Poznajcie Wiedźminów!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Wiedźmini to najnowszy dodatek do GWINTA, który zadebiutuje 8 grudnia!

Zawodowi zabójcy potworów, potężny Alzur, twórca wiedźminów, a także krwiożercze bestie… Nowy dodatek to 70 nowych kart oraz nowe słowo kluczowe!

Zobaczcie sami:

Sprawdźcie nasze oferty przedpremierowe, zawierające m.in. legendarną kartę premium Alzura, zmieniający postać rewers oraz planszę Laboratorium Alzura, z których będziecie mogli korzystać natychmiast po zakupie!



Jedną z ofert jest Wielopak Wiedźminów, który zawiera wszystkie nowe ozdoby!

Dowiedz się więcej o dodatku i zamów w przedsprzedaży tutaj
 
Rozumiem, że nowe słowo kluczowe to "adrenalina"? Czy chodzi o zranione jednostki po swojej stronie? Czy może o jednostki z trucizną? Ktoś to gdzieś opisał?
 
Z tego co zrozumiałem ze streamu Adrenalina to ilość kart ile nam zostało na ręce. Jeżeli mamy 5 kart, i wyrzucimy na stół kartę z Adrenaliną 4, to jej umiejętność już zadziała.
 

Lexor

Forum veteran
Czy dobrze zakładam, ze "sceny" ujawnione w trailerze to animacje grafik z nowych kart?
Jeśli tak, to niestety osobiście widzę tu krok w kierunku gorszej jakości w stosunku do tego co otrzymywaliśmy do tej pory.
 
Zgodnie z tym co tłumaczy Molegion na przykładzie karty Kolgrim: Adrenalina oznacza zadziałanie efektu karty wówczas, kiedy w ręce na koniec tury pozostanie nam określona (lub mniejsza) ilość kart. I nie jest to zdolność jednorazowa, aktywowana tylko w momencie zagrania karty.


Wyjaśnienie od: 05:55
 
Podoba mi się to, że przed premierą dodatku Redzi udostępnili już w grze jedną z nowych kart. Zdecydowanie umili to oczekiwanie na dodatek. Pozytywne jest także to, że zarówno Podróż, jak i dodatek, mają wspólny motyw przewodni, cała otoczka fabularna staje się dzięki temu ciekawsza.

Jako minus - jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne - uważam natomiast drugi z dostępnych do kupienia pakietów bibielotów. Poziomy podróży Alzura wolę zdobywać sam, nawet jakby miało to oznaczać, że nie zdobędę ich wszystkich. Sprawa mi to po prostu przyjemność. Poza tym, dokupienie dodatkowych poziomów jest możliwe w każdej chwili. Stąd moim zdaniem bardziej wartościowe byłoby dorzucenie do rewersu czegokolwiek innego, albo sprzedaż samego rewersu (wiem że będzie dostępny później w zmienionej postaci) po obniżonej cenie.
 

Hiobe

Forum veteran
200 zł za dodatek :D
HAHA
teraz pytanie, kupić Cyberpunka - na bank game of the year itd itp z wielogodzinna i epicką rozgrywką i premierą 10 grudnia, czy w tej samie dodatek do darmowej, dość mało popularnej karcianki (70 kart + ozdóbki) w tej samej cenie?? hmmmm :D
gdzie te czasy że kupowałem dodatki za:
1. Crimson Curse Pre-Order Pack - 139 zł (skórka, rewers, 40 beczek)
2. Novigrad Premium Pre-Order Pack - 139 zł (rewers, 20 beczek premium)
3. Game of Kings Pack - 82 zł (już nie pamiętam co w tym było) - ale już wtedy miałem dość rosnących cen dodatków (wtedy jeszcze były niekompletne bo wersje premium dodali po miesiącu!)
4. Kupcy Ofiru - już dałem sobie spokój a i przestałem grać regularnie w gwinta bo mialem dość
5. Pan Lusterko - kolejny dodatek który olałem bo ceny były dla mnie zaporowe
Thronebreaker za 99zł - osobna gra i tyle kart premium
6. Wiedźmini - kurde, no podoba mi sie fest bo to chyba? coś na co czekałem kilka lat, ale znowu te ceny :( eh szkoda.
 

Hod74

Forum regular
No cóż Behen jak na razie wygląda mocarnie. Ogólnie ciekawe karty. Ciekawa koncepcja z Adrenaliną. Trzeba będzie na nowo przerobić wszystkie talie. Wyglada to lepiej niż Pan Lusterko
 
Wybaczcie ale po co te biadolenie na cenę dodatku jeśli każdy kto gra średnio regularnie i tak ma nafarmione golda1 że spokojnie wystarczy na cały dodatek
Post automatically merged:

Wybaczcie ale po co te biadolenie na cenę dodatku w grze w której każdy kto poświęca średni czas na grę ma nafarmione golda1 na cały dodatek a może i ponad to. Cena wygórowana jest tylko dla niedzielnych graczy i jestem wstanie to zrozumieć.
 
Witam.
Dołączę więc do pociągu i przyznam, że te ceny są lekko przegięte (nawiązanie do CP). Generalnie jestem z Wami co dodatek. Przyznam, że nie zawsze miałem czas i zasoby na zdobycie kart,dlatego kupno było pomocne. Ostatnimi czasy choć miałem odpowiednią ilość kluczy i generalnie możliwość zdobycia dużej liczby beczek - kupiłem dodatek. Pomyślałem sobie, że chce wesprzeć zespół który rozwija jedyną dla mnie atrakcyjną karciankę przy której zostałem na dłużej.

W poprzednim dodatku, choć mogę się mylić była możliwość zakupu wersji hard za 200 i takiej lżejszej za nie pamiętam koło 80? Teraz widzę, że jest opcja 200 albo wcale - słabo. Gdzie możliwość trafienia do różnych graczy jakieś propozycje za 60,120,200? Mam poczucie, że przesuwacie granice nie licząc się z tym, że my również mamy pandemię (teraz jest wszystko kwestią pandemii). My również możemy stać przed wyborem - teraz może jakiś pełnowartościowy tytuł zamiast dodatku? Taki czas. Wiadomo kto miał to i kupi jak Demon Souls za 350 zł co jest rozbojem nazwanym "nową generacją".

Przepraszam Gwintowni Redzi ale tym razem nie stać mnie na szansę 70 kart za 200 zł. Skorzystam z golda. Nie idźcie tą drogą. Czasem trochę mniej, znaczy więcej.
 
Cena wygórowana jest tylko dla niedzielnych graczy i jestem wstanie to zrozumieć.
Ja nie kupię, więc cena mi jest obojętna, ale rozumiem żale - wystarczy proste porównanie CP2077 vs Gwent żeby zobaczyć, ile dostaje się za podobną opłatę. Po raz kolejny widać, że CDPR "nie umie grać we F2P", gdzie liczy się masowość a nie wartość (czytaj: sprzedajesz coś bardzo tanio ale masowo, osiągając olbrzymie zyski). No ale skoro sami doprowadzają do sytuacji, że gracze opuszczają grę z powodu złego kierunku jaki obrała oraz braku nadziei na przyszłość to mamy to co mamy.
 
Last edited:
Zajebista gra, 3 razy mnie wyrzuciło a przeciwnikowi naliczyło wygrane. 2 razy udawało, że łączy a za 3 razem w czasie gry wyrzuciło jakieś wczytywanie ekranu i proszę zweryfikować połączenie. Co najlepsze normalnie net i wszystko działa, tylko serwery Gwinta robią kłopoty. Idą sobie pograć u konkurencji.
 
ja nie gram w inne karcianki bo po prostu mi się nie podobają i nie chce/nie mam czasu, Gwint to jedyna, mam też do niej sentyment bo jestem z tą grą od zamkniętej bety, a jeszcze dłużej śledzę i wspierałem jak mogłem. Chciałbym wesprzeć i teraz ale obecnie nie pracuje przez czasy jakie są i trzeba pójść za priorytetami. Może kiedyś jeszcze będą dostępne te bibeloty w lepszych czasach :)
Karty i tak za golda zrobię, bo może nie gram hardkorowo ale co jakiś czas lubię pyknąć partyjkę, czy to na pc czy na telefonie
W sumie fajnie że Gwint dalej się rozwija a nie upadł, jak popatrzę na to z pozytywnych stron, mogło być gorzej :)


Btw co ile były odkrywane nowe karty? :) za każdym razem jak wychodził nowy dodatek i robili taką akcje to miałem frajde z wyczekiwania kolejnych odsłon kart :D
Post automatically merged:

może inaczej, o której i czy w ogóle będzie aktualizacja na stronie oficjalnej promującej dodatek, czy trzeba szukać po redditach i innych grupach ? :D
 
Last edited:
Czy przy okazji dodatku można liczyć na naprawienia Fifona var Gaernela. Po zmianie jego siły bazowej na 1, karta ta jest możliwa do usunięcia natychmiast przez takie karty jak Krwawy Baron czy Morkvarg. Dla Czarnych jest to duży problem, bo nie mają kart frakcyjnych z rozkazem dających dodatkowe punkty innym kartom.
Można np. zwiększyć siłę bazową Fifona o jeden, a pancerz obniżyć o jeden. Można byłoby też zwiększyć siłę bazową do 3, pancerz zmienić na zero, ale Fifon tworzyłby i zagrywał turniej rycerski.
 
@Dr_Mortus_PL Też poruszałem ten temat kilkukrotnie. Obrońca NG jest najsłabszy.

Poza tym, żeby było sprawiedliwie - patrząc na Madame Luize oraz nową kartę Alzura - zarówno Stefan Skellen oraz Damien powinni mieć siłę 6. Od kiedy Cesarska Formacja dostała nerf, jego maksymalna wartość wynosi 11 za 11 przy ogromnym ryzyku zagrywania. Pozostałe umiejki też nie są imponujące.
 
Czy przy okazji dodatku można liczyć na naprawienia Fifona var Gaernela. Po zmianie jego siły bazowej na 1, karta ta jest możliwa do usunięcia natychmiast przez takie karty jak Krwawy Baron czy Morkvarg. Dla Czarnych jest to duży problem, bo nie mają kart frakcyjnych z rozkazem dających dodatkowe punkty innym kartom.
Można np. zwiększyć siłę bazową Fifona o jeden, a pancerz obniżyć o jeden. Można byłoby też zwiększyć siłę bazową do 3, pancerz zmienić na zero, ale Fifon tworzyłby i zagrywał turniej rycerski.
Też ostatnio nad tym ubolewałem, że taki Morkvarg czy Baron zdejmuje Fifona w jednej turze ale pamiętajcie, że NG robi dokładnie to samo za pomocą Yennefer czy Vinceta innym obrońcom (Wyjątek SY ale nie można mieć wszystkiego).
 
Wcześniej był dobrze zbalansowany, ale się zachciało ruszać ostatnie przygotowania bez pomyślenia nad konsekwencjami. Vincent jest techniczną kartą w konkretnym archetypie, warty 11 prowizji, a Morkvarg uniwersalną kartą za 10 prowizji we we frakcji, która ma potężne przewroty siłowe a nie tak jak NG opiera się na sztuczkach. Ten obrońca powinien żyć chwilę dłużej. Dlatego też uważam, że topowe karty z Ng jak Stefan i Damien powinny mieć 6 punktów wytrzymałości, jak inne podobne karty. W tym momencie zwykła wojna klanów w połączeniu z wojownikiem ściąga 5 punktowe silniki.
 
Top Bottom