Poradniki Cosplayowe - Yennefer

+
Nie o taką Yen walczyliśmy...
No ale do premiery jeszcze trochę, mam szczerą nadzieję, że Redzi nie zrobią nam tego i nie umieszczą w finalnej wersji gry tego modelu postaci. Z twarzy Yen wygląda tu na, lekko mówiąc, mało rozgarniętą chłopkę.
<myślenie życzeniowe> Zdarzało się już przecież, że chłopaki z CDP Red zmieniali wygląd postaci pod wpływem, nalegań swoich fanów. Trzymam kciuki i wierzę, że i tym razem czekają nas jeszcze spore zmiany! </myślenie życzeniowe>
 
Pare zmian, które wykonał @EmperorZorna jak potrafią zmienić odbiór postaci. Tak jakby redzi nie mogli czegoś podobnego zrobić :D Jeszcze tyle te usta i było by prawie dobrze. Najlepiej to przywrócić twarz z SoD, poprawić włosy, jeszce troche bardziej wyostrzyć rysy twarzy i było by git
 
Last edited:
A gdzie tam. Miecz Przeznaczenia był tworzony szybko z aktualnie dostępnego buildu i materiałów.
Natomiast poradniki, które dostajemy mogą być tymi samymi, które dostały cosplayerki całe miesiące temu. Dlatego Geralt i Yen wyglądają inaczej niż w Mieczu, bo ten był nowszym buildem niż wszystkie gameplaye z rozgrywki.
Obyś miał rację :)
 
Moim zdaniem wielkiej tragedii nie ma, przeżyłabym gdyby tak wyglądała, jednak ta z trailera była dużo lepsza (mimo, że też nie idealna dla mnie). Gdyby wyglądała jak ta z pierwszej strony, byłoby wow. Pierwszy strój średnio mi się podoba, ta spódnica niezbyt pasuje do góry, chyba przez ten kolory, gdyby była czarna wyglądałoby to inaczej (u mnie wpada w brąz). A w drugim oczywiście buty na obcasie :D
 
Nie podoba mi się ten model. Raz że Yennefer wygląda tu zdecydowanie za młodo, dwa że okrutnie kontrastuje z pozostałymi postaciami, które zostały zaprojektowane na modłę, że tak powiem, realistyczną. Modelowi Yen brakuje wiarygodności - przypomina mi nieco tylko rozwinięte koncepty z masowo klepanych MMO czy leciwych gier osadzanych w świecie fantasy (wczesny XXI wiek).

Natomiast poradniki, które dostajemy mogą być tymi samymi, które dostały cosplayerki całe miesiące temu. Dlatego Geralt i Yen wyglądają inaczej niż w Mieczu, bo ten był nowszym buildem niż wszystkie gameplaye z rozgrywki.
Oby tak było, aczkolwiek jeśli to prawda, to opóźnienie w publikacji przewodników jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Przecież cosplayerzy potrzebowali takich wytycznych już od pierwszych dni konkursu. I nadal potrzebują, a Triss wciąż nie ma. :/

@Marcin Momot @Michal Janczewski

Czy ktoś z ekipy mógłby się ustosunkować do naszych wątpliwości?
 
ktoś pamięta podobną "merytoryczną" (w sensie nie PR i nie gwint) miazgę? 13 stron czystej krytyki i sprzeciwu, zdecydowane NIE ze strony community. huh.
 
[...]
<myślenie życzeniowe> Zdarzało się już przecież, że chłopaki z CDP Red zmieniali wygląd postaci pod wpływem, nalegań swoich fanów. Trzymam kciuki i wierzę, że i tym razem czekają nas jeszcze spore zmiany! </myślenie życzeniowe>

Jeśli ta twarz z poradnika jest nowsza od trajlerowej, to tym razem fanowie nalegają, by NIE ZMIENIAĆ wyglądu postaci (z trajlera).

Mam prośbę: czy ktoś dysponujący fotoszopą mógłby tej twarzy (poradnikowej) zafundować lifting polegający na:
1. zastosowaniu brody autorstwa @Emperor Zorn
2. "domknięciu" jej ust, które teraz nadają twarzy wyrazu, jakby się zawiesiła na problemie nie do ogarnięcia (uważam, że powinny być nieco węższe i nie tak pełne),
3. leciutkim zwężeniu oczu, które na trajlerze wyglądały na "czujne", a tu przywodzą na myśl przysłowie o cielęciu i sztuce malarskiej na dużych drzwiach,
4. zmyciu tego różu i szminki z twarzy. Wymalowana wygląda, jak córka sołtysa na zabawie w Kołbieli,
5. włosy miała dużo lepsze i wyglądające na bardziej zadbane w trajlerze. Te z poradnika, to raczej tylko fale, bo na pewno nie burza loków.
Ja niestety nie dysponuję odpowiednim softłerem, a nawet jak dorwę się do jakiegoś GIMP-a, to prędzej nastąpi premiera gry, niż go ogarnę...
 
Last edited:
Pisząc tego posta miałem w niewybredny sposób dać upust swojemu niezadowoleniu, ale zanim go zacząłem, spojrzałem jeszcze raz na lico Yennefer i odniosłem wrażenie, że wyraża ono niewyobrażalny smutek, spowodowany tą niesłychaną ilością hejtu, która się przelewa przez to forum. W związku z tym, nie potrafię napisać o niej złego słowa. Proszę, spójrzcie jeszcze raz na nią. Biedna Yen, wygląda jakby się miała zaraz rozpłakać. A przecież czarodziejki nigdy nie płaczą.
 
W ogóle jest ktoś, komu się podoba?
To musi być WIP, a jeśli nie był to teraz będzie.
Miała być Liv Tyler, a wyszła córka Bruce'a Willisa...


BTW:




Tyle wystarczyło zmienić.
 
Last edited:
I'm wondering if u are so talented at making those tweaks or REDs are so bad at creating faces of main characters
Yen w podstawowej wersji wygląda jak jakaś tępa laska, która nie wie co się wokół niej dzieje. Spojrzenie typowego pustaka :DD

Brace for a horrible translation....
Przygotować się do tłumaczenia kiepskie

Jest to o wiele trudniejsze, aby proporcje w prawo w 3D. Artyści mają mój szacunek.
Trudno jest znaleźć projekt dla fikcyjnej postaci. I nie można zrobić jeden, że każdy lubi. Ponieważ wyobraźnia jest inna dla każdego.

Ale tak, myślę, że nie robią ich najlepszą pracę na niektórych modeli w grze.

 
Nie wiem jak inni ale dla mnie Yen wygląda jak kobieta zmagająca się z bagażem wspomnień, zmęczona, bez energii.. brak w niej uśmiechu, jakiejś iskry pozytywnego nastawienia. Triss powinna mieć konkurencję:( pozytywem dla mnie jest kostium postaci, czarny, podkreśla kobiece atrybuty, bez świecidełek/ tasiemek magicznych z napisami (patrz Wiedźmin 2). Pokuszę się o stwierdzenie że ma w sobie nutkę męskości. Czekam na jeszcze bardziej anty-kobiecą Filippę:D Ciekawi mnie kwestia pasa, to jakaś Redowska moda czy jest jakieś inne źródło wyglądu "damskiego paska" ?
 
Last edited:
Jezus Maria, co jej się stało?
Twarz wygląda na za pulchną, za dużą i bez wyrazu. Masakra. Tak zostać to nie może.
Pierwszy raz wyrażam się krytycznie o jakimś materiale jak dotąd. No ale zareagować trzeba. Na trailerze "Miecz Przeznaczenia" wyglądała naprawdę nieźle, teraz wygląda tragicznie.
Biorąc pod uwagę, że Ciri jest genialna, a Geralt bardzo dobry (mógłby być trochę bledszy), to taka Yen jest dość dziwna,
 
Jedyne zmiany jakie widzę (w porównianiu do trailera), to nowa fryzura, nieco inny podbródek i pomalowane usta. W oczy rzuca mi się tylko zbyt mało "złe" spojrzenie, ale to było już wcześniej. Tylko i aż tyle. Mogło być nieco lepiej, ale i tak jest dobrze.
Janeczka nie uchodziła za piękność (AS zresztą sam chyba nie mógł się zdecydować, bo raz pisał, że "Yennefer zaś, choć na swój sposób atrakcyjna, za piękność uchodzić nie mogła", a innym razem już "była bardzo piękna"), więc nie rozumiem czternastostronicowego shitstormu.
 
Top Bottom