Pomysł na nową mechanikę w grze.

+
Hej, z nudów wymyśliłem coś takiego i chciałem się podzielić. Obrazek wykonałem w paincie w 2 minuty, więc się nie śmiać :D
Chodzi ogólnie o to, żeby w grze mieć pasek dodatkowych umiejętności, gdzie po lewej znajduję się najsłabsza a po prawej najmocniejsza. Przeciwnik widzi nasz pasek. Pasek ładuje się od 1 do 100 punktów, kiedy wykonujemy akcje, w stylu uszkadzanie, zabijanie, leczenie, tworzenie (różna punktacja akcji) etc i odblokowuje nam kolejne monety (pułap 25 punktów, 75, 100). Postęp przenosi się między turami. Pierwsza umiejętność jest dostępna od początku i jest najsłabsza, na resztę trzeba wydać zdobyte punkty. Na rundę można wykorzystać tylko 1 monetkę w dowolnym momencie swojej tury, jeśli mamy wystarczająco punktów, żeby ją wykupić.

Co najważniejsze, monety (umiejętności) dałoby się personalizować przy budowie decku i dostosowywać do swoich potrzeb.
Musiałyby być 4 kolumny w drzewku, gdzie brąz przykładowo to byłyby oreny a złoto korony novigradzkie. Odblokowywałoby się je pewnie za pomocą surowców, ale musiałby być pakiet startowy 4 monet.

Przykładowe umiejki:
I poziom (umownie oreny): daj tarczę, daj pancerz, uszkodź jednostkę za 2 itd.
II poziom: stwórz efekt pogody we wrogim rzędzie, czyste niebo
III poziom: ostrzał łuczników - zadaj wszystkim wrogom 1 punkt uszkodzeń; ulecz wszystkie jednostki,
IV poziom: zduplikuj kartę na planszy; zamień miejscami kartę z cmentarza na kartę z talii o takim samym kolorze; dociągnij i zagraj wierzchnią kartę z talii, etc

Jak ktoś nie rozumie o co mi chodzi to polecam Twierdzę Extreme :)

pasek.png
 
Taki Planeswalker, ale to już jest jako scenariusze, ale mam nadzieję, że coś pokombinują jeszcze z rozgrywką. Bardziej rozbudują grę o mechaniki rozgrywki, a nie kartowe. MtG premierę miało w 1993 roku. Gwint najbardziej się różni od 90% innych karcianej na rynku, to jest jej atut. Dobrze pokierowana ma szansę być długotrwałym produktem. Wszystko inne to klony MtG. Chciałbym,aby gra się rozrastała jakościowo, a nie wydawać tylko nowe karty. Tak jak Riot co roku ulepsza rozgrywkę, a w międzyczasie wydają nowych bohaterów i skórki.
 
Last edited:
Top Bottom