Poradniki

+
Iwona said:
Iwona said:
Iwona said:
.............Z patchami powinno być podobnie![/color]
z tym nie mogę się zgodzić. jest masa ludzi, którzy nie rejestrują gry zaraz po jej zakupie a dla nich również powinny być dostępne aktualizacje moim zdaniem podczas instalacji gry powinniśmy wprowadzać cd-key,a autoupdate powinien sprawdzać ten klucz(mam na myśli system sprawdzania kluczy w grach online) - to by zatrzymało masę piratów
Z Bioshockiem sobie poradzili :/A rejestracja gry to trwa około minuty-dwie jeśli trzeba założyć konto...
Niby tak, ale co z graczami, którzy nie mają internetu ? Trzeba też i o nich pomyśleć. Nie wszystkich stać na internet i nie wszyscy mają mozliowość założenia.Może rejestracja telefoniczna ? Tylko teraz kolejne pytania. Jak i na czyj koszt przesłać bonusy ? Sam pomysł z dodatkami dla graczy z zarejstrowana grą jest świetny i jak najbarzdiej popieram. :)
 
Pienia said:
Uważam, że jednak w jakiejś części jest to wina wygenerowanego pdf-a. Jest to pierwszy dokument na którym przeglądarka Acrobat Reader tak makabrycznie zmula. Sprawdziłem pod Foxit Readerem, którego już wcześniej znałem - obsługa tego dokumentu jest o niebo lepsza. Niestety Foxit ma pewne ograniczenia (bodajże w drukowaniu, nie zawsze wyświetla pdf-y tak samo jak Acrobat Reader, nie wiem jak sobie radzi z obsługą zabezpieczeń). Poza tym program jest mały, fajny i wygodny.
Wiesz, jesli ten sam dokument przez jeden program jest prezentowany zle i wolno, a przez drugi dobrze i szybko, to znaczy tylko tyle ze ten pierwszy program jest do rzyci.Zatem w tym wypadku pada na AR. Niestety, jako ze to Adobe jest tfurca formatu .pdf, a co za tym idzie, on narzuca tempo zmian itd, to alternatywni uslugodawcy moga miec pewne poslizgi w implementacji tego co trzeba. Stad niestety przyznaje, ze foxit nie ze wszystkim sobie radzi tak jak bym chcial - ale to juz sa kwestie techniczne, ktorych latwo obskoczyc sie nie da. Tak czy siak wychodzi na to, ze AR jest po prostu napisany niechlujnie, zwlaszcza ostatnie wersje, bo pierwsze jeszcze jako tako funkcjonowaly.No ale dosc off-topa.
 
Poradnik do alchemii już jest napisany od kilku dni, niestety pojawiły się pewne problemy przy składaniu. Sprawa będzie rozwiązana najszybciej jak tylko się da. Sorry za opóźnienie.
 
http://picasaweb.google.pl/ryferryzy/KartyTutaj panowie znajdziecie zestawienie wszystkich kart z gry. Jezeli trzeba bedzie to mysle ze wspolnymi silami mozna stworzyc taki "ars amandi" z opisami jak te wszystkie panie zdobyc :)
 
tutaj to przeniesli.http://esqr.republika.pl/images.htmlA tutaj moj post z innego topica:UWAGA MEGA SPOILER - NIE CHCESZ SOBIE ZEPSUC ZABAWY NIE ROB TEGO,a dla tych ktorzy jednak sa ciekawi:w folderze:C:\Program Files\Wiedźmin\Dataznajduja sie pliki graficzne z rozszerzeniem .bikdo przegladania takich plikow sluzy program:Rad Video Tools (wystarczy wpisac w googla i znajdziecie DL)No i teraz najlepsze - wszystkie karty sa zapisane
 
THX stary.BTW tak sobie pomyślałem, że zamiast tej karcianki w EK mogłaby być ta talia z gry ;)
 
No a ta lista kart to jak taka delikatna solucja. Bo wiedząc że istnieje karta - wieśniaczka z podgrodzia, wiem przynajmniej gdzie szukać ;)
 
PORADNIK ALCHEMIKALEGENDA:V- VitrolR - RebisA - AetherQ - QuberithH - HydragenumW - VermillonEliksiry ZwykłeBiały Miód - V R ABiała Mewa - V V RCzarna Krew - V V V R ADekot Raffarda Białego - V R H HDzierzba - R Q H W WFiltr Petriego - R R Q H WGrom - V R H W WJaskółka - V R R AKot - R Q QLas Mariborski - R R A QPełnia - Q H H W WPocałunek - V V WPowój - A Q WPuszczyk - V A ARosomak - A A Q H WWierzba - A A QWilk - V V H H WWilga - V V A AWywar De Vries - R A Q Q HZamieć - V V R REliksiry Specialnee.z oka przerazy - V R Qe.z serca golema - V A Q He.z śluzu dagona - R A H We.z nerwu kikimory - V Q H We.z serca strzygi - V A He.z upiornego psa - V R Re.z sierści wilkołaka - A Q H We.z serca kościeja - A H He.z jadu zeugla - R A AOLEJEJad Wisielców - V R A H WArgentia - R Q Q H HOlej z Cinfrid - V A H W WBrunatny Olej - R A Q W WO.P Ornitoreptylom - V R Q HO.P Wampirom - V Q Q H WO.P Trupojadom - V V AO.P Insektoidom - R A Q WPETARDY:Smoczny Sen - R Q H H WSamum - R R A WSłonce Zerrikanii - A Q H WCzarcia Purchawa - R A A HKról i Królowa - R R ABRAK:Olej przeciw upiorom - ?Perfumy - ?Żoninie Łzy - ?Fisstech - ?
 
Nie ma sprawy. Co do recept:Olej przeciw upiorom - V R AZonine Lzy - A R QPerfumy - A V QFisstech - W Q H H HA tutaj strona na ktorej znajdziecie wszytsko razem:http://www.witcher.phx.pl/index.php?action=alchemia_eliksiry
 

SaLi

Forum veteran
Iwona said:
Podoba mi się pomysł dodatków tylko dla osób, które zarejestrowały grę. Z patchami powinno być podobnie!
NIe do konca sie z tym zgadzam. Jestesmy spora, ale jednak nie powszechna grupa ludzi, ktorzy maja to szczescie, ze mamy oryginalna gre, oraz dostep do internetu.Dlaczego wprowadzac sankcje dla tych, ktorzy nie maja takiego szczescia (chodzi oczywiscie o dostep do sieci)?Patche powinny byc dostepne dla wszystkich. Bonusy jedynie dla zarejestrowanych graczy.
 
Jestesmy spora, ale jednak nie powszechna grupa ludzi, ktorzy maja to szczescie, ze mamy oryginalna gre, oraz dostep do internetu.
Sorry, piractwo trza tępić i już... WSZELKIMI, MOŻLIWYMI sposobami. S@LI , patcha w sklepie nie kupisz raczej, więc tak, czy siak by patcha uzyskać musisz znaleźć kumpla co ma dostęp do sieci, więc cóż na przeszkodzie stoi zarejestrować się również itd?
 
To nie zawsze tak jest. CZesc ludzi moze kupic np. Cd- Action z zalaczona plyta, na ktorej oni publikuja rowniez patche do roznych gier. Nie watpie ze sa jakies wsie gdzie sieci nie ma....
 
W naszym kraju pełno jest miejsc w których nie ma sieci. A patche - jak słusznie kolega zauważył - mogą być dodawane do płyt w czasopismach.
 
Popieram osoby sprzeciwiające się piractwu. ja w szkole też wszystkim osobą mówię aby kupowały oryginały, trza wspierać polską produkcję!!!! A tak na marginesie gra jest cholernie tania, gdyby ona została wypuszczona w stanach z takimi dodatkami kosztowała by ze 150zł. Tanio się sprzedajemy :-\ :-\ :-\
 
tanio?moim zdaniem dopiero od niedawna ceny gier są na normalnym poziomie - jeszcze kilka lat temu za Wiedźmina zapłacilibysmy co najmniej 150 zł - i twórcy zarobiliby na tym połowe mniej niż teraz sprzedając grę za te 80-90zł. dlaczego? bo oryginał kupiłoby 70% mniej osób, a reszta sciagnelaby ja z internetu - przykre ale takie sa realiaa co do patcha - powinien być dostępny do ściągnięcia tylko dla osób które zarejestrowały grę, co oczywiście nie wyklucza możliwości udostępnienia go w czasopismach typu CDA - ponadto można zaimplementowac jakiś algorytm weryfikujący oryginalność gry - piractwo naprawde trzeba tepic wszystkimi mozliwymi metodami, bo jak slysze "a co po mam wydawac 20zl na Extra Klasyke jak moge za darmo sciagnac z netu a DVD-R kosztuje 80gr" to mnie krew zalewa
 
Gilead said:
Dużo osób nie rejestruje gry, chociaż ma "oryginała", więc jednak patch powinien być ogólnie dostępny ;]
A ja uwazam ze patche tylko dla zarejestrowanych to dobry pomysl. I Ci wszyscy ktorych jest tak wiele co to niby nie rejestruja gry chociaz maja oryginalna musieli by sie zarejestrowac i sadze ze nie robili by z tego powodu problemu. Jak komus zalerzy to nie bedzie mial z tym klopotu. Przykladem jest kolego ktory pisze ze sie rejestrowal 2 dni - ale sie zarejestrowal :)Wiedzmin jest pierwsza gra jaka kiedykolwiek zarejestrowalem. Chociaz przyznam sie ze niewiele gier orygianlych kupuje, rowniez dlatego ze nie mam za bardzo czasu aby w nie grac, ale wiedzmina musialem kupic i odrazu go zarejestrowalem bez zadnego Ale bo nie wybrazam sobie ze moglbym postapic inaczej. Cala saga ksiazek o wiedzminie jest dla mnie wazne i w takim przypadku gdy siegam po gre podchodze do niej tak samo. Mysle ze wiele osob podchodzi do tego tak samo i jesli dzieki rejestracji gry ktora nic nie kosztuje moga miec wiecej to napewno sie zarejestruja i nikt nie bedzie narzekal ze aby dostac patcha trzeba sie rejestrowac.
 
No OK. Ja mam swoją kopię i ją także zarejestrowałem. Ale gdybym chciał ją udostępnić dla mojego brata to on już - gdyby patche były tylko dla zarejestrowanych - sobie by komfortowo nie pograł. Co w takiej sytuacji? Z drugiej strony - ja jako zarejestrowany mógłbym sobie pobrać patcha na dysk i zawieść go braciakowi, nie? Ale w takiej sytuacji ktos inny by swojego patcha wrzucił np. na torrenta. Więc cały plan pali na panwece. Dlatego extra materiały dla rejestrujących - OK jak najbardziej, ale patche nie. Zresztą - jakby patche były tylko dla rejestrujących wtedy masz lipkę - rejestracja byłaby czymś obowiązkowym - a teraz nie jest. I chyba tak naprawdę o to chodzi.ALE Panowie (i Panie) - offtopujemy niemiłosiernie więc jeżeli ktos ma ochotę ciagnąć dyskurs na ten temat - niech zakłada odpowiedni topic i poda tutaj linkę.
 
Ze strony http://www.thewitcher.com/registration/pl/ można już pobrać drugą część poradnika twórców. Można tam znaleźć kilkanaście gotowych receptur alchemicznych. No, na to czekałem. :)
 

Similar threads

Top Bottom