Poznań Game Arena 2014 i CD Projekt

+

Attachments

  • FI6pDP9.png
    FI6pDP9.png
    13.3 KB · Views: 33
- W grze pojawi się duża ilość podziemnych lokacji, w tym przynajmniej jedna kopalnia.

Swoją drogą liczę na jakiś soczysty dziennik deweloperski dotyczący dungeonów, mam nadzieje że nie będą one tylko na zasadzie " zabij wszystko co sie rusza " i zbierz nagrode tylko będziemy mieć do tego jakieś ciekawe zagadki do rozwiązania :) .
 
Po czym niby mieliśmy to poznać? Toż to prawie 1:1 to samo co angielska wersja Gdyby coś konkretnego było powiedziane na pewno byśmy dali znać, zresztą nie widzę żadnych powodów aby martwić się cyklem dobowym.

Rozumiem zatem, że nie było. Skoro to ten sam fragment, co w wersji angielskiej to swoje trwa i czasu, aby zaobserwować wędrówkę słońca po nieboskłonie, zmiany oświetlenia, cieni jest dość. Skoro tego nie widać znaczy, że czegoś takiego w grze nie ma, a przynajmniej w wersji, którą dane było wam oglądać. Pytanie czy to ten sam build, co na E3 i GC?
Możliwe, że tak, możliwe też, że nie, skoro walka wyglądała inaczej. A jeśli to nowy build i mimo to cyklu dobowego nadal nie ma, to już jest powód, by się zaniepokoić.

Jeśli chodzi o przesadnie jasne noce, to te, jak dowodzi przykład W2 są do rzyci.
Niezależnie od tego czy bohater posiadł zdolność widzenie w ciemnościach z automatu, czy też nie wygląda to słabo i psuje wrażenia z gry.
Dlatego mam nadzieję, że nie przesadzą jak ostatnio.
 
[...] Pytanie czy to ten sam build, co na E3 i GC?
Możliwe, że tak, możliwe też, że nie, skoro walka wyglądała inaczej. A jeśli to nowy build i mimo to cyklu dobowego nadal nie ma, to już jest powód, by się zaniepokoić.
[...]
Nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków. Podejrzewam, że ktoś w CDPR stwierdził (po tym jak doszły do nich słowa, że walka jest odbierana jako prosta "phi wilkołak niby mocny a na trzy-cztery strzały pada") iż warto pokazać dlaczego wilkołak wcale nie jest taki prosty.
Genialnie zaprezentowano, że jeżeli gracz się nie przygotuje, albo pomyli się i później w nocy, na dodatek podczas pełni - nawet na tzw. "pokazowym" poziomie trudności natknie się na wilkołaka, to może mieć bardzo duże kłopoty. Z tego co nasi współ-forumowicze obecni na PGA mówili, właśnie to wynika. Petardę z opiłkami srebra podczas prezentacji użyto pod koniec walki, nie na początku. Po użyciu petardy wilkołak dość szybko ginie.

Co do zmian pogody, czasu i warunków panujących na świecie. To już pokazywali dawno temu. Na zamkniętych pokazach. Efekt jaki wywarła prezentacja na osobach będących na tych pokazach można określić jako "piorunujący" w dobrym tego słowa znaczeniu. Pokazem tym był 1-gameplay z Leszym, 2-gameplay z olbrzymem. Na jednym z nich zaprezentowano co się dzieje, gdy Geralt sobie pomedytuje 24 godziny. To był stary materiał i nie pamiętam czyj, ale osoba ta mówiła, że byłą w szoku, gdy grający Red postanowił w bardzo ciekawym miejscu przystanąć i odpocząć. Jak na przyśpieszonym filmie obrazy ślicznie przechodziły jeden w drugi, nie tylko kolory ale i warunki pogodowe się zmieniały. Chmury przelatywały zmieniając swój kształt itd. itd.

Ja się o to nie martwię, Ty @eustachy_J23 też nie powinieneś W tej sprawie możemy chyba być pewni, że będzie dobrze (co do alchemii, tworzenia przedmiotów, rozwoju postaci i ekwipunku.... już nie tak w 100%, ale tu...)

Według mnie Redzi nie pokarzą tego wszystkiego (świat, pogoda, czas) wcześniej niż na miesiąc, dwa przed wydaniem gry. Jeżeli wywarło to taki efekt na ludziach znających się na grach i mających z nimi na co-dzień do czynienia i to na Alfie.... To pomyślcie jaki wywrze to efekt na potencjalnych klientach już na doszlifowanym silniku z właściwym poziomem grafiki na ultra na PC ??? aaaa... marketing ;)
 
Tylko że z tą pełnią jest bardzo zabawna sprawa. Skoro ma być pełnia, to można się by również spodziewać nowiu i faz pośrednich. A spodziewać się ich nie ma co, gdyż jak już kiedyś pisałem, nadało by to wydarzeniom ulokowanie w konkretnie upływającym czasie. Dlatego też pełnia zapewne będzie wyłącznie kontekstowa i raczej ciężko jej będzie uniknąć.
 
Tylko że z tą pełnią jest bardzo zabawna sprawa. Skoro ma być pełnia, to można się by również spodziewać nowiu i faz pośrednich. A spodziewać się ich nie ma co, gdyż jak już kiedyś pisałem, nadało by to wydarzeniom ulokowanie w konkretnie upływającym czasie. Dlatego też pełnia zapewne będzie wyłącznie kontekstowa i raczej ciężko jej będzie uniknąć.
Jest pełnia albo noc. Było gdzieś w wywiadzie. A na gameplay'u musiała być pełnia, bo - wilkołak i zaklęty las.
 
Ciekawe o której, bo właśnie śmigam po obozie Henselta i nie chce mi się tak co chwila wyskakiwać z gry :). A alt+tab niestety w przypadku Wiedźmina na ogół powoduje u mnie wykrzaczenie nie wiedzieć czemu :/.
 
Top Bottom