The Witcher 3 NG 4.01 - Poradnik optymalizacji RT / Fix na wyciek pamięci

+
Polecam zapoznać się z poradnikiem, który udostępniłem w ang. części forum:
Dla ułatwienia poniżej link do google tłumacz:
 
Last edited:
Ten mod wpływa na wartości standardowych ustawień?

U mnie o dziwo po wrzuceniu pliku Quality fps są mniejsze :D
 
Last edited:
Nie sprawdzałem Quality, więc nie wiem czemu masz mniejszy FPS.
Użyj ustawień Optimized RT i porównaj sobie wydajność i wygląd. Ja praktycznie nie zauważam różnicy między zwykłym RT, a Optimized w przeciwieństwie do FPS, co też przedstawiem na screenach.
 
Niestety update 4.02 nie naprawił błędu wycieku pamięci. Usprawnił jednak działanie samej gry i w końcu dodali HBAO+, wydajność jest teraz do ok. 30% wyższa niż w 4.01.

Wypuściłem aktualizacjacje moda do wersji 1.2
kompatybilny z patchem 4.02. Wciąż z modem wydajność jest wyższa od 4.02, ale już o ok. 20%.
Nie trzeba już używać RTXGI Unclocker, więcej szczegółów w opisie moda.
Post automatically merged:


Wydałem kolejną aktualizacje moda do wersji 1.3,
Nie spodziewałem się, że RTXGI Unlocker będzie tak szybko zaktualizowany (wcześniej czekaliśmy na to kilka tygodni). Dzięki niemu mogłem z powrotem przywrócić modyfikacje OptimizedRT moda, ale tak jak się spodziewałem CDPR praktycznie w całości go zaimplementował w patchu 4.02, choć wciąż zwiększa wydajność o 5-7%, to nie jest to różnica kilkudziesięciu % jak przed patchem, ale dzięki temu mój mod pozwala teraz zwiększyć wydajność do ok. 25% w stosunku do Vanilla 4.02.
Dodatkowo poprawiłem migające dynamiczne cienie w niektórych miejscach w grze, które były widoczne w wersji 1.2 mojego moda.
Do poprawnego jego dizałania znów potrzeba uzyć RTXGI Unlocker DLL, więcej informacji na ten temat zawarłem w opisie mojego moda.
Post automatically merged:

Właśnie dodałem wideo z porównaniem wydajności aktualizacji 4.02 do 4.01 i do mojego moda. Krótko mówiąc, niewiele się zmieniło, tylko kilka FPS więcej:
 
Last edited:
Dostępna wersja 2.0
Udało mi się znacznie poprawić czas ładowania RT po załadowaniu gry (nie straszy już brakiem jakiegokolwiek oświetlenia po wczytaniu zapisu), zachowując podobnie wysoką wydajność, co w wersji 1.3. Jakość wizualna RT jest zbliżona jak w 1.3, a niekiedy nawet lepsza, szczególnie w zamkniętych przestrzeniach, Czekam na waszą opinię, sprawdźcie! =D
 
Last edited:
Top Bottom