Prawidłowe działanie czy bug

+
Prawidłowe działanie czy bug

Parę pytań o karty nilfgardu mi się nasuneło przy planowaniu strategii :D Nie chciałem zaśmiecać wątku o balansie czy błędach i rozumieniu kart :) Znalazłem parę zagadnień tu wsomnianych ale albo były sprzed kilku aktualizacji albo nie wyjaśniały wątpliwości :)

Medyk z vicovaro - wskrzeszenie jednostki nie zmienia licznika u znajdującej się na cmentarzu przeciwnika Cerys. To jest bug? Czy prawidłowa mechanika a ja źle interpretuje opisy tych kart ?

Serrit - miałem się nad nim rozpisać ale w własnie odkryłem że to tylko błąd w Polskim tłumaczeniu działania karty, ale warto poprawić bo dosyć istotny :p

To jeśli wspominam o dosyć istotnych błędach pomijając masę tych podrzędnych to jak można lidera źle opisać :) Przecież to które karty Calveit nam pokazuje ma ogromne znaczenie i tworzy synergię z wieloma istotnymi jednostkami którymi dowodzi :)

Para szpiegów Iris i Fałszywa Ciri - czy znacznik szpiega odgrywa jakąkolwiek rolę w mechanice zemsty tych kart? Bo zauważyłem że fałszywa różnie z tą zemstą sobie radzi gdy Iris robi to bezbłędnie, pomijając że ta pierwsza czasami nie wraca na właściwą stronę.

Assire - w tym przypadku to tylko moje domniemanie ale może ktoś wyprostuje. Z opsiu wynika że wtasowuje karty i już, natomiast można zaobserwować że w przypadku wtasowywania karty przeciwnikowi jest ona wyrzucana na szczyt talii, wiem że to może być przypadek i akurat u mnie taki los się trafia ale ostatnie 6 prób tak właśnie się kończyło :D

Włócznicy dywizji alba - wzmacniają się o 1 ale kiedy? jak ja dobieram czy jak przeciwnik ? zazwyczaj jest to podane a tu napisali gracz :)
 
Cerys dziala tylko przy wlasnym wskrzeszaniu z tego co pamietam, a nie gdy Ty wyciagasz medykiem komus cos z cmentarza.

Iris dziala w przypadku zemsty, a wiec po przeniesieniu na cmentarz, zatem tag szpiega nie ma znaczenia i jego usuniecie (np infiltratorem) nie dezaktywuje iris.

z kolei ciri dziala gdy szpieguje - zatem usuniecie tagu (oka infiltratorem) ja dezaktywuje.

Assire powinna dzialac losowo - pewnie to przypadek (pod koniec r2 czesto jest mniej kart i wieksze prawdopodobienstwo dobrania tej wtasowanej) jednak mozliwe ze cos zostalo zmienione.

Alba dziala gdy ktokolwiek dobiera karte - Ty lub przeciwnik (np. Avalackiem itd)

ps polecam angielskie opisy (chocby na gwentdb.com) ktore sa bardxiej dokladne i precyzyjne.
 

Wikli

Forum regular
Klim-AS-88;n10491472 said:
Medyk z vicovaro - wskrzeszenie jednostki nie zmienia licznika u znajdującej się na cmentarzu przeciwnika Cerys. To jest bug? Czy prawidłowa mechanika a ja źle interpretuje opisy tych kart ?

Tak było od zawsze i jest to prawidłowe działanie. To po stronie gracza grającego Ceryss coś musi zostać wskrzeszone 4 razy.

Klim-AS-88;n10491472 said:
Serrit - miałem się nad nim rozpisać ale w własnie odkryłem że to tylko błąd w Polskim tłumaczeniu działania karty, ale warto poprawić bo dosyć istotny :p

Nie wiem o jaki błąd w tłumaczeniu Ci chodzi. U mnie jednostka zawsze działała poprawnie i zgodnie z opisem.

Klim-AS-88;n10491472 said:
To jeśli wspominam o dosyć istotnych błędach pomijając masę tych podrzędnych to jak można lidera źle opisać Przecież to które karty Calveit nam pokazuje ma ogromne znaczenie i tworzy synergię z wieloma istotnymi jednostkami którymi dowodzi

Jest wyraźnie napisane "Zobacz (3) karty ze szczytu swojej talii". Jest opisany jak najbardziej poprawnie i nie powinno być niedomówień.

Klim-AS-88;n10491472 said:
Para szpiegów Iris i Fałszywa Ciri - czy znacznik szpiega odgrywa jakąkolwiek rolę w mechanice zemsty tych kart? Bo zauważyłem że fałszywa różnie z tą zemstą sobie radzi gdy Iris robi to bezbłędnie, pomijając że ta pierwsza czasami nie wraca na właściwą stronę.

O ile dobrze pamiętam, to Fałszywa Ciri przechodzi na drugą stronę tylko jeżeli szpieguje.

Co do jej umiejętności zemsty powinna działać zawsze. Jeżeli się nie odpaliła, a była inna jednostka w rzędzie to oznacza, że wystąpił jakiś bug.

Klim-AS-88;n10491472 said:
Assire - w tym przypadku to tylko moje domniemanie ale może ktoś wyprostuje. Z opsiu wynika że wtasowuje karty i już, natomiast można zaobserwować że w przypadku wtasowywania karty przeciwnikowi jest ona wyrzucana na szczyt talii, wiem że to może być przypadek i akurat u mnie taki los się trafia ale ostatnie 6 prób tak właśnie się kończyło

Przypadek. Możliwe, że przeciwnik był już mocno odchudzony i dlatego dociągnął karty, które wtasowałeś. A jeżeli wtasowywałeś brązy, to możliwe, że po prostu miał ich więcej w decku.

Klim-AS-88;n10491472 said:
Włócznicy dywizji alba - wzmacniają się o 1 ale kiedy? jak ja dobieram czy jak przeciwnik ? zazwyczaj jest to podane a tu napisali gracz

Skoro napisali gracz, to prawdopodobnie chodzi o dowolnego gracza ;)

Tak przynajmniej działali kiedyś - bez względu na to czy kartę dobierasz Ty, czy przeciwnik oni wzmacaniają się o 1 punkt. Dawno nimi nie grałem, jednak z opisu wynika, że chodzi o obu graczy.
 
Top Bottom