Pomoc w tworzeniu talii

+
Mam mały problem. Chciałbym stworzyć talię, który nie tyle będzie super, co będzie w stanie pokonać dwie inne talie. Chodzi mi o talię "Big Monsters" i "Engine Overlord" z KP. Ta druga talia funkcjonuje tez w troszkę innych odmianach, no ale generalnie chciałbym stworzyć talię, która była by odpowiednio dopasowana tylko do tych dwóch. Problem w tym, że nie jestem w stanie.

Przy obecnej różnorodności wydawało by się, że jest to zadanie dośc proste. No i może jest, ale chyba nie dla mnie. Czy ktoś z was ma jakieś pomysły na taką talię? Dostępne są wszystkie frakcje poza KP. W zasadzie to na tym chyba gwint powinien polegać, że jesteś w stanie się do czegoś dostosować. Może dostaniesz od innych decków, które pokażą twoje słabe strony, ale powinieneś sobie radzić z tym taliami przeciw którym deck zbudowałeś. Czy tak się dzieje? No ja mam problem i nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy po prostu nie da się tego zrobić. Będę wdzięczny za wskazówki.

Podam jeszcze link do talii https://teamaretuza.com/meta-snapshot/
 
Mam mały problem. Chciałbym stworzyć talię, który nie tyle będzie super, co będzie w stanie pokonać dwie inne talie. Chodzi mi o talię "Big Monsters" i "Engine Overlord" z KP. Ta druga talia funkcjonuje tez w troszkę innych odmianach, no ale generalnie chciałbym stworzyć talię, która była by odpowiednio dopasowana tylko do tych dwóch. Problem w tym, że nie jestem w stanie.

Przy obecnej różnorodności wydawało by się, że jest to zadanie dośc proste. No i może jest, ale chyba nie dla mnie. Czy ktoś z was ma jakieś pomysły na taką talię? Dostępne są wszystkie frakcje poza KP. W zasadzie to na tym chyba gwint powinien polegać, że jesteś w stanie się do czegoś dostosować. Może dostaniesz od innych decków, które pokażą twoje słabe strony, ale powinieneś sobie radzić z tym taliami przeciw którym deck zbudowałeś. Czy tak się dzieje? No ja mam problem i nie wiem czy coś ze mną nie tak, czy po prostu nie da się tego zrobić. Będę wdzięczny za wskazówki.

Podam jeszcze link do talii https://teamaretuza.com/meta-snapshot/

Pierwsze co mi przychodzi do głowy to, jakaś kontrolna talia ze Scoia najlepiej na Eithne z Regisem i pożogą, ew. Schirru i inne karty "odpowiedzi". Można by pomyśleć, żeby połączyć to z pułapkami, zwłaszcza z wilczym dołem, żeby lepiej sobie radziło na Foltesta. Z drugiej strony można by też pomyśleć, o jakimś kontrolnym Nilfgardzie z Vilgefortzem, Cynthiom, Leo Bonhartem, Traheaernem, czy Peterem.

Tak na szybko myśląc.

Swoją drogą od jakiegoś czasu mi chodzi po głowie Nilfgard na taktykach, ale niestety nie miałem czasu przysiąść i złożyć coś sensownego.
 
Odnośnie tej pierwszej talii, to jeśli masz ostatnie słowo w 3 rundzie i Geralt: Yrden, żeby zbić zbuffy z jego trupojadów, to prawdopodobnie wygrałeś.
 
Tak jak już wspomniał @Grenshinimo Scoia na pułapkach może być dobrą kontrą. Wilczy dół jest genialny do rozwalenia ostatniej zagrywanej przez przeciwnika karty. Swego czasu grałem takim buildem i odpuszczałem 1 rundę by przeciwnik miał ostatnie zagranie które niwelowałem mu właśnie Wilczym Dołem. Z tego co pamiętam przeciwko obu wspomnianym przez Ciebie buildą radziłem sobie dobrze.
 
Jeśli oddam pierwszą rundę szybko to mnie potwory zrobią w drugiej. Wystarczą dwie, a czasem nawet jedna duża karta i kończe rundę 2 z jedną kartą mniej co przy tym decku jest dramatem
 
Jeśli oddam pierwszą rundę szybko to mnie potwory zrobią w drugiej. Wystarczą dwie, a czasem nawet jedna duża karta i kończe rundę 2 z jedną kartą mniej co przy tym decku jest dramatem

Może inaczej. Przedstawię moją talię (z uwzględnieniem ostatnich zmian bo dodatkowe 4 punkty werbunku i zmiany w mulliganach dały spore możliwości):
Eithne
14 Pożoga
9 Iorweth
9 Mahakamski róg
9 Płotka
9 Epidemia x2
8 Wilczy Dół
7 Lambert
7 Vesemir
7 Eskel
7 Mistrzowska Włócznia x2
6 Pułapka Miażdżąca x2
6 Pułapka zapalająca x2
6 Wężowa Pułapka
5 Pół-elf łowca x2
5 Havekarskie wsparcie x2
4 Pirotechnik x2
4 Elfi zwiadowcy x2
W sumie 168 punktów prowizji więc zostaje jeszcze 1 na ewentualne zmiany.

Idealna 1 runda to taka w której przeciwnik wygrywał przy stanie kart 0:1 dla mnie (przy czym ja grałem tak by nie wygrać czyli nie tworzyłem zbyt dużej przewagi po każdym zagraniu co mogłoby zachęcić przeciwnika do pasu i o to mi chodziło pisząc o odpuszczaniu 1 rudny). Dzięki temu w 2 rundzie nawet jak grał ostro to Pożoga i Epidemie czyściły stół (przy wydatnym wsparciu Eithne). Potem zostawała 3 runda gdzie na ręce niezbędny jest Iorweth i Wilczy Dół dzięki czemu dwie ostatnie karty przeciwnika które akurat w buildach Big Woodland i Engine Overload zawsze są jednostkami nie wchodzą na stół. I żeby była jasność. Build na pułapkach nie jest wcale mocny bo go kosi wiele innych buildów. Dlatego też przestałem nim grać, ale akurat na BW i EO jest świetny IMHO. Powyższego jeszcze nie testowałem po ostatnich zmianach więc może się okazać, że wywalone karty ze starego buildu (głównie złote dociągarki) jednak są konieczne. Wydaje mi się, że ten jednak jest mocniejszy.
 
Last edited:
To już trochę działa..choć pozmieniałem i nie mam już pożogi, ale sam pomysł tego Jorweta i wilczego dołu to na prawdę super. Nie znałem tego wczesniej
 
To już trochę działa..choć pozmieniałem i nie mam już pożogi, ale sam pomysł tego Jorweta i wilczego dołu to na prawdę super. Nie znałem tego wczesniej

Ustawiając się konkretnie tylko pod buildy BW i EO pewnie i Wężowa Pułapka jest zbędna i można coś lepszego przeciw tym buildą wsadzić. A co do Iorvetha i Wilczego Dołu to przyznam szczerze, że nigdy nie trafiłem by ktoś grał takim finisherem więc chyba poza mną nikt czymś takim nie grał (albo naprawdę mała grupa osób).
 
Top Bottom