Pomysł na trójkę wiedźminów

+
Witam serdecznie! Odkąd trójka odsysających talię wiedźminów została osłabiona, są oni od dłuższego czasu niegrywalni, a szkoda, bo to naprawdę klimatyczne i ciekawe karty! Co sądzicie o takim pomyśle na ich przemianowanie?

Lambert, koszt werbunku: 9, siła 2. Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj "Księżycowy Pył". Wyciągnij z talii Vesemira oraz Eskela.
Eskel, koszt werbunku: 9, siła 2. Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj "Gwiazdę Tańczącą". Wyciągnij z talii Vesemira oraz Lamberta.
Vesemir: koszt werbunku: 9, siła 2. Stwórz i zagraj "Północny Wiatr." Wyciągnij z talii Eskela oraz Lamberta.

Wiedźmini są niegrywani, Bomby są raczej niegrywane, może coś takiego sprawiłoby, że częściej widzielibyśmy kilka z tych kart neutralnych w deckach, które nie są oparte na lojalności? Takie zagranie robiłoby około 10 punktów (w talii opartej na wiedźminach i ze wzmocnieniem wiedźminów trochę więcej) i odsysało by talię z dwóch kart, więc nie wydaje się to dużo mocniejsze od np. Artoriusa Vigo z Brygadą Impery.

Co o tym sądzicie? Pozdrawiam!
 
Myślę że to całkiem ciekawy pomysł, ale nawet po czymś takim mogliby zostać na 8 prowizji.
 
Rzeczywiście, jak tak teraz o tym myślę, to +3 prowizji do całego zagrania, a w zamian słaby removal to chyba byłby jeszcze większy nerf dla tych wiedźminów :D. W czasach, gdy królują onejromancje, desanty, orły i inne takie, wyciągnięcie dwóch kart + słaby removal nie jest niczym wyjątkowym, więc faktycznie lepiej byłoby zostawić 8 prowizji. A więc:

Lambert, koszt werbunku: 8, siła 2. Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj "Księżycowy Pył". Wyciągnij z talii Vesemira oraz Eskela.
Eskel, koszt werbunku: 8, siła 2. Rozmieszczenie: Stwórz i zagraj "Gwiazdę Tańczącą". Wyciągnij z talii Vesemira oraz Lamberta.
Vesemir: koszt werbunku: 8, siła 2. Stwórz i zagraj "Północny Wiatr." Wyciągnij z talii Eskela oraz Lamberta.
 
A może niechby byli zagraniem carryover podobnie jak staruchy.

Lambert - daj tarczę jednostce - za każdego Vesemira i Eskela zwiększ liczbę celów.

Eskela - zadaj 3 sąsiadującym jednostkom 1 pkt obrażeń - za każdego Vesemira i Lamberta zwiększ obrażenia o 1.

Vesemir - Gdy zakrywasz Eskela i Lamberta wzmocnij się o 1 i daj 1 pancerza gdziekolwiek jest.
Rozmieszczenie: Stocz pojedynek.

Starałem się umiejętności dać na wzór tego co jest na arcie.Lambert rzuca Quen. Eskel pali Igni. Vesemir bije się z jakimś żołdakiem z Gonu.
 
Pomysły ciekawe. Więc i ja swój dorzucę dla mnie wystarczy zmiana siły każdego na 5 i koszt werbunku 7-8 (to do potestowania). A to trio premium na planszy prezentuje się pięknie szkoda.
 
Top Bottom