Pojedynki Frakcji: Scenariusze

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Rozpoczął się nowy Pojedynek Frakcji — tym razem skupiamy się na wprowadzonych wraz z dodatkiem Kupcy Ofiru Scenariuszach dla wszystkich frakcji!

Zależnie od wyników Pojedynku, na określony, czas dla wszystkich graczy zostaną odblokowane bonusy:
  • +10% dodatkowych punktów doświadczenia za grę frakcjami z 1. i 2. miejsca.
  • +35% dodatkowych punktów doświadczenia za grę frakcjami z 3. i 4. miejsca.
  • +75% dodatkowych punktów doświadczenia za grę frakcjami z 5. i 6. miejsca.
Pojedynek zakończy się 16 stycznia!
 
I taki sposób nagradzania bardzo mi się podoba. Umożliwia granie na spokojnie już po tym jak się skończy pojedynek i będzie nagradzał grę mniej popularnymi archetypami/ frakcjami. W tym wypadku jestem na tak!
 
Zgadzam się z przedmówcami. W tej sytuacji nieco mylące może być jednak określenie dodatkowego doświadczenia mianem "nagrody". Już bardziej by pasowało "rekompensata" ;)
 

Hiobe

Forum veteran
no wtedy były 2 dni do zakończenia jak się nie mylę, po wejściu w zadania przycisk "wybierz" był nieklikalny, na szaro...
Gram dość casualowo w gwinta aktualnie, kilka partyjek na 1-3 dni, ale no chciałem wtedy akurat siąść i zgarnąć te punkty za pojedynek :(

Dodam, kto wygrał ?? bo w grze się tego nie mogę dowiedzieć, bo przycisk WYNIKI też mam na szaro, a ani na stronie głównej (myślę że news kto wygrał pojedynek frakcji powinien tam być??? ) nie ma, ani na jakiejś innej stronie też nie o_O o co chodzi? newsy i aktualizacje z tej gry aż tak kuleją czy co?
 
Jedyne info jakie znalazłem to na facebooku:

"Pojedynek Frakcji zakończył się zwycięstwem Nilfgaardu! ☀

+10% XP: Nilfgaard i Królestwa Północy
+35% XP: Scoia'tael i Potwory
+75% XP: Skellige i Syndykat

Bonusowe punkty doświadczenia obowiązują do południa 23 stycznia!"
 

Lexor

Forum veteran
no wtedy były 2 dni do zakończenia jak się nie mylę, po wejściu w zadania przycisk "wybierz" był nieklikalny, na szaro...
Gram dość casualowo w gwinta aktualnie, kilka partyjek na 1-3 dni, ale no chciałem wtedy akurat siąść i zgarnąć te punkty za pojedynek :(

Dodam, kto wygrał ?? bo w grze się tego nie mogę dowiedzieć, bo przycisk WYNIKI też mam na szaro, a ani na stronie głównej (myślę że news kto wygrał pojedynek frakcji powinien tam być??? ) nie ma, ani na jakiejś innej stronie też nie o_O o co chodzi? newsy i aktualizacje z tej gry aż tak kuleją czy co?
Zauważyłem, że ten przycisk jest klikalny jedynie z poziomu głównego menu - jesli np. jesteś w menu wyboru pojedynku to jest on nieaktywny.

Co do "newsów i aktualizacji" - już nawet przełożyli datę premiery CP, więc jak bardzo musi być źle w CDPR.

Moje pytanie do devów (czy dadzą graczom jakąś dalszą mozliwość gry po zamknięciu serwerów Gwinta) wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Szkoda.
 
Ty serio z tym przełożeniem? XD Większość firm, z dużymi grami AAA też poprzenosiło swoje premiery. Powiesz mi, że Naughty Dog też ma problem w firmie? I co do drugiego, coś się tak uwziął na zamknięcie tych serwerów? Gwint ma się bardzo dobrze i nigdzie nie idzie. Niezłe mózgi muszą tam pracować, skoro zamykają projekt i wydają środki na uruchomienie Gwinta na IOS, zamiast dać sobie siana i w Cyberpunka na całość iść.
 
Większość firm, z dużymi grami AAA też poprzenosiło swoje premiery.
No i? Nie rozumiem tego przykładu z "większością" - jak dla mnie to słaby powód. Nie robi się takich rzeczy bez ważnej przyczyny, a tego typu "naśladownictwo innych" może działa dobrze jak samemu się nie posiada wiedzy, ale nie w sferze finansowo-biznesowej.

Gwint ma się bardzo dobrze i nigdzie nie idzie.
Chciałbym, żeby tak było.
 
@Lexor Nie rozumiem czemu serwery miałyby zostać zamknięte. Co się dzieje niby nie tak w CDPR? I co się niby ma dziać nie tak z Gwintem? Mało sprawdzam nowinki na temat finansów branży gier i tym podobnych. Z chęcią bym się doinformował.
 
@Lexor Nie rozumiem czemu serwery miałyby zostać zamknięte. Co się dzieje niby nie tak w CDPR? I co się niby ma dziać nie tak z Gwintem? Mało sprawdzam nowinki na temat finansów branży gier i tym podobnych. Z chęcią bym się doinformował.
Gwint to projekt, który CDPR-owi nie wychodzi pod wieloma względami: programistycznie (wiele dziwnych błędów pojawiających się znikąd), PR-owo (komunikacja CDPR leży na obie łopatki) i biznesowo ("jaskółka" w postaci premiery na iOS pomimo obiecujących wyników za wiele tu raczej nie pomoże i jedynie spowoduje, że gra jeszcze "trochę pociągnie").

Sam system, założenia i klimat gry są w/g mnie bardzo dobre, ale widać, że twórcy nie wiedzą jak się do tego projektu zabierać i jak go dalej rozwijać. Nie trzeba tu nawet śledzić "nowinek na temat finansów branży gier" - wystarczyło śledzić to co się w ostatnim roku z Gwintem działo. O ile w tych wszystkich materiach nic się nagle nie zmieni, to (patrząc na inne podobne projekty) niestety nie wróżę tu "długiego życia". :(
 
A według mnie na Gwinta czekają tylko lepsze czasy, wróżenie z fusów możemy zostawić po premierze gry na Androidzie, bo będzie to według mnie najlepsza dostępna na rynku, darmowa gra mobilna.
 
@Lexor Nie rozumiem czemu serwery miałyby zostać zamknięte. Co się dzieje niby nie tak w CDPR? I co się niby ma dziać nie tak z Gwintem? Mało sprawdzam nowinki na temat finansów branży gier i tym podobnych. Z chęcią bym się doinformował.
Też nie wiem, przed premierą na Apple było około 70k graczy z czego połowa pewnie gra regularnie 35k, druga połowa jak ja od czasu do czasu z powodu krótkiego okresu sezonowego i spadaniu co 5 gwiazdek. Teraz na szczęście były zmiany i spada się o 1 ragę, więc spokojnie sobie teraz mogę popykać jak w LOL czy CS:GO lub TFT, gdzie nie ma tak krótkiej presji czasowej na granie =]. W sumie dzięki temu zacząłem znowu grać =].

Wracają do tematu w gorszej sytuacji jest taki The Elder Scrolls: Legends, a mimo to są cały czas wydawane dodatki. Poszli w stronę Gwinta polepszając efekty graficzne i zmieniając stół, lecz mizernie to wyglądało i wygląda =].

Teraz został wydany bardzo dobry dodatek grudniowy z mała ilością kart, które znacznie poprawiły rozgrywkę i nie namieszały jak duże dodatki. Bardzo przyjemnie zaskoczenie kupcami, scenariusze z MTG i HS oraz różne opcję przewagi taktycznej =]. Świetny dodatek.

@LexorCo do "newsów i aktualizacji" - już nawet przełożyli datę premiery CP, więc jak bardzo musi być źle w CDPR.
Następnie Histeria, że CP został przesunięty... Wcześniej próbował ci ktoś wytłumaczyć, że przy takich wielkich ambitnych projektach jest normalnością obsuwa premiery. Za to nie było by normalnością , a jest w tych czasach, wydanie gry gdzie ludzie muszą czekać na łatki, aby dalej móc ją przejść. Tym bardziej dziwie się tobie, że nie chcesz dopracowanego produktu, albo inaczej chcesz niedopracowany produkty,, aby móc pisać na forum jaka to zła gra i cały CDPR .\
Bardzodobrze że wyjdzie z opóźnieniem, ludzie mają dość grania w beta gry. Sam czekam, aż wyjdą wszystkie dodatki, czy poprawki dopiero kupuję grę. Teraz ogrywam Gone Days dużo błędów (musiałem mieć na już =]), ale gra się i tak sama broni. Większość graczy pamięta jak przesuwane były premiery np. Diablo. Gra sama w sobie musi być reklamą, jak Wiedźmin 3. Następny przykład gry Kingdom Come Deliverance zgubiły ich błędy i gra nie sprzedała się na tyle na ile pozwalał jej potencjał. Niepochlebne recenzje miały wpływ na sprzedaż tej gry. Siedem lat pracy przy CP i wkład finansowy w tę produkcję nie pozwala na takie błędy. Tutaj chodzi o stworzenie nowej marki oprócz Wiedźmina, a prawa autorskie ma tylko CDP. Unikalna gra na skalę światową, a mają wypuścić gniota z błędami ? :D

@Lexcor powiedz co się złe dzieje w CDP ? Gry nie wydadzą na czas ? Bałwany zniknęły w eventu ? Zobacz:
albo że do końca 2021woku ma byc CP i jeszcze inna gra AAA o której nikt nic nie wie ?

Akcje spadły, ale można teraz je kupić (może tak miało być) teraz ludzie kupią po topnięciu, ci co już mają akcję czekają na premierę CP i skok, a kto nie ma, może teraz zainwestować i sprzeda ze znacznym zyskiem po premierze CP ;]

Nie widzę powodu by siać taką panikę w tylu działach jaki do CDPR jest zły pozamykają wszystko i z bankrutują =]. Zapraszanie do siedzimy firmy reżyserów i twórców gier takich jak Cory Barlog , czy Hideo-Kojima wróży dobrze na przyszłość między współpraca technologiczną i firmową =]. Jak wiemy Sony od GoW nie ma takich mocy zespołu i technologii, aby dognić takie gry jak GTA, czy inne z otwartym światem ,dlatego ten świat jest trochę oszukany i odoczytywane lokacje słabo trochę jak w Wiedźminie 1 i 2. Dlatego 5 część Boskich Wojen raczej będzie już z pełnym otwartym światem jak Wiedźmin 3 =]

PS: Kiedyś miałem okazję rozmawiać z betatesterem od Wiedzmina 3 mówił, że za rok wyjdzie bo jest tyle błędów, że nie dadzą rady, że nie da rady dotrzymać terminów. Jednak wypuścili grę w terminie wystarczyło pół roku.

PS2 jeszcze gorący: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/dying-light-2-premiera-gry-opozniona.html
 
Last edited:
Lexor po prostu lubi wbijać szpilę Redom kiedy tylko się da. Wg mnie jeśli komuś zależy na grze to nie postępuje w ten sposób. Nie wiem jaki jest tego cel bo takie zachowania na pewno nie będą motywować Redów do działania.
Wróżbitów wieszczących zamknięcie serwerów przewinęło się już trochę w przeciągu 2 lat.
 
@MaRIB1: To co piszę w dużym stopniu oparte jest na moim doświadczeniu, obserwowałem jak branża growa rozwija się w Polsce od samego początku, czyli od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (swego czasu widywałem się nawet osobiście z założycielami CDP i prowadziłem z nimi korespondencję biznesową). Tak, chciałbym by moje "wróżenia" co do Gwinta były mylne, bo mimo "bolączek" lubię w niego grać, ale rozum mówi mi niestety co innego. Wciąż jednak mam nadzieję na jakiś "cud" czy też "opamiętanie", choć, jak to mówią, nadzieja jest.. itd.

Co do przesunięcia daty premiery CP2077 - fakt, sam wolę gry dopracowane, ale każde "przesuwanie" pokazuje jakieś "błędy w wyliczeniach", które (szczególnie jeśli piszemy o bardzo wyczekiwanym produkcie) mogą mocno bić po kieszeni. Moje prywatne odczucia mówią mi że przesunięcie daty premiery CP2077 jest poniekąd zasługą... Gwinta i jego dobrych dobrych wyników na iOS, co dało więcej czasu pod wględem finansowym. Co do nowego "tajemniczego projektu AAA" to w/g mnie nie jest to nic innego niż "CP2077 multiplayer", który CDPR już zapowiedziało jako osobny (i to rozdzielenie mnie osobiscie zdziwiło).

@luk757: Ja bardziej obstawiałbym to, że "moje zachowania" nie będą miały żadnego wpływu na CDPR - tak samo jak zachowania innych, co przecież widać na każdym kroku.
 
To co piszę w dużym stopniu oparte jest na moim doświadczeniu, obserwowałem jak branża growa rozwija się w Polsce od samego początku, czyli od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku (swego czasu widywałem się nawet osobiście z założycielami CDP i prowadziłem z nimi korespondencję biznesową).

Moje prywatne odczucia mówią mi że przesunięcie daty premiery CP2077 jest poniekąd zasługą... Gwinta i jego dobrych dobrych wyników na iOS, co dało więcej czasu pod wględem finansowym.
Jak na tak długie doświadczenie to dość zaskakujące wnioski wyciągasz :) Gwint wynikowo nawet z IOS to jest nie więcej jak 10% dochodów grupy. CDR ma duże zasoby gotówki, maleńkie zobowiązania i po prostu może sobie pozwolić na taka obsuwę.
Co do nowego "tajemniczego projektu AAA" to w/g mnie nie jest to nic innego niż "CP2077 multiplayer", który CDPR już zapowiedziało jako osobny (i to rozdzielenie mnie osobiscie zdziwiło).
Potwierdzili to kilka dni temu.
 
Top Bottom