Prawa autorskie

+
Prawa autorskie

Witam!

"Nurtuje mnie pewne pytanie"... :) jak wygląda sprawa z prawami autorskimi, kiedy nakręciłoby się film np. z za pleców osoby grającej przez chwilę w W3? Trzeba prosić o pozwolenie? Na youtube chyba nie ma z tym problemów, ale co z kickstarterem? chciałbym ze znajomymi zrobić na niego film z gadżetem VR i pokazać to z perspektywy kilku gier, ale szczególnie Wiedzmina 3. Cały czas zastanawia mnie też różnica w tym względzie samego prawa polskiego a np. uznawanego na całym świecie. Będę wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam serdecznie,
Radek
 
Skoro można na YT wrzucać "letsplaye" to nie myślę, by ktoś obraził się na filmik kręcony "z ręki". Może jednak lepiej rozważyć inny sposób nagrywania rozgrywki - Fraps albo narzędzia od NVidii powinny rozwiązać problem.
 
Witam!

"Nurtuje mnie pewne pytanie"... :) jak wygląda sprawa z prawami autorskimi, kiedy nakręciłoby się film np. z za pleców osoby grającej przez chwilę w W3? Trzeba prosić o pozwolenie? Na youtube chyba nie ma z tym problemów, ale co z kickstarterem? chciałbym ze znajomymi zrobić na niego film z gadżetem VR i pokazać to z perspektywy kilku gier, ale szczególnie Wiedzmina 3. Cały czas zastanawia mnie też różnica w tym względzie samego prawa polskiego a np. uznawanego na całym świecie. Będę wdzięczny za pomoc.


Pozdrawiam serdecznie,
Radek

Skontaktuj sie z legal@cdprojektred.com
 
Witam,

Skontaktowałem się pierwotnie z media@...

Witamy,niestety fragmenty naszych gier nie mogą zostać użyte w ramach kampanii reklamowych innych produktów.
Szkoda, ale zrozumiałem to z innej perspektywy. Na Wiedźmina pracowało wiele osób i nikt nie chciałby, żeby ktokolwiek promował się wykorzystując ich ciężką pracę. Stworzyłem fotel wielowibracyjny, który zwiększa doznania z gier. Tworząc projekt na Kickstarter'ze powstaje produkt komercyjny... niezależnie od tego czy mi się uda. Gdybym pokazał na videospocie kogoś grającego w Wiedźmina (np. jak działają wibracje podczas eksplozji queen), to złamałbym prawa...

Mimo to dziękuję za pomoc w tej sprawie :)

Pozdrawiam,
Radek
 
Last edited:
Top Bottom