Pomysły społeczności dla CP77 [SPOILERY]

+
Niekoniecznie - opcja ocalenia V moze byc przykladowo tematem drugiej czesci, juz niekoniecznie w NC, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby powstal ciag kilku czesci CP bedacy jedna historia - jak to bylo w przypadku wiedzminow.


Wystarczy rozwiniecie watkow romansowych. Na zabawy z przyjaciolmi, imprezowanie, wloczenie sie po barach i klubach nie mamy za bardzo czasu - w koncu mamy na karku wyrok smierci, tyle ze rozlozony w czasie na kilka tygodni. Co do jedzenia - nie wiem, jaka idea przyswieca REDom w tworzeniu olbrzymiej ilosci kompletnie zbednego zarcia, ale to samo bylo w W3.


Garaz na samochody i mozliwosc zmieniania ich wygladu (przemalowanie) w zupelnosci wystarczy.


Absolutnie nie. Bez sensu. Przejedziesz sie raz, drugi, max dziesiaty - i sie tym znudzisz, bedziesz to automatycznie skipowal. NCART wystarczy.

co do czynnosci "idlowych" - znowu przypominam: umierasz. W kwestii BD - wiecej questow z nimi zwiazanymi by nie zaszkodzilo.


Jak dla mnie opcjonalne - mogloby byc, ale nie musi.

Mozesz rozwinac?

Mi osobiscie by sie marzylo troche wiecej wyscigow, juz niekoniecznie z Claire. Nieglupia by byla mozliwosc scigania sie z postaciami romansowymi jako wspolnikami (takze jako zwyklymi kumplami - np V facet z Riverem jako strzelcem).


Poczekaj na expansion packs, moze bedzie cos ciekawego.

Ponadto - ja bym do tego jeszcze dodal albo mozliwosc edycji ciuchow albo opcje upgrade'u kazdej sztuki ubrania do poziomu legendarnego. Cos, co jest teraz w szczatkowej postaci - kurtka i podkoszulek wilka, Black Unicorn, T-shirt galaxy, kurtki od Vika - tylko zrobic to bardziej z glowa, bo jesli sie zagapisz i nie zaczniesz ich podnosic odpowiednio wczesnie, to nigdy nie uda sie ich podniesc do legendarnego. Zastosowanie tej mechaniki do wszystkich ciuchow obecnie spowodowaloby, ze niemozliwe by bylo podniesienie do legendary zadnego ubrania zdobytego powyzej lev postaci 38.

Wspominając o wycietym contencie miałem na myśli przykładowo moment, w którym w mieszkaniu V beztrosko brała sobie prysznic (wnioskując po dialogu po upojnej nocy) ta kobieta, którą ocalamy z Jackiem na samym początku. Według mnie to mógł być ciekawy wątek, który został pominięty.
A co do ubrań to w sumie fajnie by było, jakby były premie za odpowiedni styl. W sensie podzielić te ubiory na klasy (corp, streetkid itd) i skompletowanie ich dawałoby większe korzyści niż na przykład, noszenie marynarki, bojówek, szpilek i hełmu samuraja. :LOL:

A co do tego, że umieramy... no niby umieramy, ale hej - niektórzy właśnie tak chcą spędzić ostatnie chwile. Poza tym, gorzej, że jak już sie objeździ tych fixerów i skończy fabułe... to nie ma co robić. No chyba, że odwiedzić Hanako o czym gra ciągle przypomina... :sneaky:
 
Wspominając o wycietym contencie miałem na myśli przykładowo moment, w którym w mieszkaniu V beztrosko brała sobie prysznic (wnioskując po dialogu po upojnej nocy) ta kobieta, którą ocalamy z Jackiem na samym początku. Według mnie to mógł być ciekawy wątek, który został pominięty.
Sandra Dorset? Jesli moje przewidywania co do expansions sie sprawdza, to moze ona wrocic z nieco bardziej znaczaca rola.
A co do ubrań to w sumie fajnie by było, jakby były premie za odpowiedni styl. W sensie podzielić te ubiory na klasy (corp, streetkid itd) i skompletowanie ich dawałoby większe korzyści niż na przykład, noszenie marynarki, bojówek, szpilek i hełmu samuraja. :LOL:
Absolutnie nie. Jak znam zycie, to najbardziej pasujacy bonus dawalby set, ktorego za cholere nie bede chcial zalozyc - bo to nie moj styl. Ale ubrania generalnie trzeba zmienic, wybor jest strasznie ograniczony, dla faceta zwlaszcza. O mega przesadzonym nerfie z 1.5 lepiej juz nie wspominac.

A co do tego, że umieramy... no niby umieramy, ale hej - niektórzy właśnie tak chcą spędzić ostatnie chwile. Poza tym, gorzej, że jak już sie objeździ tych fixerów i skończy fabułe... to nie ma co robić. No chyba, że odwiedzić Hanako o czym gra ciągle przypomina... :sneaky:
Tez o tym pisalem. Wlasnie aby nie dzwonic do Hanako automatycznie, tylko miec mozliwosc wyboru, kiedy sie z nia skontaktujemy. Tak jak sami wybietramy, kiedy zadzwonic do mr. Handsa albo Judy. Zostaje mi wiecej jak polowa contentu i caly czas mi wywala na mapie sciezke do niej i "Spotkaj sie z Hanako w Embers". Szalu idzie dostac.
 
Fajnie, że powstała modyfikacja dodająca do CP2077 możliwość kupowania aut przez internet - VIRTUAL CAR DEALER, ale tak po prawdzie to taka możliwość powinna być dostępna w grze od samego początku. CPRed mogliby ją dodać ją w kolejnej aktualizacji. Przydałaby się też możliwość przełączania trybu FPP na TPP podczas pieszej eksploracji i walki, jak w GTAV, a także picie i kupowanie trunków z Wiedźmina - Rivski Lager i Biały Wilk w DANDELION COCKTAILS (Vista Del Rey), i w końcu możliwość zagrania na automatach do gier w ROACH RACE. Za mało jest też nawiązań do Ciri. Jedno...
 
Chciałbym zobaczyć w grze (nie zmodowanej), możliwość kupienia lub przerobienia samochodu na latający tak jak mają np Panowie z Militechu.

Dodatkowo aby przewinąć rozmowę należało by przytrzymać przycisk [c], nie zliczę ile razy byłem na kucaka chciałem wstać i pominąłem dialog zupełnie przez przypadek.

W kontaktach, fajne było by mieć taka tabelkę, rubrykę. Osobno wydzieloną przestrzeń do osób z którymi musimy się skontaktować czy to fabularnie czy też w misjach pobocznych, robi się lekki problem kiedy mamy już trochę tych kontaktów i nagle musimy znaleźć ten jeden i wykonać telefon.

Oczywiście również super aby pojawiła się możliwość resetu atrybutów ale tych korowych jak inteligencja czy też budowa ciała, obecna sytuacja zmusza mnie do zaczęcia gry na nowo jeżeli chciałbym przetestować inny build. W końcu gramy w RPG shootera.

Dodatkowa myśl Panowie Redy to dodać możliwość przylepienia się do ściany za pomocą ostrzy modliszki czyli coś co widzieliśmy w zapowiedziach parę lat temu.

No i krem de la krem czyli możliwość strzelania z pojazdu.
 
1. Wytwarzanie przedmiotów. Uważam, że drzewko techniczne, gdzie tracimy punkty atrybutów,aby móc stworzyć legendarny sprzęt jest bezsensowne. Dlaczego nie ma w mieście odpowiednich ludzi,którzy zajmują się ulepszaniem naszego sprzętu chociaż by za drobną opłatą? Czemu trzeba wydawać tyle punktów, które w moim przypadku wydane byłyby na pewno w inne drzewko, ale robię to tylko po to, aby być jak największym koksem na koniec. System tworzenia przedmiotów był lepszy w Wiedźminie, gdzie byli rzemieślnicy lub usuńcie te umiejętności z drzewka niech staną się dostępne dla każdego, a zostawcie te,które powiedzmy dawałyby lepsze statystyki, efekty itd. Bardzo mi to przeszkadza w grze, gdzie wiem,że na pewno więcej punktów wrzuciłbym w cool i inteligence,ale blokują mnie właśnie te opcję. Dajcie chociaż możliwość zresetowania atrybutów.
2. Endgame. Uważam, że błędem było wrzucanie tego całego contentu już praktycznie na samym początku. Wiem fabuła jest tak skonstruowana,że musi nas cofnąć przed wielki finał, ale gdybym dostał informacje po skończeniu gry, że odblokowały się jakieś nowe questy, miejsca to byłoby po co wracać do gry, a tak wszystkie karty rzucone od razu, mapa przed samym finałem wyczyszczona i zostaje pustka tym bardziej na konsolach,gdzie nie ma modów, a samo dlc wyjdzie w przyszłym roku. Wiem,że nie ma co liczyć już na poprawę tego, ale pisze też to w kontekście innych gier i wiem, że pewnie wsparcie wyglądałoby inaczej,gdyby gra okazała się sukcesem.
3.Loot system. I w wiedźminie i cyberpunku działa to tak samo czyli tona niepotrzebnego sprzętu,który co chwilę trzeba sprzedawać bądź przerabiać,aby mieć zasoby do tworzenia przedmiotów. Na prawdę dopiero pod koniec gry miałem swoje 3 ulubione bronie,bo przez sporą część gry dostawałem tego tyle,że co chwilę zmieniałem na coś lepszego. System setów z wiedźmina sprawdzał się zdecydowanie lepiej i pasowałby także do cyberpunka. Dlaczego nie mieliśmy setów np. netrunnera,technika, solo itd.? Każdy z tych setów mógłby mieć przypisane po jednej zbroi i trzy rodzaje broni, której wygląd i poziom zmienia się wraz z ulepszaniem i postępem w fabule. Naprawdę ilość wypadających przedmiotów razi po oczach, a można to było fajnie zrobić. Pisze tu też w kontekście przyszłych gier.
4. Większy nacisk na relacje z towarzyszami. Więcej misji, aktywności, głupie smsy,które dodano robią już robotę, proszę o jeszcze więcej.
 
Last edited:
By poprawić imersję z gry proponuje by zlecenia od fixserów można było odebrać jak by się do jednego z nich zadzwoniło. Po takim kontakcie dawał by namiary na najbliższe zlecenie. Dla mnie jest to trochę dziwne ze V na którego poluje Arasaka jest dla korporacji nie możliwy do namierzenia. A każdy fixser w mieście wie ze V jest blisko miejsca gdzie ma właśnie zlecenie.
Fajne było by też jak by co jakiś czas V napotykał agentów Arasaka którzy na niego polują.
 
By poprawić imersję z gry proponuje by zlecenia od fixserów można było odebrać jak by się do jednego z nich zadzwoniło. Po takim kontakcie dawał by namiary na najbliższe zlecenie. Dla mnie jest to trochę dziwne ze V na którego poluje Arasaka jest dla korporacji nie możliwy do namierzenia. A każdy fixser w mieście wie ze V jest blisko miejsca gdzie ma właśnie zlecenie.
Fajne było by też jak by co jakiś czas V napotykał agentów Arasaka którzy na niego polują.
Ja sobie tak tłumacze że ktoś że światka Fixera gdzieś tam widział V w tym rejonie, a że fixerzy mają znajomości to sobie nr zalatwili. Nikt nie wie gdzie dokładnie się znajduje gdy dzwonią, ale wiedzą że się pojawia w ich rejonie.
 
Ponownie proszę o dodanie w trybie jazdy niewielkiego, nierzucającego się w oczy napisu z nazwą samochodu. To pozwoliłoby lepiej wczuć się w świat gry i ułatwiło nauczenie się marek i modeli samochodów z CP.
 
Ja na pewno chciałbym zobaczyć w którejś z następnych aktualizacji:

1. Wywalenie sytemu RNG u vendorów. Niech posiadają wszystkie możliwe do kupienia u nich rodzaje przedmiotów danego tieru, aby nie musieć "farmić" konkretnych przedmiotów, na których nam akurat zależy, poprzez ciągłe wczytywaniu gry. Szkoda tracić na to czas, który wolałbym poświęcić na zwyczajne cieszenie się grą, questami itd.

2. Możliwość wybrania koloru pojazdu / broni / ubrań w momencie ich zakupu u danego vendora. Co co pojazdów, to ich inne wersje kolorystyczne są już obecne w grze, bo regularnie widuję je na ulicach Night City. Nie mam pojęcia, dlaczego gracz nie może wybrać sobie pasującego mu koloru pojazdu - tak, jak w GTA - podczas zakupu na stronie Autofixer.
To samo dotyczy kolorów broni i ubrań - fajnie byłoby mieć możliwość wybrania wersji kolorystycznej podczas zakupu. W kwestii stricte dotyczących ubioru, to wyraźnie brakuje też motywów nawiązujących do Aldecaldos (poza jedną nieciekawą kurtką motocyklową). Wszystkie inne frakcje (Malstrom, Mox, Tiger Claws itd.) mają swoje motywy ubrań ale z jakiegoś powodu, mój nomad nie może znaleźć nigdzie zwykłej skórzanej kamizelki z logo Aldecaldos na plecach :(

3. Rework stacji radiowych. Mam wrażenie, że co chwilę słyszę te same utwory, tak jakby każda stacja miała playlistę składająca się z 4-5 utworów muzycznych. Dobór gatunków muzycznych do rodzaju stacji, też mógłby być prawdę mówiąc lepszy (jakim cudem na rockowej stacji leci rap?).
 
Następna uwaga jaka mi się nasunęła, to umożliwienie graczowi wymieniania modyfikacji w broni. Niestety z jakiegoś powodu nie można tego obecnie robić, co jest szczególnie uciążliwe na maksymalnym poziomie, gdy z przeciwników dropi broń rangi 5+ z zainstalowanymi modami niższych rang...

Same modyfikacje powinny być możliwe do wytwarzania przy pomocy tych samych komponentów, których używa się do wytwarzania broni a nie, jak obecnie, poprzez łączenie dwóch tych samych modyfikacji niższej rangi.

Odnośnie ulepszania broni, to powinno być to możliwe w przypadku każdej broni a nie tylko tych "ikonicznych" (obecny system jest bez sensu). Menu ulepszeń broni mogłoby też pozwalać na zmianę wariantu kolorystycznego owej broni. Obecny poziom "customizacji" jest mniejszy, niż mógłby być, zwłaszcza że broń którą posługuje się V jest czymś, na co często patrzymy podczas przechodzenia gry, w związku z czym fajnie byłoby mieć większy wpływ na to jak ona wygląda i jak działa/jakie modyfikacje ma zainstalowane.
 
Dzień dobry

Mam ze swej strony kilka sugestii odnośnie rozgrywki:

- podczas przenoszenia ciał postać protagonisty niepotrzebnie wyciąga broń (nie ma opcji, by ją schować). W połączeniu z niesionym ciałem broń w drugiej ręce czasami bardzo ogranicza widok

- odkładanie niesionych ciał mogłoby odbywać się w kierunku "do przodu". Obecnie ciało przy jego układaniu lub chowaniu ląduje na ziemi zazwyczaj za plecami V, co nie daje nam kontroli, co do miejsca, gdzie ono upadnie. Zdarzało się nawet, że podczas upuszczania ciała w jakimś zakamarku nieprzytomny przeciwnik uderzał o ścianę zbyt mocno, co skończyło się jego śmiercią. Nie jest to pożądana opcja dla graczy , którzy chcą grę przechodzić po cichu i bez zabijania

- przycisk odpowiedzialny za pozbawianie przeciwników przytomności po ich pochwyceniu mógłby być konfigurowalny. Ten odpowiedzialny za zabójstwo jest lepiej dostępny, ale przy bezkrwawym przechodzeniu gry częściej używa się opcji [OBEZWŁADNIJ], a jego już trzeba głębiej szukać na klawiaturze

- w grze mogłaby być dostępna interaktywna strzelnica (jak choćby w "Mass Effect" czy "Metro: Last Light"). Dobrym wyborem byłaby ta niedaleko mieszkania głównego bohatera w Mega Bloku 10

- Villefort Cortes Delamain No. 21 jest samochodem nie tylko autonomicznym, ale także kieruje nim AI. Można by zaimplementować opcję podobną do trybu filmowego z "RDR 2". Dla uproszczenia można nawet ograniczyć widok do tego z wewnątrz pojazdu, tak jak podczas podróży jako pasażer pojazdów innych postaci fabularnych (Judy Alvarez, Dexter DeShawn, Panam Palmer, River Ward). Po wejściu do auta wybieramy na mapie cel i jedziemy obserwując miasto za oknem oraz rozmawiając z autem.

To były rzeczy, które przychodzą mi do głowy ze względu na mój preferowany styl rozgrywki. W grze jest jeszcze nieco do poprawy, ale ogólnie jest to bardzo złożona pozycja i staram się być wyrozumiały.
Czasu na granie nie przybywa, a CD Projekt Red robi rzeczy na które warto go trochę poświęcić. Tak więc liczę na Was.
 
Cyberpunk 2077 - Małe(Duże) braki w grze itd...

Ogrywając Cyberpunk 2077 zauważyłem że niektóre Zadania miały(mają) potencjał na rozbudowanie - są po prostu za krótkie.

Np: Misja fabularna - Ostatnia taka robota

Znajdujemy tylko jedno ciało przypadkowej osoby i to jest za szybko - Moim zdaniem w następnym pomieszczeniu powinny leżeć jeszcze ze dwa, trzy ciała i jak do nich byśmy podeszli to by się okazało że jedna osoba jeszcze żyje - ( Opcjonala opcja by była Pomóc tej osobie TAK-NIE ) - Pod koniec gry (45 poziom doświadczenia) uruchomiło by się Zadanie pobocze z dwoma zakoniczeniami zależnym czy tą osobę uratowaliśmy czy nie itd...

 
W kolejnym pomieszczeniu można jedną osobę uratować - Ale T-Bug mówi że to nie jest Priorytet zlecenia itd...

Po odnalezieniu ....



i zabraniu przez ...


Jest "ODŁUŻ PACJENTKE NA ZIEMIE" a powinno być "ODŁUŻ PACJENTKE NA NOSZE"

Włącza się [OPCJONALA OPCJA] - Uratuj Nieznaną Osobę

Jeszcze bardziej można by rozbudować zadanie



Po Misji fabularnej - Miasto snów - Dzwoni do nas Wice Dyrektor z działu ... "Trauma Team" w sprawie zaginionych klientów - Są trzy opcje


1. Podpisujemy kontrakt (JESTEŚMY PRACOWNIKIEM TRAUMA TEAM NA Kontrakcie) W tedy zdobywamy
Reputacje TRAUMA TEAM (Tajny współpracownik)
2. Nie popisujemy kontraktu - działamy na własną ręke. - Nie zdobywamy
Reputacj TRAUMA TEAM
3. .....


Zadania Poboczne jest ich np: 16 za każde zadanie dobrze wykonane otrzymuje Reputacje "Trauma Team" (Opcja 1) za zile wykonane tracimy Reputacje "Trauma Team"

itd...
 
Last edited:
Top Bottom