Polskie studio Dark Stork

+
Vojtas said:

Patrząc po "starcie" - czyli stronie, zatrudnianiu nowych osób i posunięciach studia sądzę, że DS też ma sporo kasy na naukę.

Pytanie co bedzie po premierze ich pierwszej gry - jak wypali nie ma problemu, ale co gdy produkt się nie sprzeda? Wtedy władze mogą zacząć być nerwowe...

Nie ma co gdybać, trzeba poczekać na więcej informacji. I (póki co) delikatnie trzymać kciuki.
 
kptwlodzimierz said:
Pytanie co bedzie po premierze ich pierwszej gry - jak wypali nie ma problemu, ale co gdy produkt się nie sprzeda? Wtedy władze mogą zacząć być nerwowe...
Ano mogą. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ w przypadku inwestorów z zewnątrz. Oby nie zabrakło ich producentom umiejętności dobrej organizacji pracy i trzeźwej oceny sytuacji.
 
Wydaje mi się, że starają się w jakiejś mierze kopiować działania REDów, ale ... jak słusznie napisał Vojtas najpierw niech coś pokażą, bo RPG to trudna działka i nie wystarczy "straszenie" wielkimi jajami. Powoli, tu najpierw trzeba pokazać, że nie jest się impotentem, a nie zapowiadać zerznięcie miss świata.
 
Częścią sukcesów REDa było pojechanie na marce Wiedźmina, czy się to komuś podoba czy nie. To dało im kopa i czas na naukę, a i tak prawie nie wpadli w bankructwo podczas produkcji W2.

DS nie ma w kieszeni takiej samonapędzającej się marki. Potrzebują dobrego, oryginalnego pomysłu, który zaciekawi potencjalnego kupca. Grę, która nie sprzeda się na ilości featurów, ale opartej na jednym, świetnym pomyśle. "Europejskie RPG z domieszką (zapewne ubitej przez hollywood, a nie prawdziwej) mitologii nordyckiej" nie brzmi wcale porywająco.
 
Prawdą jest, że CDPR wsparł się na marce Wiedźmina, ale to był miecz obosieczny - fani wiedźmina raczej nie wybaczyliby im spieprzenia tej gry, tak samo jak nikt już nie chce filmu o losach Geralta w reżyserii Marka Brodzkiego. Z drugiej strony nie jest tak, że nie można stworzyć czegoś od nowa i odnieść jednocześnie spektakularnego sukcesu. Przykłady - Painkiller, Dead Island (tutaj można dyskutować, ale pierwsza część sprzedała się doskonale, chociaż głównie ze względu na sztuczki marketingowe), z zagranicznych to czeska Mafia, białoruskie World Of Tanks, ukraińskie Metro 2033.

No więc można. Rozchodzi się tylko o to, iż wypada się chwalić materiałami z gry, a nie odpicowanym studiem w biurowcu klasy A ;-) zanim się cokolwiek wydało.
 
Na pewno CDPR skorzystał trochę na marce Wiedźmina, ale prawda jest taka że dziś możemy z czystym sumieniem powiedzieć że to książki Sapkowskiego skorzystały znacznie więcej na tym.
 
bo RPG to trudna działka i nie wystarczy "straszenie" wielkimi jajami. Powoli, tu najpierw trzeba pokazać, że nie jest się impotentem, a nie zapowiadać zerznięcie miss świata.
Coś czuję, że gdybym ja to napisał to bym dostał solidne ostrzeżenie od np. Zielonej.
Niemniej jednak, nie napisałem tego ja, ale zgadzam się z Tymi słowami i gdybym tylko mógł, podpisałbym się jak pod swoimi :p.
Mam nadzieję, że ktoś z tego studia czytał czy słyszał podobne teksty pod swoim adresem i, że się uda ich nieco podpuścić, bo pokazali co tam mają.
 
Nars said:
Patrząc na portfolio pana Marcina, można dedukować, że pracują nad fantasy RPG w klimatach europejskiego średniowiecza z mitologią nordycką w tle.

Pożyjemy, zobaczymy ;)
 
Last edited:
Legatuslegionis said:
Coś czuję, że gdybym ja to napisał to bym dostał solidne ostrzeżenie od np. Zielonej.
Niemniej jednak, nie napisałem tego ja, ale zgadzam się z Tymi słowami i gdybym tylko mógł, podpisałbym się jak pod swoimi :p/>.
Mam nadzieję, że ktoś z tego studia czytał czy słyszał podobne teksty pod swoim adresem i, że się uda ich nieco podpuścić, bo pokazali co tam mają.
Umknęło mi to, ale dzięki, że zauważyłeś :) A tego rodzaju wyrażenia proszę jednak stosować ostrożnie, a najlepiej wcale.
 
W tym studiu pracuje Bartosz Hałas, pracujący kiedyś jako Junior Game Designer w CD Projekt RED. Coraz więcej przemawia za tym, że będzie to jednak RPG.
 
Podbijam temat, bo przyuważyłem (z potężnym lagiem, oczywiście) info na ich stronie o pierwszej rocznicy założenia studia:

http://www.darkstork.com/march-13th-1st-dark-stork-anniversary/

During that year, we transmitted over 2025 GB of repo data, ate 225 pizzas and drank 8765 coffees

1,5 roku istnienia i ciągle nie ma najmniejszego przecieku o ich projekcie - są tak zgrani czy może nie mają absolutnie nic konkretnego? :)
 
1,5 roku istnienia i ciągle nie ma najmniejszego przecieku o ich projekcie - są tak zgrani czy może nie mają absolutnie nic konkretnego? :)

Może zderzają się z brutalną rzeczywistością, co innego buńczuczne zapowiedzi, a co innego przekuć to na real.,
 
Są u mnie na celowniku i być może zgłoszę się do nich do pracy. Jeśli się dostanę... to nic wam nie powiem, bo mi NDA nie pozwoli ;)
 
Top Bottom