Pora na nowe informacje o Krwawej Klątwie!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED
Paweł Burza i Maciek "Ostry" Ostrowski zaprezentują Wam nowe karty, dowódców oraz mechaniki Krwawej Klątwy w akcji!


Nowe karty i ich umiejętności:


Totem Svalbloda
Rozmieszczenie:
Stwórz Bękarta Svalbloda po obu stronach tej karty.
Rozkaz: Zadaj sąsiadującym jednostkom 2 pkt obrażeń



Milton de Peyrac-Peyran
Rozmieszczenie:
Zadaj wrogiej jednostce 1 pkt obrażeń.
Śmiertelny cios: Zadaj sąsiadującym wrogim jednostkom 2 pkt obrażeń.
Jeśli masz w ręce Palmerina, aktywuj śmiertelny cios nawet jeśli wroga jednostka przeżyła.



Dettlaff: Wampir Wyższy
Zemsta:
Wezwij tę jednostkę z cmentarza do tego samego rzędu.
Umiejętności tej jednostki można użyć tylko 3 razy i nie resetuje się, kiedy ta jednostka opuści pole bitwy.



Orianna
Rozmieszczenie:
Daj wrogiej jednostce krwawienie na liczbę tur równą liczbie sojuszniczych wampirów.
Daleki zasięg: Na koniec każdej sojuszniczej tury wzmocnij tę jednostkę o wartość równą liczbie krwawiących wrogich jednostek.



Syanna
Rozkaz:
Powtórz umiejętność rozmieszczenia następnej jednostki, którą zagrasz w tej turze.


Pani Jeziora
Tarcza.

Rozkaz: Daj sojuszniczej jednostce tarczę.
 
Generalnie nowe karty naprawdę na plus (nie tylko te tutaj ukazane) ale obawiam się, że meta bd zdominowana przez tarczę. Obecnie moja ulubiona talia jest oparta na Arnjolfdzie i obawiam się, że niestety archetyp oparty pod Żądze Krwi wyginie przez te tarcze.
 
Ja w dalszym ciągu czekam na dobre karty z NG... :(

Wg mnie tarcza bd w mecie, ludzie bd wrzucac najsilniejsze karty typu engine i zabezpieczać je tarczą, NG ma największa liczbę locków przez co wg mnie bd naprawdę solidna frakcja po CC. Co do "ciekawych" kart to fakt, mają takie "masło", ale wychodzę z założenia, że nie przykładali się teraz do NG bo chcą go mocno przerobić więc nie skupiałbym się teraz na tych kartach za bardzo.
 

Lexor

Forum veteran
@Ramalian: Wiem, że NG będzie się w jakiś sposób broniło lockami, ale ten "archetyp" to przecież nic nowego i "ileż można"? Chciałbym móc doznawać takiego "momentu frajdy" przy odkryciu karty NG jaki mają fani innych frakcji przy odrywaniu ich kart z CC. Chciałbym ponownie móc zagrać np. odkrywką - i nie chodzi mi tu nawet o jej wersję z bety Gwinta (bo tej nawet nie znam, jako że zacząłem grać po HC) ale o to czym grałem na początku. Potem poszły nerfy na brązy od odkrywki (mimo, że ten format to nawet T1 nie był) i moja frajda się skończyła...

Na streamie zapowiadali "reorganizację" kart NG ale nigdzie nie ma podanego żadnego terminu, przez to też nie nastawiam się że będzie ona teraz. A szkoda, bo to chyba w zasadzie (patrząc na to co prezentują w CC) jedyna szansa na ponownie fajne NG.
 
@Ramalian bez przesady, nawet tak dużo tarczy nie dodali do gry, jak by się można było spodziewać. Poza tym jest masa kart kontrująca tarcze nie tylko locki, choćby w scoia eithne, milaen, łucznik, braen która będzie teraz często grana. W NR jest masa enginów pingujących po jednym punkcie. W SK jest często grana łódka, jest crach, dużo kart dających losowo po jednym punkcie. Każda frakcja ma sposoby na radzenie sobie z tarczami, nawet nie techując się na nie specjalnie.
 
Poza tym danie tarczy to spadek tempa. Spamu tarcz na pewno się nie spodziewam, chyba że w jakimś specyficznym decku KP ale przecież nie będziemy spotykać ciągle 1 decku...
 
@Ramalian bez przesady, nawet tak dużo tarczy nie dodali do gry, jak by się można było spodziewać. Poza tym jest masa kart kontrująca tarcze nie tylko locki, choćby w scoia eithne, milaen, łucznik, braen która będzie teraz często grana. W NR jest masa enginów pingujących po jednym punkcie. W SK jest często grana łódka, jest crach, dużo kart dających losowo po jednym punkcie. Każda frakcja ma sposoby na radzenie sobie z tarczami, nawet nie techując się na nie specjalnie.

Bardziej chodziło mi o fakt, iż zniwelowanie jednostki bd o wiele trudniejsze i napisałem o enigne, a w sumie bardziej mi chodziło o jednostki z orderem nawet.
 
Wiadomo 9c9chodzi
W każdej karczmie o tym trąbili nogami przebierali na sama myśl kiedy, bo nie znali godziny wejścia dodatku, aż w końcu się pojawił i do późnych godzin będzie grany owy dodatek na rozjazdach w ta warnach, a nawet w loży i na królewskich dworach, a jęków i zachwytów nie będzie końca =]:sad:
 
nie ma jeszcze :( co jest smutne..
tak samo podsumowania sezonu nie ma :( też smutne
 
Widzę jak te wszystkie korposzczurki biegają teraz dookoła w panice bo trzeba wypuścić dodatek do gry, serio Cidiprojekty ogarnijcie się.
 
Top Bottom