Pomoc w tworzeniu talii Królestw Północy

+
Wypadł z beczki Baron to i sobie ulepiłem coś w stylu kontrolnego Radka. Co jest lepsze dla adeptek ? Deszcz czy mróz ? Mróz daje te pewne 2 pkt, natomiast deszcz może ranić do 5 jednostek na turę, a wyrównanie punktów (np. Radowidem, myrgtabrakke czy balistami ) nie jest aż takie znowu trudne. Co się lepiej sprawdza ?
 
Hekwit Zdecydowanie mróz, musisz zabijać jednostki a do tego mróz jest najlepszy, deszcz jest... "unreliable" a wyrównywanie punktów dla deszczu to zbędna zabawa, o wiele lepiej używać wyrównywania do przygotowania pożogi.
 
No dobrze, tak zrobię. Pozostaje jeszcze kwestia kontry na pogodę. Mam 3 redańskich rycerzy i 2 zwiadowców. Dać na ich miejsce jakieś maszyny ?

KP to dla mnie w sumie nowość. Skupiałem się przede wszystkim na Scoia przez cały czas... a teraz przestaje ta frakcja mi wystarczać. :)
 
Hekwit;n9243851 said:
No dobrze, tak zrobię. Pozostaje jeszcze kwestia kontry na pogodę. Mam 3 redańskich rycerzy i 2 zwiadowców. Dać na ich miejsce jakieś maszyny ?

KP to dla mnie w sumie nowość. Skupiałem się przede wszystkim na Scoia przez cały czas... a teraz przestaje ta frakcja mi wystarczać. :)

Z decków o których piszesz to na topie są chyba obecnie takie 2:
http://www.gwentdb.com/decks/24576-u...0-rado-control
http://www.gwentdb.com/decks/26443-t...-control-guide

Złóż oba i zobacz którym będzie ci się lepiej grało, albo złóż taki do którego masz odpowiednie goldy. Trochę pograsz to później porobisz ewentualne modyfikacje. Jak ci jakiegoś golda brakuje to można czymś zastąpić, albo trzeba sobie uzbierać skrawki.
Ogólnie Baron + Smok chyba zawsze występują razem. Niektórzy grali też tym deckiem z Ciri, choć ostatnio już chyba nie. Może jeszcze Keira będzie dobrym pomysłem? Nie wiem, przetestuj sam co działa.
Maszyny albo dajesz wszystkie 3 plus inżynierowie, albo zastępujesz część z nich piorunem alzura / rozdarciem, można też z maszyn zrezygnować całkiem - zobaczysz co zadziała u ciebie.
 
Last edited:
Pobawiłem się 2 wersją. Nie jest zła, ale jak się trafi na mirror to taka gra jest torturą. Zdecydowanie potrzebne są tu kajdanki aby zwiększyć szansę na dobre wykorzystanie Villena. Nie potrzebuję też tej kaedweńskiej platformy w dwóch kopiach. Niewiele mam okazji aby ją użyć, a jak dojdzie gdy nie masz maszyn to zdarza się, że mamy 2 martwe karty z 3 siły. Nie potrzebuję też trzech zwiadowców, planuję jednego wywalić, ale nie mam pomysłu co dodać na jego miejsce. Może grzybki, piorun, rozdarcie albo jad mantikory ?
 

Guest 4136390

Guest
Hekwit;n9281881 said:
Pobawiłem się 2 wersją. Nie jest zła, ale jak się trafi na mirror to taka gra jest torturą. Zdecydowanie potrzebne są tu kajdanki aby zwiększyć szansę na dobre wykorzystanie Villena. Nie potrzebuję też tej kaedweńskiej platformy w dwóch kopiach. Niewiele mam okazji aby ją użyć, a jak dojdzie gdy nie masz maszyn to zdarza się, że mamy 2 martwe karty z 3 siły. Nie potrzebuję też trzech zwiadowców, planuję jednego wywalić, ale nie mam pomysłu co dodać na jego miejsce. Może grzybki, piorun, rozdarcie albo jad mantikory ?

Jad Mantikory to srebro, więc odpada. Musisz już sam próbować i testować co Ci się spodoba. Rozdarcie to dobra karta, która często się przydaje. A te trzy adeptki są Ci potrzebne? Zawsze jedną możesz wyrzucić razem z trzaskającym mrozem i masz dodatkowe 2 sloty. Zwłaszcza, że masz martwe karty jak sam napisałeś. Dodasz coś innego za ich miejsce, coś co ma trochę siły i/lub coś robi, np: Redański Aspirant albo Tridamski Piechur.

To, że ktoś wbił tym deckiem 4.4K+ MMR nie znaczy, że konkretnie takie same karty Ty masz mieć. Zamieniaj, testuj i daj nam znać co najlepiej Ci się sprawdzi.
 
Last edited by a moderator:
Miałem na myśli stary jad mantikory - 3 jednostki uderza za 4 (tej nowej nazwy nawet nie będę próbował napisać ). :)

A co do decku to chyba już dam sobie spokój. Za dużo graczy gra tym dziadostwem, a jak wspomniałem wcześniej mirrory są po prostu nudne. Jak wpadnie więcej kart Kp to pokombinuję z tą frakcją. :)
 
Witam. Aktualnie jestem 88 na świecie i ogólnie gram tą talią ciągle w top 100, ale potrzebuje opinii jeśli chodzi o jedną kartę w tej talii. Chodzi oczywiście o Lamberta. Waszym zdaniem jest jakiś lepszy gold w tej tali zamiast niego?
https://imgur.com/a/AyWGQ - link do zdjęcie mojej tali
 
http://www.gwentdb.com/deckbuilder/...:4:1;50213:4:1;50223:3:2;50253:1:1;50264:1:2;

Gram tą talią i jestem jak na razie zadowolony. Dobijam się powoli do 19 rangi więc nie jest źle. Opiszę może z grubsza jaki mam problem i co chciałbym poprawić a co jest ok.

1. OK na pewno jest Sabrina Glevissig. Potrafi robić nawet po 60 pkt. Świetnie współpracuje z pogodą i Geraltem który jednocześnie może ją przenosić wraz z innymi jednostkami. Więc tych kart bym nie ruszał: 2X adeptka z Aretuzy, 2X mróz, 2X komandos niebieskich pasów. Ewentualnie myślę nad zwolnieniem złotego slota i zastąpienie suszy przez białe zimno....Dokładnie to samo co Sabriny dotyczy Iris.

2. OK na pewno jest też opcja armorów i Shani więc to są kolejne karty których bym nie ruszał: Trololo, Stenis, 3x ciężka kawaleria.

3. To co mi przeszkadza to słabe przewijanie się decku. Takie karty jak thunderbolt czy piechota zostały mi z wcześniejszych wersji i nie wiem czy tutaj czegoś nie pokombinować. Piechota nieźle się przydaje jesli chcemy odpalić Iris więc sam nie wiem co tutaj poprawić.

Generalnie chodzi o to, żeby deck się lepiej przewijał.
 
Akuumo;n9234681 said:
dlugi31 Dlatego ludzie którzy chcą grać fun deckami używają ich na potyczkach a nie rankedach

A w czym ci to przeszkadza że gram na rankedach?? Możesz wytłumaczyć jaśniej? Moim funem jest układanie talii pod Radowida bo go lubię. Dlaczego mam rezygnować z nagród na rankedach bo ci się moja liczba meczy nie podoba i wyniki? Robisz z tej gry jakąś wojnę kto jest najlepszy? Bostowane talie mnie nudzą. Mam do tego prawo tak jak i do wypowiedzi na tym forum. Wychodzę z zasady starej olimpijskiej że liczą się emocje i występ ty raczej preferujesz widzę tylko podium i ustawiasz ludzi tam gdzie twoim zdaniem ci pasują. Żałosne to kapkę przy grze komputerowej.
 
dlugi31 Ja mam lepsze pytanie, dlaczego odpisałeś mi po eee pięciu miesiącach? Dlaczego po pięciu miesiącach nadal jesteś striggerowany? To nie wydaje się zbyt olimpijskie, tak samo jak ocenianie ludzi na podstawie kilku wypowiedzi w internecie i ich działań jako "żałosnych". Pozdrawiam cieplutko i wesołych świąt
 
Bo nie zaglądałem tutaj przez tyle czasu i nie grałem. Nie lubię klasyfikacji ludzi pod siebie. Są różne postawy i podejścia do tematu. Ty masz jak jedyną słuszną w twoim mniemaniu. To właśnie nie jest olimpijskie. Pozdrawiam i życzę również wesołych świąt:)
 
Potrzebuje kogoś do pomocy królestwa północnego lub idę do innej frakcji i jeśli chcesz mi pomóc dodaj mnie do Goga.
 
Top Bottom