ma to wpływu (negatywnego) na projekty nad którymi RED obecnie pracuje.
 
Kristoss said:
Jeśli ktoś nie rozumie co się właściwie stało to polecam stronkę:: http://zagraceni.pl/cdprojekt-i-optimus-kto-przejal-kogo Co prawda wymowa tekstu nie jest zbyt miła ale klarownie wyjaśnia całą sytuację...(IMO nie każdy musi się znać na prawie handlowy)
Trochu pomocne, zrozumiałem, ale i tak nic nie rozumiem. ^^Ludzie! Powiedzta! Dobrze czy źle się dzieje?hm. Skoro Erjasz się chwali, to pewnie dobrze. ;p
 
Ja nie wiem, co się dzieje z tym wiedźminem i ogólnie z CDP. Bez urazy, ale oni sobie w kulki lecą od dłuższego już czasu... żadnych newsów ani nic. Na stronce w ogóle się nic nie dzieje, nikt chyba nią nie zarządza, tylko co jakiś czas jakieś informacje typu "podpisanie listu intencyjnego" w których nikt nie wie o co chodzi. Jak obejrzałem ten filmik co to niby z Wiedźmina dwójki jest to poczułem normalnie wyrzuty sumienia po informacji jaką zamieścili (że filmik wyciekł przez przypadek). Normalnie szkoda gadać...
 
Oni są od robienie gier, a nie zaspokajania twojej potrzeby czytania newsów. Na wszystko jest czas.
 
Jak dla mnie to był dobry ruch CDP. Ale cos mogli by powiedziec jednak o W2. Nie wiem po co ta cała tajemnica teraz kiedy juz wiadomo ze W2 jest w zaawansowanym stadium produkcji... Wiadomo nie ma co robic wokół tego burzy i zaczynac juz kampani reklamowej ale jakas mała wzmianka na oficjalnej stronie przydała by sie co jakis czas ;)
Douger said:
Oni są od robienie gier, a nie zaspokajania twojej potrzeby czytania newsów. Na wszystko jest czas.
Od tego jest rzecznik prasowy. Chyba istnieje ktos taki w CDP???
 
Rzecznik prasowy (czy jak zwać Eriasha), który podałbym informacje niepewne mógłby stracić pracę. Tym bardziej, że to nie on decyduje, jakie informacje o grze można udostępnić. Nikt nigdzie nie powiedział, że drugi Wiedźmin jest w zaawansowanej fazie produkcji. Na co komu mała wzmianka? "Hej, dziś napisaliśmy 4 624 linie kodu". Takie newsy możesz w tym momencie otrzymać. Firma ujawniająca informację, które nie są w 100% potwierdzone naraża się na śmieszność. A problemy z konsolowym Wiedźminem 1 sprawia, że każdy w Redzie 4 razy się zastanowi, zanim cokolwiek da do publikacji.
 
Douger said:
Oni są od robienie gier, a nie zaspokajania twojej potrzeby czytania newsów. Na wszystko jest czas.
Jednakowuż przy tworzeniu Wiedźmina jedynki nie było z tym problemu, strona była moderowana na okrągło, a teraz czuję się jakby ta gra nie była tworzona dla mnie (potencjalnego nabywcy i fana).
 
OxCAFE said:
A problemy z konsolowym Wiedźminem 1 sprawia, że każdy w Redzie 4 razy się zastanowi, zanim cokolwiek da do publikacji.
No fakt to może być przeszkoda, bo w Polsce to nigdy nic nie wiadomo.
 
Top Bottom