Poradniki Cosplayowe - Yennefer

+
Uważam, że Yennefer w trailerze stojąca obok Triss i Geralta wygląda jak młodsza siostra Geralta. W najnowszych screenach wygląda jeszcze gorzej.
.

Dokładnie, Yennefer wygląda zdecydowanie za młodo jeśli spojrzymy na grową Triss. Jej twarz winna być bardziej „dojrzalsza”, „starsza”, „ostrzejsza”, jej spojrzenie ma wywoływać dziwne uczucie chłodu na karku, a nie uśmiechu zażenowania. Redzi zapomnieli, że Yennefer miała 16 lat, ale od szyi w dół, o czym może świadczyć uwaga Jaskra:
Rozerwał jej kołnierz kubraczka,'rozdarł i rozchełstał koszule. Yennefer wizgnęła, dławiona lejcami.
(...)
- Na to, co widzę - zaśmiał się bard - zużyłaś chyba cala beczkę eliksiru z mandragory, Yennefer. Skóra jak u szesnastolatki, niech mnie gęś poszczypie.
Powtórzę, Yennefer w grze nie może wyglądać jak pulpetowata rówieśniczka Ciri, a jej wady fizyczne, które dostrzegało wiedźmińskie oko Geralta np. za wąskie usta, były zapewne niewidoczne dla zwykłego zjadacza chleba. To co widzimy obecnie to karykaturalne przerysowanie tych wad, co gorsza błędne przerysowanie
Czarodziejka oparła się plecami o drzwi jednego z niewielu jako tako umeblowanych pokoi, w którym umieszczono cierpiącego trubadura. Wiedźmin podszedł, przyglądając się w milczeniu. Widział jej lewe ramię, odrobinę wyższe od prawego, Nos, odrobinę za długi. Usta, nieco zbyt wąskie. Podbródek, troszkę zbyt cofnięty. Brwi, za mało regularne. Oczy…
 
Last edited:
Redzi zapomnieli, że Yennefer miała 16 lat, ale od szyi w dół, o czym może świadczyć uwaga Jaskra:
Ale wcale nie musi. To jest kwestia tylko i wyłącznie interpretacji, dla mnie zdecydowanie wyglądała jak dwudziestolatka.
 
Dokładnie, Yennefer wygląda zdecydowanie za młodo jeśli spojrzymy na grową Triss. Jej twarz winna być bardziej „dojrzalsza”, „starsza”, „ostrzejsza”, jej spojrzenie ma wywoływać dziwne uczucie chłodu na karku, a nie uśmiechu zażenowania. Redzi zapomnieli, że Yennefer miała 16 lat, ale od szyi w dół, o czym może świadczyć uwaga Jaskra:
A od szyi w górę na ile ma wyglądać? na 100? Nie mówię, że ma wyglądać na 16 lat ale dlaczego nie może mieć dwadzieścia parę?
Powtórzę, Yennefer w grze nie może wyglądać jak pulpetowata rówieśniczka Ciri?

Dlaczego nie? A za 10 lat też nie będzie mogła? Nigdy Ciri nie będzie mogła wyglądać starzej? Przecież wygląd Yennefer nie jest naturalny. O ile Ciri nie będzie stosowała żadnych odmładzających sztuczek to prędzej czy później będzie wyglądała starzej. Nie mówię, że tak ma być w trzeciej grze ale skąd panuje przekonanie u Ciebie, że Ciri musi wyglądać młodziej?
 
Ja mam proste pytanie dla znawców sagi. Dlaczego Yennefer nie może wyglądać jak dwudziestolatka? Przecież skoro prawie 100 letnia kobieta może wyglądać na na trzydziestolatkę, to czemu nie na dwudziestolatkę? Dlaczego panuje przeświadczenie, że Triss musi wyglądać młodziej? Być może odpowiedzi na to pytanie pojawiły się w sadze. Nie wiem, aż tak dobrze nie znam sagi. Parę osób na tym forum wydaje się znać ją niemalże na pamięć dlatego pytam.
Nie jestem takim znawcą jak chociażby @SMiki55 ale gdzieś wspomniane jest iż mimo że chciały wyglądać młodo to wyglądem pokazywały swoje doświadczenie i rangę. Mocno to było ukazywane u mężczyzn gdzie woleli wyglądać "dojrzalej". U czarodziejek również tak było, ale w znacznie mniejszym stopniu.
 
Nie jestem takim znawcą jak chociażby @ SMiki55 ale gdzieś wspomniane jest iż mimo że chciały wyglądać młodo to wyglądem pokazywały swoje doświadczenie i rangę. Mocno to było ukazywane u mężczyzn gdzie woleli wyglądać "dojrzalej". U czarodziejek również tak było, ale w znacznie mniejszym stopniu.

No właśnie z tego co pamiętam to różnice między płciami w tym aspekcie były dość dobrze podkreślone. Faceci raczej w średnim wieku, a nawet starsi, a czarodziejki dużo młodziej.
 
Dlaczego nie? A za 10 lat też nie będzie mogła? Nigdy Ciri nie będzie mogła wyglądać starzej?

Za 20 lat będzie mogla :) Ciri z pewnością będzie wyglądała starzej od Yennefer, ale jeszcze nie w roku 1272 (data z W3).
 
Last edited:
Trzydziestolatka nie będzie mogła wyglądać starzej od dwudziestoparolatki?


Vysogota znał ten typ urody - wielkookie wieczne dziecko, fizjonomia wywołująca instynktowna reakcje sympatii. Wieczna dziewczynka, nawet gdy dwudzieste, ba, trzydzieste urodziny już dawno zapadną w niepamięć. Tak, Vysogota dobrze znal ten typ urody. Jego druga zona była taka. Jego córka była taka
 
Jeżeli chodzi o Ciri problem jest taki że nie wiadomo ile lat będzie miała w grze. Mogła przecież długo podróżować zanim wróciła i też może młodo wyglądać :)
 
Wahając się w końcowym wieku Ciri 15-17 lat w 1268, jeżeli przyjmiemy chronologię na podstawie dat, będzie miała 19-21, a jeżeli według wydarzeń 22-24.

E: @Mengaard, z Ciri nigdy nic nie wiadomo :p
 
Last edited:
Człowiek którego porwał Dziki Gon, gdy wrócił oglądał groby swoich dzieci, więc nie wiadomo czy Ciri też nie przebywała w świecie w którym czas leci o wiele wolniej niż w Geraltowym.
 
Top Bottom