Pomysł na zmiany

+
Nowy dodatek. Za i przeciw. Nowe karty czy nowe zmiany na lepsze? A więc... Po pierwsze, zmiany w umiejętności nieaktywnych dowódców.
ST - POBUDZENIE - albo zmieńcie na grywalne, usuńcie bo i tak tym się nie da grać lub dodajcie do innej klasy. Tak dodajcie. Wpadłem na pomysł by umiejętność POBUDZENIA wykorzystać w KP jako umiejętność INSUREKCJA która też odeszła do lamusa.. Pomyślmy.

Umiejętność KP: INSUREKCJA:
ROZKAZ: Wzmocnij wszystkie jednostki w twojej ręce.
Następnie trzeba było dodać oddzielny rozkaz:
ROZKAZ: Stwórz Liryjskiego Kosyniera i wzmocnij go o 1 za każdą wzmocnioną sojuszniczą jednostkę.

Moim zdaniem umiejętności nie była by zbyt OP oczywiście trzeba było by to przetestować lecz wzmocnienie o 1 to nie problem dla przeciwnika tak czy inaczej.
To jest tylko mój indywidualny przykład wykorzystania w innym kierunku innych umiejętności które były by na ten czas grywalne bo nie łudźmy się niektóre umiejętności są bezużyteczne i z każdej klasy wybiera się jedynie po 3 umiejętności dowódców.

Jeszcze jedna kwestia a mianowicie. BIBLIOTEKA KART:
Można pomyśleć o podziane na talie frakcyjne lub anulowaniu talii żeby się nie przesuwały automatycznie lecz manualnie.
pozdrawiam.,
 
Nowy dodatek. Za i przeciw. Nowe karty czy nowe zmiany na lepsze? A więc... Po pierwsze, zmiany w umiejętności nieaktywnych dowódców.
ST - POBUDZENIE - albo zmieńcie na grywalne, usuńcie bo i tak tym się nie da grać lub dodajcie do innej klasy. Tak dodajcie. Wpadłem na pomysł by umiejętność POBUDZENIA wykorzystać w KP jako umiejętność INSUREKCJA która też odeszła do lamusa.. Pomyślmy.

Umiejętność KP: INSUREKCJA:
ROZKAZ: Wzmocnij wszystkie jednostki w twojej ręce.
Następnie trzeba było dodać oddzielny rozkaz:
ROZKAZ: Stwórz Liryjskiego Kosyniera i wzmocnij go o 1 za każdą wzmocnioną sojuszniczą jednostkę.

Moim zdaniem umiejętności nie była by zbyt OP oczywiście trzeba było by to przetestować lecz wzmocnienie o 1 to nie problem dla przeciwnika tak czy inaczej.
To jest tylko mój indywidualny przykład wykorzystania w innym kierunku innych umiejętności które były by na ten czas grywalne bo nie łudźmy się niektóre umiejętności są bezużyteczne i z każdej klasy wybiera się jedynie po 3 umiejętności dowódców.
Zgadzam się z tym że pobudzenie najlepiej nie funkcjonuje i wypadało by to zmienić co do reszty jestem przeciwny. Insurekcja to nadal jeden z mocniejszych dowódców nie jest grany ponieważ obecnie w KP mamy bardzo silne tarcze, do scenarisza gramy dowódce gwarantującego dobranie scena, pod pasy zapał itd umiejki pasujące do danego archetypu. Insurekcja została lekko zapomniana ale gdyby przydzielić dowódców których mamy w grze do Tierów to wg mnie znalazła by się w pierwszym ewentualnie drugim. Talie pod nią złożone nadal są mocne.
Połączenie Insurekcji z Pobudzeniem które proponujesz jest według mnie zdecydowanie przegięte żadna pasywka by z tym nie wygrała. Anna odpalona na start powzmacniane silniki itd dowódca z maksymalnym pułapem 23 punktów... gdzie najwięcej obecnie samo z siebie może chyba zrobić krwawienie MO 11 pkt w sytuacji idealnej.
 
Zgadzam się z tobą że dość mocne było by dlatego napisałem żeby przetestować ale ogólnie rzecz biorąc nie chodzi mi dokładnie o tą umiejętność bo to była taka moja w dzisiejszym dniu spontaniczna myśl. Raczej mi chodziło o nie grywalne umiejętności dowódców typu POBUDZENIE itp.
Chciałbym żeby nowe dodatki, nowe zmiany które byłyby wprowadzone byłyby ukierunkowane poprawą zmian tego co jest a nie dodawanie kolejnych rzeczy. Do fajnych zmian napewno była by zmiana biblioteki choćby żeby nie była automatycznie zrzucane talie niżej. Nie wiem jak dla innych ale mnie to akurat wkurza.
 
Insurekcja jest spoko taka jaka jest. Nowe filtry w tworzeniu talii - czemu nie. Pobudzenie - potrzebuje zmiany, może wzmocnij jednostkę o 2, ładunki 4?
 

Hod74

Forum regular
wykorzystać w KP jako umiejętność INSUREKCJA która też odeszła do lamusa.
A skad w ogole pomysł ,że Insurekcja odeszła do Lamusa? Z tego co widzę za zeszły sezon to nadal TOP 10 najpopularniejszych liderów a wśród KP nr 2. W tym sezonie moim zdaniem to nadal nr 2 w KP.

Pobudzenie jest ostatnie od 14 rankingu do PRO ale tak naprawdę większy dramat się dzieje w NG . Wg ostatnich danych to jest frakcja która ma procent zwycięstw na poziomu 42 % i to jakieś 8 procent gorzej niż ktokolwiek inny, Ba oni nawet w sezonie Driad nie mieli talii która by zapewniała wygrane powyżej 50 % a teraz jeszcze stracili podwójny bal.

Zresztą sam to doświadczam bo jak dziś musiałem zagrać 10 razy wiedźmina i zagrałem NG to od razu miałem wynik 2-7 , Obecnie by mieć szanse na zwycięstwo to trzeba w talię wrzucić sporo kart neutralnych

Tak samo umiera Syndykat. Już nie pamiętam kiedy ostatnio grałem vs ta frakcja. Zresztą oni od 2 -3 miesięcy mają poziom grania oscylujących ok 10-11%
 
@Hod74 Zgodzę się z wszystkim, oprócz syndykatu. Może Passiflora już nie jest aż tak dobra, ale swarm wybrańców jest od kilku miesięcy mocnym tierem 2.
 

Hod74

Forum regular
@Hod74 Zgodzę się z wszystkim, oprócz syndykatu. Może Passiflora już nie jest aż tak dobra, ale swarm wybrańców jest od kilku miesięcy mocnym tierem 2.
Ale ja nie twierdzę ,że oni mają słabe talie bo nawet Passiflora wciaż jest mocna. Tylko te talie są nudne i niezmienne od dwóch -trzech miesięcy. Osłabiono obu Borsodich. Łowcy nagród praktycznie nie są grani. Cięzko grać pod Cyne . MAgistrem chyba nikt nie gra. Reuvenem również
Ich karta Echo może być grana tylko pod jedną talię i w większości pozostałych nie ma racji bytu
Nie wiem - może trzebaby stworzyć zdolność lidera pod Łowców Nagród.

Może to złudzenie ale chyba mają najmniej grywalnych kart z zasłoną. Mają najsłabszego obrońcę. Nie mają wytrzymałości bo masarz raczej jest niegrywalny.
 
Insurekcją ja np. gram a jestem w tej chwili na 1 randze i niejednokrotnie udaje mi się przycisnąć Ścianę Tarcz, tak aby przynajmniej przeciwnik wyrzucił Anseisa. Dodatkowo gram ze scenariuszem więc muszę się nie zgodzić z MarasBKS co do bezużytecznośći Insurekcji.

Co do pobudzenia, które w obecnej formie jest niegrywalne to się zgadzam. Powiem więcej, nie tylko Pobudzenie jest bezużyteczne. Weźmy np. takiego Demawenda (Dodatkowe zasoby) czy Łapówkę (Dijkstra). Nie widziałem chyba przez pół roku albo i dłużej Łapówkę.

Ale ja nie twierdzę ,że oni mają słabe talie bo nawet Passiflora wciaż jest mocna. Tylko te talie są nudne i niezmienne od dwóch -trzech miesięcy. Osłabiono obu Borsodich. Łowcy nagród praktycznie nie są grani. Cięzko grać pod Cyne . MAgistrem chyba nikt nie gra. Reuvenem również
Ich karta Echo może być grana tylko pod jedną talię i w większości pozostałych nie ma racji bytu
Nie wiem - może trzebaby stworzyć zdolność lidera pod Łowców Nagród.

Może to złudzenie ale chyba mają najmniej grywalnych kart z zasłoną. Mają najsłabszego obrońcę. Nie mają wytrzymałości bo masarz raczej jest niegrywalny.
Karta echo do Synsykatu pasuje tylko do 1 talii zgadzam się. Jednak popatrz na Skellige, które jest jeszcze nudniejsze. Może grać tą samą talią pod wojowników tylko zmieniać lidera (Ojcobójcza furia, Gniew Morza, Blask Chwały). Jedynie Niedźwiedzi Rytuał wymaga innego decku.

A jeśli chcesz dowódcę pod łowców czarownic to najbardziej pasowałaby Krwawa Forsa. Wyznaczasz nagrodę za jednostkę i liderem od razu mordujesz. Jednak łowcy nie są grani z powodu dużej liczby kart oczyszczających. Cyna zawsze znajdzie jakąś wartość zwłaszcza jak masz last saya przeciwko symbiozie i grasz długą rundę. Problem jest taki z Cyną że jest za 12 prowizji a Jakub de Aldersberg też jest za 12 prowizji. Gracze wolą mieć pewne 12 pkt niż w krótkiej rundzie mieć Cynę za 8 pkt.
 
Last edited:
Jednak popatrz na Skellige, które jest jeszcze nudniejsze
Tylko ,że w Skellige każda karta o werbunku 10+ no może poza Olafem jest grywalna. Możesz sobie wybierać dowolną kombinacje. Mają również praktycznego grywalnego każdego brązu. Masz talię pod Scenariusz , Pod Rytuał pod rębaczy albo po prostu pod kapłanów Svalbolda.
Oczywiście, że najczęstsza opcja to granie pod Rębaczy lub Rytuał ale u nich praktycznie tylko Trans bitewny jest niegrywalny.
Tam fajnie byłoby mieć więcej opcji pod Korsarzy i Okręty. Zresztą w Syndykacie też Zatoka Piracka mogłaby dawać +1 Korsarzom i 1 pkt pancerza okrętom
 
W tym poście chodziło mi przede wszystkim o to żeby twórcy szli w strone rozbudowania obecnej sytuacji jaka jest czyli umiejętności dowódców oraz zmiany w kartach. Karty które nie są grywalne pozmieniać tak żeby były grywalne żeby była większa różnorodność do wyboru z danej frakcji np. jak wspomniał wyżej kolega o wiedźminach, czy też krasnale. Oba archetypy są fajne ale za mało można z nich potencjału wycisnąć.
 
Ja trochę rozruszałbym nudną pogodę. Obecnie różne pogody to praktycznie ten sam efekt (obrażenia) w różnej konfiguracji.

Ja bym widział zmianę np.
Mgła - powstrzymuje możliwość wzmacniania jednostek ( efekty nie działają póki trwa mgła w rzędzie) oraz chroni przed otrzymaniem obrażeń.
Deszcz - działałby jak zasłona dla całego rzędu (powstrzymywałby otrzymywanie statusów) i np. przemieszczanie jednostek.
Mróz - tu bym zostawił bo już mamy pod to archetyp. Ewentualnie dodałbym możliwość wyboru efektu. Czy ma zadawać obrażenia najsilniejszym czy najsłabszym.

Co o tym myślicie? Na pewno pogoda byłaby ciekawsza.

Pewnie avalach i artefakt (tworzący pogodę) wymagałby dostosowania prowizji bo stałyby się znacznie bardziej uniwersalnymi kartami.
 
Last edited:
Fajna zmiana tyle że ja bym pozmieniał ta pogodę na:
Deszcz - Usuwa wszystkie negatywne jak i pozytywne efekty oraz blokuje przenoszenie się jednostki.
Mróz - Blokuje witalność, krwawienie oraz zadaje obrażenia. Wiadomo przy mrozie jest się bardziej spowolnionym oraz się cierpi z powodu zimna.
Mgła - Ogranicza widoczność punktów życia w danym rzędzie. Rzucone na swój lane czy też w tym lane przez 2 tury przeciwnik nie widzi jednostki którą rzucasz na stół hmy coś w ten deseń.
 
Top Bottom