Pojedynki Frakcji powracają w nowej odsłonie!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Wybierz swoją frakcję, wykonuj zadania i zdobywaj nagrody — powracają Pojedynki Frakcji i tym razem nie bierzemy jeńców! Każda z 5 frakcji walczy o zwycięstwo i to właśnie Twoje wsparcie może zadecydować o losach bitwy!

Jak wziąć udział?
  1. Zaloguj się do gry.
  2. Wybierz frakcję, którą chcesz wspierać – Królestwa Północy, Scoia’tael, Nilfgaard, Skellige lub Potwory – poprzez wyskakujące okienko Pojedynku Frakcji lub w zakładce Zadania.
  3. Graj* wybraną frakcją, wykonuj zadania i zdobywaj nagrody: Beczki Frakcyjne oraz Punkty Nagród.

Wygra frakcja, dla której wykonacie największą liczbę zadań podczas Pojedynku Frakcji. Na ten Pojedynek przygotowaliśmy następujące nagrody:
  • Beczki zwycięskiej frakcji dostępne w sklepie.
  • +50% punktów doświadczenia za każdą grę rozegraną zwycięską frakcją w trybach Potyczki i Rozgrywki Rankingowej.
  • Specjalny Tryb Areny dla zwycięskiej frakcji.

Pojedynek Frakcji zakończy się w południe 24 stycznia (czwartek). Dodatkowo, w grze znajdziecie wbudowany licznik, odmierzający czas do końca Pojedynku.

W grze możecie również zobaczyć, która frakcja aktualnie prowadzi – wyniki znajdziecie w zakładce Zadania.

Niech wygra najlepsza frakcja!
————————

* Gry rozegrane przed wyborem frakcji, nie liczą się do Twojego postępu w Pojedynku.
* Tylko gry rozegrane w trybach Potyczki i Rozgrywki Rankingowej liczą się do postępu w Pojedynku – wykonanie zadań nie jest możliwe w grze z przyjacielem i na Arenie.
 
Z tymi nagrodami to tak kiepsko. Nawet ramek frakcyjnych nie ma. Ja i tak wszystkie zdobyłem, ale ci co zaczęli po premierze HC pewnie by chcieli dostać szansę.
 
Czy te zadania resetują się dziennie czy można wykonać maksymalnie 5 zadań dla swojej frakcji przez cały tydzień?
 

Lexor

Forum veteran
Czy te zadania resetują się dziennie czy można wykonać maksymalnie 5 zadań dla swojej frakcji przez cały tydzień?

O ile są to te same zadania co wczesniej postowałem to ja je w sumie zrobię pewnie bardzo szybko, więc lepiej żeby były "powtarzalne". Bo jeśli nie, to co wtedy? Bedzie można zmienić frakcję na inną? Albo pojawią się jakieś dodatkowe zadania?

EDIT: Widzę, że występuje ten sam błąd co widziałem na streamach: po zalogowaniu nie widać było u mnie kart z wyborem frakcji. Sposób jest na to następujący: trzeba zrestartować grę, a nastepnie wybrać frakcję z menu "zadania" (przycisk do wyboru frakcji znajduje się na górze tego menu).

Jest też błąd w opisie jednego zadania: trzeba "wygrać PO 3 partie dowódczami spoza zestawu podstawowego" - obecny opis nie ma "po" i sugeruje, że wystarczy wygrać w sumie 3, a potrzebujemy w sumie 9-ciu.

EDIT 2: Widzę, że zadania trzeba wykonywać "po kolei" - wygrałem pierwszą walkę i zaliczyło mi tylko zadanie z "zagraniem", zadania z "wygraną" już nie. Trochę słabo. :p

EDIT 3: Kolejna rzecz - jeśli ktoś nie ma włączonych automatycznych aktualizacji to warto grę zaktualizować - "po patchu" teraz np. widzę, że beczki jakie się zdobywa jako nagrodę za zadania są to beczki frakcyjne (wczesniej pokazywały się te zwykłe). Nie wiem co poza tym ten patch robi bo innych błędów (np. błędnego wyświetlania poziomów doświadczenia znajomych osób) z tego co widzę nie naprawił.
 
Last edited:
Z tymi nagrodami to tak kiepsko. Nawet ramek frakcyjnych nie ma. Ja i tak wszystkie zdobyłem, ale ci co zaczęli po premierze HC pewnie by chcieli dostać szansę.

Fakt, ramek trochę brakuje. Z drugiej strony system nagród został fajnie rozbudowany.

Wydaje mi się jednak, że ten bonus 50% mógłby zostać przeprojektowany w ten sposób, aby dostać 50% za gry, które rozegrało się wygraną frakcją w trakcie pojedynku frakcji. Z tego co rozumiem bonus ten jest na przyszłość, przez co nie jest zbyt motywujący do wygrania daną frakcją, a co więcej część osób z wygranej frakcji może już mieć jej dość po zakończeniu wydarzenia.
 

Lexor

Forum veteran
Wydaje mi się jednak, że ten bonus 50% mógłby zostać przeprojektowany w ten sposób, aby dostać 50% za gry, które rozegrało się wygraną frakcją w trakcie pojedynku frakcji.

Jestem za, a nawet przeciw! ;)

część osób z wygranej frakcji może już mieć jej dość po zakończeniu wydarzenia.

No chyba, że dana frakcja to tych osób jedyna talia. :giggle:
 
To prawda, są nowe kontrakty... i sądząc po ilości dla każdej frakcji wygląda na to, że te zadania można robić kilka razy w ciągu jednego pojedynku frakcji albo tych pojedynków będzie bardzo dużo w ciągu roku :)

Może ktoś już to przetestował i podzieli się obserwacjami, to będziemy wiedzieć na pewno :)
 
Tak się zastanawiam, czy beczki wygranej frakcji dostępne do kupienia to na pewno dobra nagroda za zwycięstwo?

Jeśli ktoś dużo gra daną frakcją i "głosuje" za nią podczas obecnego pojedynku to pewnie ma już z tej frakcji dużo kart - jaką więc ta osoba bedzie miała motywację by kupić kolejne beczki zawierające karty z frakcji którą już i tak ma w dużej mierze zebraną?

Może ktoś już to przetestował i podzieli się obserwacjami, to będziemy wiedzieć na pewno :)

Ale że co niby przetestował?
 
Ale że co niby przetestował?

Chodziło mi o to, czy gdy zaliczy się 5 zadań z pojedynku frakcyjnego to czy wtedy znów mamy możliwość zaliczenia pierwszego zadania (tego za rozegranie 6 rund). Czy w tym momencie nie ma więcej do zdobycia w danym pojedynku frakcji (bo przecież nie można zmienić wspieranej frakcji w trakcie).
 
Tak się zastanawiam, czy beczki wygranej frakcji dostępne do kupienia to na pewno dobra nagroda za zwycięstwo? Jeśli ktoś dużo gra daną frakcją i "głosuje" za nią podczas obecnego pojedynku to pewnie ma już z tej frakcji dużo kart - jaką więc ta osoba bedzie miała motywację by kupić kolejne beczki zawierające karty z frakcji którą już i tak ma w dużej mierze zebraną?

Aktualnie jest taka motywacja - karty premium. Zwłaszcza z bonusem gwarantowanej karty premium, daje nam to gwarantowaną kartę premium z "ulubionej" frakcji.
 
Aktualnie jest taka motywacja - karty premium. Zwłaszcza z bonusem gwarantowanej karty premium, daje nam to gwarantowaną kartę premium z "ulubionej" frakcji.

No tak, ale te beczki nie gwarantują takiej karty same z siebie, a obecnie nie jest wiadome kiedy "wydarzenie" gwarantujące karty premium się ponowi (obstawiam, że raczej poczekamy sobie dłużej, bo niedawno było).
 
Świetna sprawa moim zdaniem, można pograć swoją ulubioną frakcją/talią do "znudzenia" a później jeśli ona nie wygra, grać zwycięską frakcją i nabijać dodatkowe doświadczenie. Moim zdaniem lepiej, jeśli te zadania by się nie odnawiały, tzn. były takie na cały tydzień, ale żeby taki event był częściej (np. raz w miesiącu). Bo generalnie każdy będzie miał równe szanse, nie będzie decydować kto więcej spędzi czasu przed ekranem, tylko ilu użytkowników więcej zagłosuje na daną frakcję i zmobilizuje się do wykonania akurat tych zadań. Poza tym trzeba byłoby rozegrać kilkanaście/kilkadziesiąt gier dziennie i wtedy ta zabawa byłaby skierowana raczej do okrojonego grona osób, które mogą sobie na to pozwolić w ciągu dnia.
Ja np. na początku przygody z Gwintem usunąłem Eithne za skrawki, mało jeszcze wiedziałem o budowaniu talii i teraz mam lipę bo muszę ją ponownie kupić. (Mam nadzieję, że wyskorbię 800 skrawków do końca eventu :D)
 
Last edited:
Ale trochę lipa będzie jak po evencie wszyscy będą grali jedną zwycięską frakcją. Ten bonus do doświadczenia powinien być na czas eventu do wybranej frakcji. Tak żeby zmobilizować.
 
Event świetnie wykonany. Dla mnie bomba. Co prawda z rozpędu wybrałem frakcję której nie lubię, ale trudno. Postaram się i tak przejść całe do eventowe drzewo. Kontrakty z kolei wskazują, że te eventy będą regularne. Ciekawe jak często. Jedno czego się boję to to co już wspomniał @mrgimli32 Obawiam się, że z bonusu +50% do doświadczenia każdy będzie chciał skorzystać, a wówczas przez cały czas trwania tego bonusu większość gier to będzie frakcja zwycięska vs frakcja zwycięska.
 
Jeszcze jedno pytanie: co oznacza dowódcy z poza zestawu podstawowego? Czy np. w przypadku KP będzie to tylko Foltest(zestaw startowy)?

EDIT
Ok. Już widzę że jest wolna amerykanka z opisami. Zestaw podstawowy w zadaniu to zestaw startowy w kolekcji.
 
Last edited:
Jeszcze jedno pytanie: co oznacza dowódcy z poza zestawu podstawowego? Czy np. w przypadku KP będzie to tylko Foltest(zestaw startowy)?

Zestaw podstawowy to karty wchodzące w skład talii startowych. Więc, w przypadku KP, musisz wygrać po 3 mecze każdym z dowódców, oprócz Folstesta.
 
Chodziło mi o to, czy gdy zaliczy się 5 zadań z pojedynku frakcyjnego to czy wtedy znów mamy możliwość zaliczenia pierwszego zadania (tego za rozegranie 6 rund). Czy w tym momencie nie ma więcej do zdobycia w danym pojedynku frakcji (bo przecież nie można zmienić wspieranej frakcji w trakcie).

Po ukończeniu pięciu zadań pojawia się szóste:



Wygląda na to, że nie ma za to zadanie bezpośredniej nagrody dla gracza, a są pewnie jedynie "punkty dla frakcji".
 
Top Bottom