Pojedynki Dowódców [POMYSŁY] !

+
Wpadłem na plan, żeby podrzucać w tym temacie swoje pomysły na Pojedynki Dowódców. Być może, któreś z pomysłów będą ciekawą inspiracją dla Redów a i my będziemy mieć większą przyjemność z grania ! Na początek cztery ode mnie:

- pojedynek żeńskich dowódców, do wyboru: (krabowa, gerni, anka, franka, danka, meva, adzia, eithne, calanthe)
- pojedynek losowych dowódców: wybierasz frakcję jaką chcesz wspierać a następnie dostajesz 6 odwróconych kart dowódców i klikasz na jedną z nich losując swojego dowódcę, którym będziesz grał.
- pojedynek wszystkich dowódców: (każde zadanie w tym pojedynku to wygraj 5 gier innym dowódcą wybranej frakcji) czyli wspierając potwory mamy zadanie 1: wygraj 5 gier gerni, zadanie 2: wygraj 5 gier detlaffem itd.
- skoro był żeńskich to niech będzie i pojedynek męskich dowódców.
 
Last edited:
Żeńskich jeszcze przejdzie bo wiele ich nie jest, ale pojedynku męskich nie ma sensu robić bo to prawie wszyscy xD
 
W sumie możnaby robić pojedynki frakcji a nie dowódców, skonstruowane tak, aby pełne wykonanie zadania/zebrania punktów wymagało od gracza zagrania każdym z dowódców danej frakcji. Dzięki temu gralibyśmy tymi silniejszymi dowódcami, ale bylibyśmy również (poniekąd) zmuszeni rozegrać określoną liczbę parti również tymi najsłabszymi.

Niewelowałoby to:
1) lusterka najsilniejszych dowódców z pojedynku, patrz Calveit vs Calveit
2) o wiele większą różnorodnośc decków latających po serwerach, co też blokowałoby możliwość ustawienia się "swoim deckiem" pod jednego, głównie panującego w zadaniu dowódcę.
 
Bardzo fajny pomysł, mogłoby to wyglądać np. tak:
zadanie 1: wygraj 6 rund frakcją Potworów
zadanie 2: pochłoń 20 sojuszniczych jednostek
zadanie 3: aktywuj umiejętność zemsty 15 razy
zadanie 4: skorzystaj z umiejętności pokrzepienia 30 razy
zadanie 5: zadaj 40 punktów obrażeń od krwawienia
zadanie 6 i każde następne: wygraj po jednej partii każdym dowódcą Potworów

może być coś też związanego z dominacją np. 10 razy wykorzystaj profity wynikające z dominacji twojej jednostki.

Dla każdej frakcji dostosowane odpowiednie zadania, pierwsze zadanie jakie jest do tej pory czyli zagraj 6 rund wspieraną frakcją trochę kpina, 6 zadanie dużo ciekawsze i bardziej zróżnicowane mogłoby w znacznie większym stopniu przekonać graczy do dążenia jego wbijania niż nudne i powtarzane z zadania 4 (wygraj 5 meczy tym samym dowódcą). Wtedy granie za każdym razem inną frakcją w kolejnym pojedynku byłoby na prawdę ciekawe, również konstruowanie innych decków.

I tak w zasadzie to temat powinien się właśnie nazywać POJEDYNEK FRAKCJI tylko teraz jakoś mi namieszali w głowie tymi dowódcami :confused:
Najciekawiej byłoby w zasadzie dobić takie zróżnicowane zadania gdzieś do liczby 10 a nie 5 i żeby nie było tak jak teraz, że trzeba je zaliczać po kolei, tylko od razu 10 zadań jest dostępnych a ich postęp można robić niezależnie od siebie. Tak jak jest z zadaniami dziennymi, możesz wygrać mecz i jednocześnie zagrać nilfgaardem i Ci wbija i tu i tu postęp. Pochłaniasz jednostkę i tym samym aktywujesz jej umiejętność zemsty to od razu nabija Ci statystykę w dwóch zadaniach jednocześnie. No ale takie zmiany to już chyba marzenia ściętej głowy...
 
Last edited:
Mniej wiecej cos takiego mialem na mysli.
Takie zadania maja chyba na celu rozkrecenie gry i zachecenie graczy do rozegrania wiekszej ilosci gier w roznych trybach jak najwieksza iloscia dowodcow na przeroznych deckach. Wystarczy w to wrzucic jakies fajne profity z pkt nagrod i wielu chetnie wezmie udzial. Przykladem jest chocby ostatni pojedynek dowodcow. Za takie ilosci pkt nagrod to uczestnictwo w wydarzeniu bylo wrecz oczywiste 😊

Zadania nie musza byc wielce wymyslne. Dla potworow np.
1-daj sojuszniczym jednostkom tarcze z umiejetnosci Eredina 12 razy – 2/3/5 pkt nagrod czy ile wedle uznania tworocw gry.
2-Atywuj umiejetnosc zemsty sojusznikow za pomoca Ukrytego (15 razy) – X pkt nagrod
3- Wzmocjnij 6 razy sojusznica jednostke z pomoca umiejetnosci ducha lasu – X pkt nagrod
+ analogicznie kolejni dowodcy

Po wszystkich dowodcach dajmy na to konczymy serie 1 i zaczyna sie seria 2, ktora wygladac moze tak (znow nic tworczego)
1-wygraj XX rund (badz parti) Ukrytym
2-wygraj XX rund/parti Eredinem
Itd.itp

Nie szedlbym jednak w jakas duza ilosc wygranych partii, bo sa dowodcy, ktorymi wygrywanie bywa ciezkie i moze to tylko przyniesc wiecej frustracji niz radosci. Jesli ma to zwiekszyc roznorodnosc ukazujacych sie na serwerach dowodcow to mozna pojsc w zwiekszenie ilosci wygranych rund. Mimo porazki zawsze te jedna rudne powinno udac sie ugrac i ‚bez strachu‘ mozna przemeczyc sie (badz nie😊 )z jakims slabszym dowodca.

Na koniec mozna pokusic sie o serie 3 na zdobywanie okreslonej ilosci pkt w rundzie na okreslonego dowodce albo na jakiekolwiek inne combosy np:
  • Zniszcz za pomoca aktywacji zemsty z Ukrytego karte przeciwnika o sile wiekszej badz rownej 8 (mantikora)
  • Wzmocnij do wartosci 10 lub wiekszej jednostke, ktora wczesniej otrzymala tarcze z Eredina (i te tarcze nadal posiada)

Cos w ten desen. To jest tylko jakis tam zarys, ktory idzie w kierunku aktywacji wszystkich dowodcow w zadaniu a nie jednego z 3.

Kwestia dyskusyjna jest rzecz jasna jaka ma byc nagroda za to wszystko, ale wychodze z zalozenia ze powinno byc to calkiem lukratywne i za zagranie tych 6 (wiecej?) gier kazdym z dowodcow chetnie dostalbym ze 3pkt nagrod (albo wiecej) czy tam 1-2 beczki. Nie zebym byl lapczywy i chcial zawsze mowic redom ‚dej‘, ale przeciez to zadanie ma nas zachecic do wzmozonego uczestnictwa w grze a nie do zastanawiania sie czy warto wsadzic godziny grania slabszymi dowodcami tylko po to, aby dostac jakies skape nagrody. Ostatni event na calveicie pokazuje, ze jednak tendencja nagradzania graczy za eventy jest bardzo korzystna i oby tak zostalo.

Inna sprawa jak maja sie do tego talie startowe, aby nie pokrzywdzic bardzo nowych graczy, ale mogliby chociaz porobic te zadania dowodcami ktorych posiadaja. Wszystkim dogodzic sie nie da, kazdy zaczynal kiedys na tyle bardzo, ze nie wszystko bylo w zasiegu.

No i sorry za brak polskich znakow, ale klawiature mam niemiecka, a uwierzcie ze wklejanie symboli z worda to mordega :giveup:
 
Pojedynki frakcji były w becie i najwyraźniej słabo się sprawdzały. Poza tym pojedynki dowódców moim zdaniem dają możliwość większego urozmaicenia co event w porównaniu do pojedynków frakcji.
 
Dokładnie, skoro nie można w żaden sposób kupić punktów nagród, to chcemy same nagrody z pojedynków w PKT ! :D Drzewka niepoodblokowywane a żyć trzeba dalej :eek::ROFLMAO:
Zadanie 1 - 1 pkt nagród
Zadanie 2 - 2 pkt nagród
Zadanie 3 - 3 pkt nagród
Zadanie 4 - 4 pkt nagród
Zadanie 5 - 5 pkt nagród

Tak to widzę :howdy:(y)
 
Który masz poziom prestiżu? Ja od 4 dostaję już dość sporo RP.
Niestety dopiero 40 lvl 2 prestiżu, dziennie mam czas tylko na rozegranie jednej korony a jak zdobędę te 2 pkt to pogram z 1-2 mecze na arenie lub Wojnę Krwi. ;)
 
btw gdzie mogę sprawdzić jaki mam poziom prestiżu?? nie powinno to byc jakoś ładnie dostępne i opisane w grze o co chodzi i dlaczego i za co są jakie bonusy?? ( oraz ile Ci brakuje do kolejnego? )
 
btw gdzie mogę sprawdzić jaki mam poziom prestiżu?? nie powinno to byc jakoś ładnie dostępne i opisane w grze o co chodzi i dlaczego i za co są jakie bonusy?? ( oraz ile Ci brakuje do kolejnego? )
W kontraktach masz wszystko opisane.
 
Top Bottom