Pojedynki Frakcji powracają w nowej odsłonie!

+
Jak często? Czy możesz przybliżyć to zagadnienie? Jestem bardzo ciekawy konkretnych danych.

Dokładnych danych Ci nie podam, ale było to zauważalne na streamach graczy w Gwinta oraz w postach na reddicie.

Pojedynki frakcji (aby poprawnie zadziałały) wymagały aktualizacji gry. Z tego co się zorientowałem, to problem polegał na tym, że gra często odpalała się za pierwszym razem (i łączyła się bez problemów ze swoimi serwerami) BEZ owej aktualizacji (bo np. jeszcze nie zdązyła się ściągnąć w całości albo gracz nie miał włączonych automatycznych aktualizacji w GOG Galaxy), przez co gracz był witany ekranem z prośbą o wybór frakcji i "pustym widokiem kart", gdzie karty dziwnie "migały" gdy gracz coś próbował wciskać.

Jeśli w tej sytuacji gracz "zaczął za dużo wciskać" gra przez błąd mogła "automatycznie" przydzielić mu frakcję Potworów, która na ekranie ukazywała się zwykle jako pierwsza frakcja do wyboru - na pozostałe trzeba było "dodatkowo kliknąć".

Jedynym sposobem było wtedy w zasadzie wciśnięcie Alt-F4 i zamknięcie gry, poczekanie na aktualizację i ponowne uruchomienie. Wtedy już wszystko działało "normalnie".
 
Właśnie przed chwilą ją zdobyłem... Za Skellige XD
No właśnie nie mogłem zrozumieć jak zrobiłeś już 15 zadań skoro widać jedynie 5 ale ja teraz zrobiłem 5te i wskoczyło mi już 6te zadanie, czyli jednak jest tak, że kto więcej gra ten ma szanse na zwycięstwo, myślałem że przez ten tydzień będzie jedynie 5 zadań możliwych do wykonania. Teraz nie wiem, czy przy następnym takim evencie jeśli znów wybiorę scoia'tael to zacznę od 6 zadania czy od nowa? Bo na pewno nie uda mi się więcej jak 6-7 łącznie zadań do jutra do 12:00 wykonać.
 
No właśnie nie mogłem zrozumieć jak zrobiłeś już 15 zadań skoro widać jedynie 5 ale ja teraz zrobiłem 5te i wskoczyło mi już 6te zadanie, czyli jednak jest tak, że kto więcej gra ten ma szanse na zwycięstwo, myślałem że przez ten tydzień będzie jedynie 5 zadań możliwych do wykonania. Teraz nie wiem, czy przy następnym takim evencie jeśli znów wybiorę scoia'tael to zacznę od 6 zadania czy od nowa? Bo na pewno nie uda mi się więcej jak 6-7 łącznie zadań do jutra do 12:00 wykonać.

6-te jest ostatnim zadaniem "powtarzalnym" i nie ma nagród dla gracza - służy jedynie wbijaniu kolejnych punktów dla frakcji oraz zwiększaniu udziału gracza w kontrakcie, za który ostatecznie można dostac ramkę.

Nie sądzę, żeby w kolejnym pojedynku kontrakt się zresetował więc zaczniesz w nim tam gdzie skończyłeś, a same zadania będziesz pewnie wykonywał "od pierwszego".
 
6-te jest ostatnim zadaniem "powtarzalnym" i nie ma nagród dla gracza - służy jedynie wbijaniu kolejnych punktów dla frakcji oraz zwiększaniu udziału gracza w kontrakcie, za który ostatecznie można dostac ramkę.

Nie sądzę, żeby w kolejnym pojedynku kontrakt się zresetował więc zaczniesz w nim tam gdzie skończyłeś, a same zadania będziesz pewnie wykonywał "od pierwszego".

No nie do końca nie ma nagród bo z tego co mówisz, za zrobienie 5 razy tego samego zadania mam 3 pkt nagród a za kolejne 5 razy - 5 pkt i dopiero za kolejne 10 razy jakąś dla mnie osobiście mało ważną ramkę ;)
 
No nie do końca nie ma nagród bo z tego co mówisz, za zrobienie 5 razy tego samego zadania mam 3 pkt nagród a za kolejne 5 razy - 5 pkt i dopiero za kolejne 10 razy jakąś dla mnie osobiście mało ważną ramkę ;)

Tak, są nagrody, ale nie są one bezpośrednio przypisane do / związane z zadaniami, a z kontraktami, które będzie można kontynuować podczas kolejnych walk frakcji.

Podsumowując: jeśli zrobiłeś pierwsze pięć zadań to nic nie powinno Cię ominąć w rozumieniu nagród.
 
Last edited:
@luk757 Nie wiem o co Ci chodzi. Napisałem moje odczucia po zakończeniu wbijania zadań eventu. Nie oczekuję by ktoś go pode mnie zmieniał, a jedynie dorzucam swój głos podejrzewając, że akurat ja należę do targetu do którego ten event był kierowany. Na pewno szat drzeć nie będę jak kolejny będzie wyglądał tak samo. Po prostu nie rozpocznę aktywniejszej gry i tyle :) Gdyby kolejny event był bardziej rozciągnięty w czasie lub nie pokrywał się z innym eventem (@Jedmar0702 mi przypomniał, że Bitwy Gigantów urwały mi 1 dzień) to chętnie bym codziennie się logował i grał, a tak to szkoda mi czasu i dalej będę się logował średnio raz na tydzień.
Po prostu nie rozumiem twojego problemu. Nie będziesz grał w Gwinta/robił zadań bo nie chce Ci się poświęcać czasu na zrobienie zadania z 5 poziomu w danym okienku czasowym? No to rób tyle ile chcesz. Do czego Ci potrzebne to wbijanie 5 poziomu?
 
Po prostu nie rozumiem twojego problemu. Nie będziesz grał w Gwinta/robił zadań bo nie chce Ci się poświęcać czasu na zrobienie zadania z 5 poziomu w danym okienku czasowym? No to rób tyle ile chcesz. Do czego Ci potrzebne to wbijanie 5 poziomu?

No widzę, że nie rozumiesz :) Jeśli event ma za zadanie zmobilizować graczy do aktywniejsze gry to jestem przykładem gracza którego drugi raz event stworzony tak samo już nie przyciągnie. Przyciągnąłby natomiast gdyby albo nie pokrywał się z innym eventem, albo gdyby okres jego trwania był dłuższy o 1-2 dni.
 
Przyciągnąłby natomiast gdyby albo nie pokrywał się z innym eventem, albo gdyby okres jego trwania był dłuższy o 1-2 dni.

Jeśli już piszemy o czasie trwania, to...

Pojedynek Frakcji zakończy się w południe 24 stycznia (czwartek). Dodatkowo, w grze znajdziecie wbudowany licznik, odmierzający czas do końca Pojedynku.

... kolejny raz ogłoszone "wydarzenie" skończy się niezgodnie z ogłoszonym terminem. Tym razem (na szczęście) na korzyść graczy (bo z tego co widzę w grze jest jeszcze ponad godzina do końca, czyli nastąpi on chyba o 14-tej), ale ten fakt sugeruje (mimo pamiętnego "przepraszania" na koniec ostatniego sezonu rankingowego za to, że skończył się on wcześniej niż było to zaplanowane), że wciąż jakieś trybiki w maszynie CDPR nie działają tak jak trzeba, a "obietnice poprawy" ze strony CDPR można sobie włożyć między bajki... :/

Nie wiem jak tak, zdawałoby się poważna firma, może nie dbać o szczegóły tego, co sama oficjalnie komunikuje.
 
No widzę, że nie rozumiesz :) Jeśli event ma za zadanie zmobilizować graczy do aktywniejsze gry to jestem przykładem gracza którego drugi raz event stworzony tak samo już nie przyciągnie. Przyciągnąłby natomiast gdyby albo nie pokrywał się z innym eventem, albo gdyby okres jego trwania był dłuższy o 1-2 dni.
Czyli jak czas trwania będzie dłuższy to nie będzie Ci już przeszkadzało że będzie taki sam? Tłumaczenie bez sensu. Event Ci się nie podoba bo nie możesz zrobić w czasie wszystkich zadań...
 
@luk757 Albo nie rozumiesz, albo nie chcesz zrozumieć. Pokuszę się jednak jeszcze raz o wyjaśnienie, ale prostszym językiem. Event o nazwie Pojedynki Frakcji podoba mi się bardzo. Uważam, że to strzał w 10 na zmobilizowanie graczy do aktywniejszej gry, ale ma jeden mankament który rzutuje na odbiór tego eventu przeze mnie. Uważam, że lepiej by było gdyby event ten nie pokrywał się w czasie z innym eventem lub by czas jego trwania był dłuższy. Kapewu?
 
Chodzi mu o to że jak dwa eventy się zbiegają to siłą rzeczy któryś sobie odpuścimy. A dodatkowo dłuższy czas potem jest nieeventowy. A jak to mądrzej rozłożyć to w każdym tygodnium coś się dzieje i nie ma zastojów.
 
@luk757 Uważam, że lepiej by było gdyby event ten nie pokrywał się w czasie z innym eventem lub by czas jego trwania był dłuższy. Kapewu?
To akurat zrozumiałem bardzo dobrze co chyba wynika z mojego poprzedniego postu. Ale to tylko część twojej poprzedniej wypowiedzi. Ja nie rozumiem tego, że można się zniechęcić do gry czy eventu z powodu zadania na 5 poziomie i potrzebnego na nie czasu... ;) Na to najbardziej narzekałeś.
 
To akurat zrozumiałem bardzo dobrze co chyba wynika z mojego poprzedniego postu. Ale to tylko część twojej poprzedniej wypowiedzi. Ja nie rozumiem tego, że można się zniechęcić do gry czy eventu z powodu zadania na 5 poziomie i potrzebnego na nie czasu... ;) Na to najbardziej narzekałeś.

OK zatem nie zrozumiałem czego nie zrozumiałeś :)
Akurat zadanie z 5 poziomu moim zdaniem jest bezsensu (stąd to "przegięliście") bo chcąc go wbić szybko by niepotrzebnie czasu nie tracić stworzyłem talie składającą się prawie z samych kart o danym wymaganiu i po prostu przegrywałem mecz za meczem byle tylko jak najszybciej zrzucić się z wszystkich kart i rozpocząć kolejny mecz. Gdyby event był dłuższy to wbijałbym 5 poziom standardową talią, ale i tak uważam, że to zadanie powinno zostać zmienione.
 
Ja też stworzyłem specjalnie talię tylko i wyłącznie z kartami spełniającymi wymagania i właśnie miałem w tym fun, bo wyszła całkiem ciekawa talia, co prawda nie na rankingówkę ale myślę, że połowę potyczek z 16 rozegranych meczów wygrałem.
 
@Duckingman: Nie wiem jaką frakcję miałeś ale ja wybrałem NG i stworzyłem talię specjalnie pod to zadanie (podobnie jak @Jedmar0702) i całkiem przyjemnie mi się nią grało potyczki. Ostatecznie event skończyłem na 10 punktach dla frakcji.
 
Last edited:
Top Bottom