Poradniki

+
Ja również się zgadzam, że patche TYLKO dla zarejestrowanych, bo jak by nie spojrzeć, to rejestracja trwa na prawdę nie wiele, a poza tym ma się tę satysfakcje! Z tym piraceniem to kwestia jest taka, że przecież Wiedźmin jest tani jak barszcz! w porównaniu do produkcji zagranicznych i to nie koniecznie wartych swojej ceny... Nigdy też się nie spotkałem z sytuacją, żeby tak wiele moich znajomych mówiło o jakiejkolwiek grze, a tu prosze- Wiedźmin pojawia się w sklepach i co trzeci kolega, co piąta koleżanka zamiast uczyć się do matury, to na lekcjach czytają poradniki do gry, więc całą sala ładnie się lśni od równi ładnie zrobionego dodatku! Żeby nie było, to każdy ma swój :p Gra oparta na sadze Sapkowskiego, to był strzał w dziesiątkę! A ja głupi myślałem, że nie będzie nic lepszego od Diablo i Obliviona... Pozdrawiam :)
 
Skoro uważasz że nie ma nic lepszego od Diablo i Obliviona to zagraj sobie w Neverwinter Nights 2 i KotOR-a, te gierki są oparte na tym samych silniku co Wiedźmin i niedość, że są genialne w każdym calu to wciągają nie gorzej niż Wiedźmin :)
 
Aaaa! I proponowałbym jeszcze w poradniku zamieścić informacje o tym, jakie składniki można otrzymać z danej rośliny, czy stwora :)
 
Velocity dla Ciebie cytat mojego poprzedniego posta
No OK. Ja mam swoją kopię i ją także zarejestrowałem. Ale gdybym chciał ją udostępnić dla mojego brata to on już - gdyby patche były tylko dla zarejestrowanych - sobie by komfortowo nie pograł. Co w takiej sytuacji?Z drugiej strony - ja jako zarejestrowany mógłbym sobie pobrać patcha na dysk i zawieść go braciakowi, nie? Ale w takiej sytuacji ktos inny by swojego patcha wrzucił np. na torrenta. Więc cały plan pali na panwece. Dlatego extra materiały dla rejestrujących - OK jak najbardziej, ale patche nie.Zresztą - jakby patche były tylko dla rejestrujących wtedy masz lipkę - rejestracja byłaby czymś obowiązkowym - a teraz nie jest. I chyba tak naprawdę o to chodzi.ALE Panowie (i Panie) - offtopujemy niemiłosiernie więc jeżeli ktos ma ochotę ciagnąć dyskurs na ten temat - niech zakłada odpowiedni topic i poda tutaj linkę.
 
SLI said:
SLI said:
Podoba mi się pomysł dodatków tylko dla osób, które zarejestrowały grę. Z patchami powinno być podobnie!
NIe do konca sie z tym zgadzam. Jestesmy spora, ale jednak nie powszechna grupa ludzi, ktorzy maja to szczescie, ze mamy oryginalna gre, oraz dostep do internetu.Dlaczego wprowadzac sankcje dla tych, ktorzy nie maja takiego szczescia (chodzi oczywiscie o dostep do sieci)?Patche powinny byc dostepne dla wszystkich. Bonusy jedynie dla zarejestrowanych graczy.
!? Jak nie masz internetu to żeczywście nie zarejestrujesz gry ale skoro nie masz neta to i tak nie pobierzesz patcha/dodatku/czegokolwiek więc jaki w tym sens?
 
No coz, zawsze mozna zarejestrowac sie przez Poczte. Np. Wysylasz kartke rejestracyjna, otrzymujesz Poczta patche od CRPR na CD. CD kosztuje jakies 20 groszy do tego 2 czy 3 pln za przesylke. Oczywiscie patche musialby byc wysylane do takiego uzytkownika okresowo. To generuje koszty. O wiele taniej jest zamieszczac je na plytach ogolnodostepnych.... CDPR na razie nie jest bogata firma,
 
Mister MacPhisto: chyba ze skrypty zastosowane w grze sa juz w toolsie? :)
PanKarol said:
To ja się może pochwalę nieskromnie, że jestem autorem tego (i kolejnych) poradników :)Pewien koncept tego, jakie elementy będą opisywane już powstał, ale na bieżąco będę czytał wasze posty i postaram się je uwzględnić w kolejnych częściach poradnika.Także, czekam na requesty ;)
Hmm... Sciągnąłem pdfa... Zauważyłem mistejka: "Żonie Łzy", winny być "Żonine Łzy". Ponadto brakuje mi niejakiego mistycyzmu-alchemizmu... Co mam na myśli? Ano na myśli mam pewien system/wiedzę alchemiczny/ą, która naprowadza na drogę otrzymania eliksiru nieśmiertelności, albo... Wyleczenia bezpłodności :p Nie wierzę, że "Czerwoni" olali smaczki alchemii... Bo jeśli te dekokty, a razcej przepisy na nie, są jeno przypadkowymi pomysłami, to będę zasmucony...
 
MisterMacPhisto said:
MisterMacPhisto said:
chyba ze skrypty zastosowane w grze sa juz w toolsie
Możliwość zrobienia swoich skryptów powinna być. :)
taka mozliwosc zwykle jest zawsze, patzr tools od nwn i nwn2, to jest kwestia raczej wiedzy informatycznej nizli potrzeby poradnika. Mnie to nie kreci, wiec jesli bedzie tools to poprosze o wsparcie kumpla (geniusia informatyki) o pomoc w skryptach.
 
!? Jak nie masz internetu to rzeczywście nie zarejestrujesz gry ale skoro nie masz neta to i tak nie pobierzesz patcha/dodatku/czegokolwiek więc jaki w tym sens?
HALO!!! Można sobie kupić jakiś magazyn a tam na płytkach często dają patche. I robią to z myślą o osobach NIE MAJĄCYCH sieci.ZNOWU offtop się robi.
 
say18 said:
Skoro uważasz że nie ma nic lepszego od Diablo i Obliviona to zagraj sobie w Neverwinter Nights 2 i KotOR-a, te gierki są oparte na tym samych silniku co Wiedźmin i niedość, że są genialne w każdym calu to wciągają nie gorzej niż Wiedźmin :)
nwn2 to shit, mam gralem i nudny na maxa... gdyby nie twierdza to wogole bym go ni przechodzil :]a wiedzmina to boje sie od nowa zaczynac bo znowu bede siedzial przed kompem po 18h/dzien :p
 
KaiMan said:
KaiMan said:
KaiMan said:
chyba ze skrypty zastosowane w grze sa juz w toolsie
Możliwość zrobienia swoich skryptów powinna być. :)
taka mozliwosc zwykle jest zawsze, patzr tools od nwn i nwn2, to jest kwestia raczej wiedzy informatycznej nizli potrzeby poradnika. Mnie to nie kreci, wiec jesli bedzie tools to poprosze o wsparcie kumpla (geniusia informatyki) o pomoc w skryptach.
Tak, ale nie wiemy jaki język skryptowy stosuje ten toolset (choć jak znam życie to jakąś wariację tego z NWN, czyli coś C++o podobnego). Poza tym toolset REDów jest, z tego co czytałem, trochę (lub nawet bardzo) inny od tego NWNowskiego i aby się szybciej w niego wdrożyć przydałby się jakiś poradnik.I nie offtopować tu. Jak ktoś chce to niech zakłada nowy temat.
 
Niby off top - ktoś już pisał że edytorem nwn2 można otworzyć pliki z teksturami z Wiedżmaka. Ale nie można ich zapisać bo pojawia się błąd. Nie wiem czy to prawda, mi się otworzyć ich nie udało.... EOT.
 
Neverwinter Nights 2 i KotOR-a, te gierki są oparte na tym samych silniku co Wiedźmin i niedość, że są genialne w każdym calu to wciągają nie gorzej niż Wiedźmin
Na podobnym silniku, nie tym samym. NwN to Aurora, więc tu zgoda, ale KOTOR to Odyssey. mały szczególik. A co do genialności to KOTOR jest grą genialną. NwN nie podbał mi się już tak bardzo. Fabuła denna. DOdatki do NwN za to były lepsze niż cała gra.
 
Jak dla mnie fabuła Wiedźmina jest 100 razy lepsza od fabuły KOTOR'a. KOTOR był dla mnie strasznie przewidywalny.
 
Mnie, podczas zabawy w alchemika udalo sie wytworzyc Puszczyk wzmocniony rubedo - regeneruje energie i przyspiesza regenarecje zywotnosci, tylko nie wiem z ktorych skladnikow go stworzylem bo robilem to z automatu (chodzi o skladnik podstawowy z dodatkiem rubedo). Fajnie by bylo zeby w poradniku znalazly sie informacje jak takie cacka wytworzyc.
 
albedo, rubedo, nigredo to dodatkowe elementy, które są opisane w Grze jak działają, albo w glosariuszu, albo gdzies indziej... Nie pomnę teraz. Wykonanie jest bardzo proste, patrzysz na recepte podstawowa Puszczyka i szukasz podstawowych elemntów takich jak vitriol, aether itd z dodatkowym elementem rubedo (czerwony), albedo (biały) itd. Otrzymujesz normalny eliksir jak z recepty, jednak wzmocniony cechami rubedo, albedo itd., które to cechy są opisane w Panelu (glosariusz lub gdzieśtam). Natomiast sztka tworzenia eliksirów BEZ recepty to już metoda prób i błędów w mieszaniu składników, jak stworzysz Eliksir Nieznany, to musisz go wypić by zobaczyc co namieszales :p Jak zrobiles cos pozytecznego, to recepta autoamtycznie ci sie wpisze, jak cos, ekhm, dupnego to nawet mozesz sie otruc :p
 
Przydał by się poradnik opisujący gdzie kogo można spotkać a ciekawym pomysłem by był bestariusz taki jak jest w edycji kolekcjonerskie ( co raczej jest mało prawdopodobne :( )
Manrakh said:
Jak już wyjdzie edytor do Wiedźmina, to przydałby się w miarę szybko poradnik do niego.
przydał by się do tego poradnik ale raczej nie będzie edytora jakoś się mi źle kojarzy np. w Gotchic 3 niema edytora i wszystko dobrze jest tak jak w wiedźminie a pozatym co by ten edytor robił oprócz uproszczania sobie zabawy nie wiem może i byłby fajny poczekamy zobaczymy ;)
 

Similar threads

Top Bottom