Polskie studio Dark Stork

+
Polskie studio Dark Stork

W zasadzie, dzisiaj pierwszy raz o nim usłyszałem, przy okazji newsa, że muzykę do ich gry będzie robił zdobywca Oskara, Jan Kaczmarek. Studio z Poznania pracuje nad swoim pierwszym projektem, grą AAA na silniku Unreal Engine 4, a w projekt zaangażowanych jest 28 osób. Z opisu zamieszczonego na ich stronie, wynika, że są niewiarygodnie pewni siebie:

"We Are Gamers. We Are Innovators. We Are Best."

"Dark Stork is a team of creative people who are passionate about creating amazing AAA games. Our people are convinced that they are involved in something unique and they are a part of something special.

Dark Stork Studios is located in a modern class A office building in the Center of Poznan. The office building is situated almost on the very edge of a harbor basin of the Warta River. It’s an excellent and prestigious location in the heart of the historical district of Poznan. The neighborhood offers a recreation area by the river and countless restaurants and cafes in the streets leading to old market
."

[media]http://www.youtube.com/watch?v=q2WOgOvIGEE[/media]





Wszystko takie... z grubej rury, prawda? Kto za tym stoi? Jestem zaintrygowany, bo po otoczce, jaką chcą wobec siebie stworzyć developerzy DS Studios, wynika, że albo pracują tam osoby bardzo doświadczone, które wcześniej pracowały przy największych produkcjach (polskich lub zagranicznych), wręcz dream team przekonany o za***stości swojego produktu, albo to prężenie muskułów i napinanie się przez komara, co wydawałoby się bardzo żałosne przy takim braku pokory (brak wyrobionej marki, brak wcześniej wydanych tytułów, czyli w zasadzie zero przesłanek do jakiegokolwiek samozadowolenia).

A może Wy coś wiecie więcej?
 
Ale... Nie lepiej to napisać w temacie o grach komputerowych? ;) Jest wiele polskich twórców którzy mają ciekawe projekty ale o każdym tematu nie zakładamy... - chyba, że by ten zamienić na taki ogólny... o polskich twórcach.
 
@Up

Pomyślałem sobie, że skoro na zagranicznym forum jest temat przykładowo o Bioware, na pierwszej stronie, to chyba nie byłoby problemu, gdyby tutaj był temat o innym studiu? Czy z jakiegoś powodu moderatorzy tego zabraniają? A może 'polskie' forum jest traktowane na innych zasadach? :)/> Nie wiem - jestem tu dość nowy.
 

Vojtas

Forum veteran
Czy tylko ja odebrałem ten ich tour za mocno pretensjonalny? Niech pokażą, nad czym pracują, albo chociaż niech przedstawią portfolio swoich pracowników. W tej chwili to tylko prężenie muskułów. Życzę im powodzenia - tak jak każdemu polskiemu deweloperowi - ale do rzeczy, panowie i panie z Dark Stork.
 
Vojtas said:
Czy tylko ja odniosłem ten ich tour za mocno pretensjonalny? Niech pokażą, nad czym pracują, albo chociaż niech przedstawią portfolio swoich pracowników. W tej chwili to tylko prężenie muskułów. Życzę im powodzenia - tak jak każdemu polskiemu deweloperowi - ale do rzeczy, panowie i panie z Dark Stork.


Nie tylko Ty. Jeden z komentarzy pod filmikiem:

Yup, they are young. They should work on the games rather than advertising themself. There is nothing in here to back them up, this tour stuff is kinda pointless If we don't know what game they are gonna make.
 
LesGrotesques said:
@Up

Pomyślałem sobie, że skoro na zagranicznym forum jest temat przykładowo o Bioware, na pierwszej stronie, to chyba nie byłoby problemu, gdyby tutaj był temat o innym studiu? Czy z jakiegoś powodu moderatorzy tego zabraniają? A może 'polskie' forum jest traktowane na innych zasadach? :)/>/> Nie wiem - jestem tu dość nowy.


Na Interze panuje syf... To po pierwsze, po drugie jak już robić temat to jeden ogólny coby syfu nie robić.
 
Patrząc na portfolio pana Marcina, można dedukować, że pracują nad fantasy RPG w klimatach europejskiego średniowiecza z mitologią nordycką w tle.

@Napoleon

Jeśli jakiś temat wydaje Ci się niepotrzebny, post sprzeczny z regulaminem itp., to korzystaj z opcji "raportuj". Wielokrotnie byłeś proszony o zaprzestanie zabawy w moderatora. Nasza cierpliwość ma się ku końcowi. Za kolejny taki wyskok dostaniesz już warna. To ostatnie ostrzeżenie z naszej strony.
 
edit: zostałem wyprzedzony przez Narsa

Wracając do tematu, cytat Marcina Mortka:

"To nie pierwsza współpraca z producentem gier komputerowych, jednak ta propozycja jest wyjątkowo ekscytująca. Zespół Dark Stork Studios roztoczył przede mną tak imponującą wizję świata, że nie mogę przestać o niej myśleć. Czuję się wyróżniony, że to mi przypadnie zadanie tworzenia opowiadań w tej rzeczywistości”

Oraz jedyny dostępny obrazek (chociaż nawet określenie 'obrazek' wydaję się naciągane) dotyczący gry DS Studios

 
Vojtas said:
Czy tylko ja odebrałem ten ich tour za mocno pretensjonalny? Niech pokażą, nad czym pracują, albo chociaż niech przedstawią portfolio swoich pracowników. W tej chwili to tylko prężenie muskułów. Życzę im powodzenia - tak jak każdemu polskiemu deweloperowi - ale do rzeczy, panowie i panie z Dark Stork.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to studio dwukrotnie nie pojawiło się w serii poświęconej polskim twórcom gier, która od dłuższego czasu jest na Polygamii.

Z ciekawostek dodam, że niemal codziennie przejeżdżam koło ich biura w drodze na uczelnię ;)
 
kptwlodzimierz said:
Sytuacja jest o tyle ciekawa, że to studio dwukrotnie nie pojawiło się w serii poświęconej polskim twórcom gier, która od dłuższego czasu jest na Polygamii.

Tam jest chyba taka zasada, że musi być wydana, lub chociaż opisana gra która jest w trakcie tworzenia, więc zapewne dlatego nie znaleźli się na Polygamii. Nie mieli jeszcze z czym.
 
LesGrotesques said:
Tam jest chyba taka zasada, że musi być wydana, lub chociaż opisana gra która jest w trakcie tworzenia, więc zapewne dlatego nie znaleźli się na Polygamii. Nie mieli jeszcze z czym.

The Astronauts się pojawiło, choć jeszcze nic nie wydało:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,133567,14324556,Polscy_tworcy_gier_od_A_do_Z__The_Astronauts.html?bo=1
 
kptwlodzimierz said:
Z ciekawostek dodam, że niemal codziennie przejeżdżam koło ich biura w drodze na uczelnię ;)
Dark Stork Nest. Prawie jak Skywalker Ranch. ;)
 
Mi to za bardzo śmierdzi historią Afterfall: InSanity. Super, mega, über ambitny produkt od szerzej nieznanego polskiego dewelopera. Miał być RPG redefiniujący gatunek, wyszedł śmiesznie słaby survival horror.

Oczywiście mam nadzieję, że tym razem tak nie będzie. :]
 
Dlatego grunt to pokora... nikt nie ma pretensji do młodego studia, jeśli zrobi słabą grę. Ale robienie z siebie legendy zanim się cokolwiek wyda jest dość ryzykowne... można się narazić kpiny w razie niepowodzenia.
 
LesGrotesques said:
Dlatego grunt to pokora...
No właśnie. Nawet świetne nazwiska nie gwarantują sukcesu. Liczy się praca zespołowa i 100 innych czynników mających wpływ na efekt końcowy. Być może lepiej na ich miejscu byłoby zrobić mniejszą grę jako pierwszą?
 
Vojtas said:
No właśnie. Nawet świetne nazwiska nie gwarantują sukcesu. Liczy się praca zespołowa i 100 innych czynników mających wpływ na efekt końcowy. Być może lepiej na ich miejscu byłoby zrobić mniejszą grę jako pierwszą?

CDPR postawiło wszystko na jedną kartę i wydali Wiedźmina 1 - może nie celowali w AAA, ale mniejsza gra na pewno to nie była :)

Zastanawiam się kto jest inwestorem, skoro studio stać na biuro w dość drogiej lokalizacji (centrum miasta), engine U4 i wspólpracę z Janem Kaczmarkiem...
 
kptwlodzimierz said:
Zastanawiam się kto jest inwestorem, skoro studio stać na biuro w dość drogiej lokalizacji (centrum miasta), engine U4 i wspólpracę z Janem Kaczmarkiem...

ze strony https://www.facebook.com/plgamedev/posts/730535333638128

właścicielem studia jest Mikołaj Świtalski, syn Mariusza Świtalskiego, który wedle tygodnika Wprost znajduje się obecnie na 21 miejscu listy najbogatszych Polaków, a majątek jego rodziny szacuje się na 1,3 miliarda złotych.
 
Nars said:
Patrząc na portfolio pana Marcina, można dedukować, że pracują nad fantasy RPG w klimatach europejskiego średniowiecza z mitologią nordycką w tle.
Ciężko chyba o bardziej nudnego stuba gry w dzisiejszych czasach.
Skoro widać, że mają budżet, to przydałby im się tez oryginalny pomysł.
 
kptwlodzimierz said:
CDPR postawiło wszystko na jedną kartę i wydali Wiedźmina 1 - może nie celowali w AAA, ale mniejsza gra na pewno to nie była :)
Tyle że CDP Red miało mnóstwo kasy, by uczyć się na błędach, dzięki działalności dystrybucyjnej CDP Blue. Ich po prostu było stać na wydłużanie dewelopingu. Michał Kiciński mówił swego czasu, że Wiedźmin ma być ich wprawką w zdobywaniu know-how, w budowie marki i relacji z partnerami. W pamięć zapadła mi też wypowiedź Macieja Miąsika, który powiedział, że jedynka to dobry przykład, jak gier nie należy robić. CDPR nie zamierzało zawojować całego świata Wiedźminem, bo nie pozwalał na to chociażby silnik, który był przestarzały już w momencie zakupu licencji; nie mieli na pokładzie takich indywidualności jak Jan Kaczmarek. Dark Storki mierzą z grubej (dwu)rury, o czym świadczy również wybór rodziny RPG - to będzie solidny chrzest ognia.

Jeśli Dark Stork się uda i okrzepną, powstanie ciekawy czworokąt: Poznań-Warszawa-Kraków-Wrocław. :)
 
Top Bottom