Potrzebna porada

+
Status
Not open for further replies.
Potrzebna porada

Witam,potrzebna mi porada dotycząca co wymienić abym mógł pograć bezstresowo na wysokich detalach w rozdzielczości 1920x1080.

Aktualny sprzęt:
Procesor: Inter Core 2 Quad Q8200 (typ: 2x Intel Pentium III Xeon)
Płyta główna: Gigabyte S-Series GA-EP43-DS3R/DS3
Karta graficzna: Nvidia GeForce 9800 GT (512 MB)
Pamięć: 4 Gb Ram

PS:Na tym kompie gra chodziła płynnie na średnich w rozdzielczości 1920x1080 ale bardzo słabo renderował i co za tym idzie grafika była na średnich tylko 5 metrów od postaci a reszta wyglądała jak na niskich.Opóźnienia w wczytywaniu tekstur było dobrze widać w wstawkach filmowych.

I jeszcze jedno mam wgrany system XP z servis pack 3 ale jest 32-bitowy czy na 7 64-bitowej było by lepiej?
 
dziwne! gra powinna spokojnie chodzić na wysokich! spróbuj pobrać to


http://www.witchersite.pl/remository/Wied%C5%BAmin-2/Sterowniki/

na pewno poprawią wydajność gry.

ps. a masz wyłączone uberbróbkowanie?
 
Tak,ale z tym luncherem po zpatchowaniu jest problem bo nie mogę zmienić wersji językowej i opcje zaawansowane są po angielsku.A system nic nie zmieni?No i na kompie gra młodszy brat który codziennie zapycha go grami z internetu,a na domiar złego wyłącza antywirusa :(.

PS:Grasz z tą kartą na wysokich w rozdziałce 1920x1080?
 
GeraltBiayWilk said:
Wątpię ja mam Nivida GeForce 8800 gt i gram w wieśka 2 na wysokich detalach bez ścinania
Może i tak, ale czy na pewno na rozdzielczości 1920x1080? Wątpię...

GeraltBiayWilk said:
Witam,potrzebna mi porada dotycząca co wymienić abym mógł pograć bezstresowo na wysokich detalach w rozdzielczości 1920x1080.
Na pewno lepsza karta graficzna... Nvidia GeForce 9800 GT (512 MB) to zdecydowanie za słaba na tak wysoką rozdzielczość jaką oczekujesz. Lepiej system 64bitowy bo 32 nie pozwala na wykorzystanie w pełni 4gb ramu jakie posiadasz.
 
Mimar said:
Tak,ale z tym luncherem po zpatchowaniu jest problem bo nie mogę zmienić wersji językowej i opcje zaawansowane są po angielsku.A system nic nie zmieni?No i na kompie gra młodszy brat który codziennie zapycha go grami z internetu,a na domiar złego wyłącza antywirusa :(.

PS:Grasz z tą kartą na wysokich w rozdziałce 1920x1080?


gram na max przy rozdziałce 1280x1024. 50-60 fps
 
To ja coś mam bardzo źle ponieważ sprawdzałem ilość fps i podczas filmików jest 19-32 a podczas walki spada nawet do 14,a sprawdzałem to uwaga : na średnich w rozdzielczości 1400x1080.Nie wiem jak innym na takiej konfiguracji sprzętowej śmiga,ale może to być wina systemu i stanu dysku kompa?

PS: Sprawdziłem też ustawienia kolegi wyżej i fps-y wahają się między 9-14 (podczas gry) i 9-33 (podczas filmików).Może to wina systemu,bo nie obsługuje 4 rdzeni tylko 2 :(?
 
może być! mi na przykład na XP zścinała się gra RISEN! nie wiedziałem jak to wogóle możliwe! i wtedy zainstalowałem win 7 i wszystko chodziło jak żyleta!
 
Chociaż nie jestem pewien czy po zmianie systemu wzrośnie do tych 40 fps z 19 :D ale spróbuje.

PS:Mam dziwną sprawę,ponieważ procek jako taki nie ma opcji wybierania rdzeni (po prostu w tym modelu albo działają 4 albo żaden) to system wymusza działanie 2 a 3 próbuje się włączyć ale nie może (tak przynajmniej wygląda to w programie do procka).I tutaj moje pytanie,czy to może bardzo spowolnić kompa?
 
Jak powiadają wyżej, racja, zacznij od zmiany systemu na Windows 7 64 bit, to ci uwolni procesor i pamięć, Wiesiek dobrze radzi sobie z wielordzeniowością procesora, w przeciwieństwie do tego zabytku z przełomu wieków jakim jest XP, nie zapominaj że jak wychodził to marzeniem gracza był procesor 2 GHz (jednojajeczny) i 1 GB ram, a na dzisiejsze czasy to zabytek muzealny, którym ratują się tylko ci którym kompy W7 nie uciągną. Dopiero po zmianie systemu zobacz jak jest i można dalej kombinować. A zmiana OS wręcz konieczna bo już za półtora miesiąca premiera pierwszej gry która tego zabytku nie wspiera a dalej to już lawinowo poleci.
 
November said:
Jak powiadają wyżej, racja, zacznij od zmiany systemu na Windows 7 64 bit, to ci uwolni procesor i pamięć, Wiesiek dobrze radzi sobie z wielordzeniowością procesora, w przeciwieństwie do tego zabytku z przełomu wieków jakim jest XP, nie zapominaj że jak wychodził to marzeniem gracza był procesor 2 GHz (jednojajeczny) i 1 GB ram, a na dzisiejsze czasy to zabytek muzealny, którym ratują się tylko ci którym kompy W7 nie uciągną. Dopiero po zmianie systemu zobacz jak jest i można dalej kombinować. A zmiana OS wręcz konieczna bo już za półtora miesiąca premiera pierwszej gry która tego zabytku nie wspiera a dalej to już lawinowo poleci.

RACJA! racja!
 
Flubbcio said:
Jesteś żałosny. Wypisujesz bzdury, byle móc dać sobie orena za każdą wypowiedź. Ile Ty masz lat?

to ty ile masz lat. ja przynajmniej staram sie pomóc a ty wygląda na to że czekasz żeby kogoś skrytykować! nie pasuje nikt ci nie każe na to patrzeć! i to ty jesteś żałosny.
 
Posty typu "racja" są nic nie wnoszącym spamem, w związku z czym prosiłbym o powstrzymywanie się od czegoś takiego. Jak i wzajemnych wycieczek osobistych.
 
Autorowi tematu mogę polecić GeForce'a GTX 470 1280 MB w wersji SuperOC. Sam posiadam tą kartę i kiedyś z ciekawości podłączyłem komputer do 37 calowego telewizora kablem HDMI, odpaliłem Wieśka 2 w rozdziałce 1920x1080 (mój monitor niestety nie obsługuje tej rozdzielczości), wszystkie detale na maxa, tylko z wyłączonym ubersamplingiem, i gra chodziła bez najmniejszej ścinki. Dodam, że kartę wspomaga Phenom II x4 965 3.40 GHz oraz 4 GB Ram-u, nic nadzwyczajnego. Oczywiście wszystko scala Windows 7 64 bit.

Pozdrawiam.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom