Poradniki Cosplayowe - Ciri

+
Edytowałem post wyżej, blizna jest jak po skalpelu, a nie orionie który zmasakrował jej policzek, z którego usunięto martwą tkankę i naciągnięto by zszyć.
Blizna kończy się przy uchu, jeśli dla ciebie "przy uchu" dotyczy każdego miejsca przy uchu prócz miejsca pod uchem to już nie wina REDów. Ja taką bliznę akceptuje, jest szpecąca i w odpowiednim miejscu. Reszta to kwestia interpretacji, nie możesz ganić Redów za to że Ty sobie inaczej bliznę wyobraziłeś i ich wyobrażenia się z twoimi nie pokrywają.
 
najpierw sobie znajdź miejsce nazwane przez Sapka "[...]przyuszniczo - żwaczowego[...]" potem zapraszam do anatomii twarzy. Dla mnie przy uchy to styczne do ucha, a nie gdzieś poniżej, w dolnej części szczęki.
 
Przy modelu Triss też można by się kłócić, że jej włosy nie są odpowiednio kasztanowe, a do tego nierozpuszczone, co również nie zgadza się z książką. Jedyne co pozostaje to zaakceptować jak widzą to Redzi i nie narzekać.
 
Last edited:
Jedyne co pozostaje to zaakceptować jak widzą to Redzi i nie narzekać.


Złe podejście. My jesteśmy tutaj właśnie po to aby NARZEKAĆ, a RED'zi aby nas SŁUCHAĆ*.
Też uważam, że blizna została potraktowana nieco zbyt lekko. Poza tym tylko zmienić miecz (to co ma na plecach jest DUŻYM nieporozumieniem) i będzie git.

*oczywiście co sensowniejszych propozycji
 
Przy modelu Triss też można by się kłócić, że jej włosy nie są odpowiednio kasztanowe, a do tego nierozpuszczone, co również nie zgadza się z książką. Jedyne co pozostaje to zaakceptować jak widzą to Redzi i nie narzekać.

Kolor ujdzie. Co do nierozpuszczonych włosów. Jak na moje oko można powiedzieć że to strój roboczy to i fryzura adekwatna.
 
najpierw sobie znajdź miejsce nazwane przez Sapka "[...]przyuszniczo - żwaczowego[...]" potem zapraszam do anatomii twarzy. Dla mnie przy uchy to styczne do ucha, a nie gdzieś poniżej, w dolnej części szczęki.



Proszę bardzo, sprawdziłem. Kończy się tam gdzie powinna, ale niestety nie zgadza się z Twoimi wyobrażeniami. Model więc do poprawy!
 
Eh, wybiórczy jesteś. Nieważne, ja wiem co to żwacz i z czym to się je (taka mała gra słowna). Tobie wszystko pasuje - nie ma sprawy, co nie zmienia faktu, że potraktowano bliznę po hollywoodzku i tyle. Mi się nie podoba, mam prawo wygłosić swoje zdanie i przedstawić racje na ten temat.

Poza tym, żeby taka blizna powstała to ktoś musiałby niemal pionowo w górę rzucić orionem w twarz Ciri... a tak nie było.
 
No nie do końca pionowo, gwiazdki do rzucania nie lecą po linii prostej cały czas, a i Ciri pędziła konno więc pewnie była pochylona do przodu...
 
Mnie osobiście szczegóły, aż tak nie przeszkadzają. Co do podejścia - Redzi są jedną z niewielu firm, która szanuje opinie graczy i nie produkuje seryjnego chłamu, ale gdyby zmieniali każdy szczegół wytknięty przez fanów to wiedźmin wyszedłby w lutym, ale roku 2016. (Nawet tych sensownych opinii, których i tak jest masa. Chociaż może niektóre? Zawsze warto próbować).
 
Last edited:
Strasznie mi się ta blizna nie podoba. Wybraliście najgorszy sposób - kosmetycznie dla zaznaczenia, że coś tam jej się w przeszłości stało. Złe podejście, odsyłam do książki, z resztą przytaczane cytaty były już w innych wątkach.
Adaptacja. Słowo każdorazowo przywoływane przez ASa, gdy ktoś go zapyta, czy gry można uważać za kanon. Rozumiem Twoje obiekcje, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że model głównej bohaterki przyszłej gry z serii Wiedźmin nie powinien odstraszać. Być może zabrzmi to bardzo wyrachowanie, może nawet cynicznie, ale protagonistki powinny być przynajmniej ładne - badania pokazują, że gracze preferują urodziwe niewiasty w tej roli (przymiotnik urodziwy nie musi oznaczać seksbomby). Podobnie jest z projektami garderoby, opancerzenia i broni: nie muszą być w 100% zgodne z realiami historycznymi i ze sztuką - muszą za to dobrze wyglądać.
 
Złe podejście. My jesteśmy tutaj właśnie po to aby NARZEKAĆ, a RED'zi aby nas SŁUCHAĆ*.
Też uważam, że blizna została potraktowana nieco zbyt lekko. Poza tym tylko zmienić miecz (to co ma na plecach jest DUŻYM nieporozumieniem) i będzie git.

*oczywiście co sensowniejszych propozycji

Nie do końca tak, narzekać owszem, ale REDzi wcale nas słuchać nie muszą bo to oni robią tą grę, nie my - my co najwyżej możemy im dać feedback który oni EWENTUALNIE mogą rozważyć i tyle.
 
najpierw sobie znajdź miejsce nazwane przez Sapka "[...]przyuszniczo - żwaczowego[...]" potem zapraszam do anatomii twarzy. Dla mnie przy uchy to styczne do ucha, a nie gdzieś poniżej, w dolnej części szczęki.

Rejon przyuszniczo-żwawczy, to archaiczne określenie miejsca w którym znajdowała się ślinianka przyuszna.



Powiedziałbym, że pole do interpretacji jest więcej niż spore. Redowskie usytuowanie blizny wydaje się jednakoż najodpowiedniejsze, bo gdyby blizna zaczynała się wyżej, to orion powinien również uszkodzić ucho.

Co do samej Ciri, to wygląda fe-no-me-na-lnie. Wcześniejsza migawka z trailera zdecydowanie nie oddawała Ciri (szczególnie jej włosom [zasłanianie blizny kosmykiem - jej!]) sprawiedliwości. Wprawdzie giezło ma dość luźno powiązane, ale nie ma szczucia cycem, więc nie bije po oczach.

Odnośnie blizny, osobiście zrobiłbym większą i dodał nieco nieregularności, ale moje obawy się nie spełniły (ledwo widoczna różowa kreseczka),widać, że ma swoją fakturę, a miejsce zrostu skóry jest wklęsłe. Łaskawie akceptuję. :D
 
Fajna Ciri, tylko ten makijaż oczu mi się nie podoba.

Chętnie bym też zobaczyła jakieś inne postacie kobiece (poza Triss i Yen).
 
Generalnie mi się podoba, choć mam parę "ale". Blizna trochę mniej równa i wydatniejsza powinna być, ale nie jakoś dramatycznie. I buty na obcasach? Po co? W ogóle fanservice dla fanserwisu jest po prostu niepotrzebny tej postaci. Proszę, nie róbcie z niej na siłę eyecandy.
 
Top Bottom