Premiera gry Wiedźmin Duelmail nieznacznie przesunięta

+
Tylko zwroccie uwage, ze wbrew temu co napisaliscie w poprzednim news nikt jakos bardzo na DM nie czeka, dotrwałem do tego 20+ lvlu i wiem dlaczego, po postu gra nie przyciaga na dluzej, z tych kilku tysiecy co chciało posprawdzac gre w dniu rozpoczecia beta testów moze kilkadziesiat osob jeszcze pogrywa. Gra o ile graficznie prezentuje sie bardzo ładnie, ma mało urozmaicona i bardzo biedną mechanikę, na dodatek tworcy chyba sami sobie nie odpowiedzieli po co bic te 30 lvli. Wiec jesli do dnia premiery nie wywroci sie DM do góry nogami to mało kto bedzie sie dalej nim interesował.
 
haku said:
Tylko zwroccie uwage, ze wbrew temu co napisaliscie w poprzednim news nikt jakos bardzo na DM nie czeka, dotrwałem do tego 20+ lvlu i wiem dlaczego, po postu gra nie przyciaga na dluzej, z tych kilku tysiecy co chciało posprawdzac gre w dniu rozpoczecia beta testów moze kilkadziesiat osob jeszcze pogrywa. Gra o ile graficznie prezentuje sie bardzo ładnie, ma mało urozmaicona i bardzo biedną mechanikę, na dodatek tworcy chyba sami sobie nie odpowiedzieli po co bic te 30 lvli. Wiec jesli do dnia premiery nie wywroci sie DM do góry nogami to mało kto bedzie sie dalej nim interesował.
Mam prośbę, odróżniajmy prywatne gusta od rzeczywistości:) Żeby sprawę zamknąć podaję oficjalne statystyki od One2tribe (z wczoraj):lość stoczonych walk: 1738454ilość kont: 228492/27651max. ilość zapytań na sekundę: 62ilość wieśminów/czarodziejek/przeraz: 17991/5731/3929 poziom najlepszego gracza: 30 ilość punktów najlepszego gracza: 22542 ilość walk stoczonych przez najaktywniejszego gracza: 2116A jako wisienka na torcie: W ciagu ostatnich dziesięciu minut: 770 osób było aktywnych w duelmailu.Więc prośba... Rozumiemy, że komuś się gra nie podoba :), ale nie naginajmy rzeczywistości.
 

SaLi

Forum veteran
Dziadu said:
lość stoczonych walk: 1738454ilość kont: 228492/27651max. ilość zapytań na sekundę: 62ilość wieśminów/czarodziejek/przeraz: 17991/5731/3929 poziom najlepszego gracza: 30 ilość punktów najlepszego gracza: 22542 ilość walk stoczonych przez najaktywniejszego gracza: 2116A jako wisienka na torcie:
 
SLI said:
Dac PRowcom fakty to jak dac im naladowany pistolet ;D
Nie, to kolega generalizował i uogólniał, a nie miał ku temu podstaw, ani danych. To tak jakbyś kogoś ganił że zawsze coś źle zrobi (zawsze, tzn. kiedy, co i jak?)...
 
pav said:
pav said:
O ta szczególnie że po pierwszym patchu musiał wyjść od razu drugi bo pierwszy wprowadzał błąd przez który nie dało się ukończyć gry.Co jak co ,ale w dotrzymywaniu terminów i robieniu gier bez bugów RED'zi są bezkonkurencyjni.
Trochę z tym przesadzasz. W każdej, a w tym wypadku przy tak dużej produkcji, błędy są nieuniknioną ich częścią. Owszem, jeśli byśmy mogli wydać produkt idealny na pewno byśmy to zrobili. Jednak nie jesteśmy nieomylnymi maszynami, które wszystko wiedzą i jest to po prostu nierealne. Ogrom pracy jaki włożyliśmy na sam koniec produkcji w doszlifowanie wszystkiego najlepiej jak tylko mogliśmy, nie jednego doprowadziłby do grobu lub przynajmniej na szpitalna kurację ;).... zapewniam Was. Zwróćcie uwagę, że przesuwanie premiery może być również niezłym zabiegiem marketingowym ;)
Sry , ale czy ja piszę , że to źle że produkt jest szlifowany do granic i do ostatnich chwil tak , żebyśmy dostali coś lepszego niż zmontowany na szybko kloc ? Nie , ale to nie zmienia faktu , że terminów dotrzymać nie umiecie i nie mam podstaw , aby twierdzić że "robicie wszystko co w Waszej mocy żeby to sie nie zdarzyło" , bo jak na razie zdarza się all the time. A jeżeli to "zabieg marketingowy" to po cholerę piszecie , że "robicie wszystko co możecie żeby było szybko i dobrze, ale nie wychodzi" ?
pav said:
pav said:
O ta szczególnie że po pierwszym patchu musiał wyjść od razu drugi bo pierwszy wprowadzał błąd przez który nie dało się ukończyć gry.Co jak co ,ale w dotrzymywaniu terminów i robieniu gier bez bugów RED'zi są bezkonkurencyjni.
Niepotrzebna złośliwość. Przesunięcia premier to rzecz normalna w tej branży i powodowana dbałością o jakość produktu. Zaś bugi... cóż przypadek GTA 4 i problemów jakie sprawia ostatnio gra wielu użytkownikom pokazuje, że zdarza się to nawet mistrzom takim jak Rockstar...
Jaka złośliwość ? Toż to fakt za faktem. Wydaliście coś na czas ? Nie.Wydaliście coś co było mało zabugowane ? Nie.I jakoś to że "Rockstar też tak nie ?" mi tego nie tłumaczy. Rozumiem , że tak się zdarza w większości i tego nie krytykuję ale nie wciskaj tu gadki , że "przecież skoro Rockstar może to My też " i nie nazywaj mojej wypowiedzi "zbędną złośliwością"
pav said:
pav said:
Tylko zwroccie uwage, ze wbrew temu co napisaliscie w poprzednim news nikt jakos bardzo na DM nie czeka, dotrwałem do tego 20+ lvlu i wiem dlaczego, po postu gra nie przyciaga na dluzej, z tych kilku tysiecy co chciało posprawdzac gre w dniu rozpoczecia beta testów moze kilkadziesiat osob jeszcze pogrywa. Gra o ile graficznie prezentuje sie bardzo ładnie, ma mało urozmaicona i bardzo biedną mechanikę, na dodatek tworcy chyba sami sobie nie odpowiedzieli po co bic te 30 lvli. Wiec jesli do dnia premiery nie wywroci sie DM do góry nogami to mało kto bedzie sie dalej nim interesował.
Mam prośbę, odróżniajmy prywatne gusta od rzeczywistości:) Żeby sprawę zamknąć podaję oficjalne statystyki od One2tribe (z wczoraj):lość stoczonych walk: 1738454ilość kont: 228492/27651max. ilość zapytań na sekundę: 62ilość wieśminów/czarodziejek/przeraz: 17991/5731/3929 poziom najlepszego gracza: 30 ilość punktów najlepszego gracza: 22542 ilość walk stoczonych przez najaktywniejszego gracza: 2116A jako wisienka na torcie: W ciagu ostatnich dziesięciu minut: 770 osób było aktywnych w duelmailu.Więc prośba... Rozumiemy, że komuś się gra nie podoba :), ale nie naginajmy rzeczywistości.
Uważasz , że liczba użytkowników maniaczących w DM odzwierciedla całkowity ownage success tej gry ? Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
 
Genesis said:
Uważasz , że liczba użytkowników maniaczących w DM odzwierciedla całkowity ownage success tej gry ? Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
Nie do końca. Ja jednak uważam, że lepiej jest, gdy średnia gra jest bardzo popularna, ma wielu fanów czy nawet maniaków, niż gdyby świetna gra cieszyłaby się niewielką popularnością, a jej serwery świeciłyby pustkami... Wszak DuelMail to tylko gra-bonus dla fanów Wiedźmina, a nie pełnoprawna produkcja, która miałaby przynieść jakąś rewolucję. Jej celem było właśnie zdobycie dużej popularności wśród jak najszerszej grupy "wiedźmaniaków'... i to jej się z pewnością udało :)A według mnie to właśnie jest sukces.Poza tym, Genesis, co cię ugryzło, że tak się wyżywasz na REDACH? To przez tą obsuwę Duela? :p
 
MadYarpen said:
MadYarpen said:
Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
nie, ale oznacza, że odniosła sukces.
Zależy jak na to patrzeć , jeżeli RED chciał dotrzeć do gustów rozhulanych dzieciaków co to łapią wszystko co za darmo to oczywiście możemy tu mówić o gigantycznym sukcesie.
 
Genesis said:
Genesis said:
Genesis said:
Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
nie, ale oznacza, że odniosła sukces.
Zależy jak na to patrzeć , jeżeli RED chciał dotrzeć do gustów rozhulanych dzieciaków co to łapią wszystko co za darmo to oczywiście możemy tu mówić o gigantycznym sukcesie.
A oczekiwałeś jakiejś rewolucji w MMO na miarę WoWa? DM nigdy do tego nie pretendował. Według twej teorii jestem 20-letnim, "rozhulanym dzieciakiem", bo Duel dalej przynosi mi frajdę?
 
Może jest już to OT, ale mimo wszystko jak jest jakaś dyskusja, to chciałbym dodać swoje trzy grosze...Co do DM to sukces jest wielki, można to stwierdzić chociażby na podstawie statystyk podana przez Dziada oraz działu o DM, wiadomości pojawiają się tam z na prawdę dużą częstotliwością, nie chodzi mi o to czy są to sensowne rzeczy czy nie, ale o to, że mimo wszystko DM ma bardzo wielu fanów. Jednak znalazło się też trochę osób, które się na tym zawiodło, widać to chociażby po tym, że u wielu osób lvl zatrzymał się na 10 czy 15. Jest to pewnie spowodowane całym zamieszaniem wokół tego (fight, soon itd.), dużo osób spodziewało się czegoś innego/większego. Ja jestem właśnie w tym gronie, bardzo dobrze, że Redzi robią dla nas takie dodatki, ale nie wszystkich kręcą takie klocki. Ale mimo wszystko ciągle zwolenników tej gry jest wielu. Jeszcze raz napiszę, fajnie Redzie, że robicie dla nas takie rzeczy, trzymajcie tak dalej ;). A co do przesunięć, to chyba większość osób tutaj jest pełnoletnich, a jeśli nie (jak ja np.) to przynajmniej nauczą się cierpliwości ;). Pisałem już wcześniej: Zawsze coś musi nawalić. PSCo do rozhulanych dzieciaków to najważniejsze, że są fani, a ich "jakości" nie powinno się oceniać, bo jak zawsze są dwie strony medalu ;). Jestem przekonany, że jest wiele osób, którzy nie są rozhulanymi dzieciakami a przyjemność im ta gra sprawia.
 
Gry są dla wszystkich, ale nie wszyscy lubią wszystkie gry ;)Moim zdaniem gra ma potencjał i dla niektórych będzie świetnym czasoumilaczem, trzeba jednak nad nią popracować, by ci co lubią takie gry nie odeszli od niej za szybko. Jak się spojrzy na to z ogólnego punktu widzenia, a nie z własnych upodobań, to jest całkiem nieźle. Tylko to przesunięcie... ale tak na prawdę, czy jest to jakiś wielki problem na tą chwilę?
 
Sylvin said:
Tylko to przesunięcie... ale tak na prawdę, czy jest to jakiś wielki problem na tą chwilę?
Właśnie... :beer: Przecież cały czas możemy grać w Duela... Jakby REDZI teraz nie przypomnieli o terminie premiery, to nikt by pewnie nawet nie zauważył, że się obsunęła... :)
 
Genesis said:
Genesis said:
Genesis said:
Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
nie, ale oznacza, że odniosła sukces.
Zależy jak na to patrzeć , jeżeli RED chciał dotrzeć do gustów rozhulanych dzieciaków co to łapią wszystko co za darmo to oczywiście możemy tu mówić o gigantycznym sukcesie.
sukces produktu mierzy się ilością klientów. A nie ich średnią wieku.
 
MadYarpen said:
sukces produktu mierzy się ilością klientów. A nie ich średnią wieku.
O, to również prawda. Np. Simsy odniosły przecież ogromny sukces i wiele jest prawdy w tym, że to one podtrzymują PC-ty przy życiu... Czy na ich wielką popularność jakoś szkodliwie wpływa fakt, że kolejne dodatki do nich są średnie i nie wnoszą nic nowego? Albo to, że grają w nie (w większości, niech nikt się nie obraża :)) trzynastoletnie dziewczynki? Nie! Ich sukces jest faktem...
 
MadYarpen said:
MadYarpen said:
MadYarpen said:
MadYarpen said:
Wszedłem sobie szybko na tibia.com i widzę "50332 players online" i co z tego ? Czy to oznacza ,że ta gra jest dobra ?
nie, ale oznacza, że odniosła sukces.
Zależy jak na to patrzeć , jeżeli RED chciał dotrzeć do gustów rozhulanych dzieciaków co to łapią wszystko co za darmo to oczywiście możemy tu mówić o gigantycznym sukcesie.
sukces produktu mierzy się ilością klientów. A nie ich średnią wieku.
Omfg oczywiście że tak , ale przekonanie że zrobiło się coś świetnego bo przecież "sporo osób gra to musi być dobre nie?"to już czysta błazenada.Gra odniosła sukces w pewnych progach , ale to wcale nie oznacza , że została odwalona kupa dobrej roboty , fakt faktem , że ta gierka zapewne miała tylko przyciągnąć jak najwięcej osób "żeby grały i głosiły wiarę" , ale to nadal nie tłumaczy dlaczego jest uważana produkt na poziomie.Btw. Hostile przestań merdać ogonem na każde przechwycone spojrzenie RED'ów , bo gdzie nie wejdę i nie spojrzę na czyjś krytyczny post to zaraz pod nim widzę Hostile'a i post "Ale co Ci się nie podoba ? RED'zi Ci robią za darmo gierkę i dalej Ci coś nie pasuje ? Ale że co ? Premiera przełożona ? I co z tego ? Spieszy Ci sie gdzieś ? Ale że co ? Znowu przełożona ? No przecież ludzie nie panikujcie ! Poczekamy !"Podoba mi się polityka podejścia do klientów u RED'a ( może nie zawsze ale generalnie ) , wciąż pamiętam event ,choć nie zostałem wtedy obdarzony możliwością skorzystania z niego , to było to miłym gestem. To było coś w rodzaju przekazu "Dziękujemy , że jesteście i czekacie razem z Nami" i dzięki takim akcjom jestem w stanie Wam wiele wybaczyć , ale to wcale nie oznacza , że muszę merdać na każdy postępek z uwielbieniem ;]Właściwie to się zastanawiam po co ja takie rzeczy piszę , bo można się spodziewać , że wejdzie Dziadu przeczyta i pomyśli " Co on pie*doli , co mnie to właściwie obchodzi?" , no ale zawsze jest szansa , że sobie pomyśli "Niby trochę racji w tym jest"
 
Genesis said:
Btw. Hostile przestań merdać ogonem na każde przechwycone spojrzenie RED'ów , bo gdzie nie wejdę i nie spojrzę na czyjś krytyczny post to zaraz pod nim widzę Hostile'a i post "Ale co Ci się nie podoba ? RED'zi Ci robią za darmo gierkę i dalej Ci coś nie pasuje ? Ale że co ? Premiera przełożona ? I co z tego ? Spieszy Ci sie gdzieś ? Ale że co ? Znowu przełożona ? No przecież ludzie nie panikujcie ! Poczekamy !"
Ja po prostu nie widzę ŻADNYCH (naprawdę ŻADNYCH) powodów, by marudzić. Narzekania może były uzasadnione w przypadku opóźnienia premiery Wieśka, a później, podczas obsuwy edytora czy teraz DMa stały się niezdrową frustracją. Co się stało, że nagle zacząłeś wytykać REDOM, jaką to potwornie zabugowaną grę stworzyli i jak skrzywdzili cię niedotrzymywaniem terminów? Pisałem o tym, jak trafnie zauważyłeś, już wiele razy i nie chcę po raz kolejny przytaczać tych samych argumentów. Ja tak dalej uważam, że nie możemy od twórców gry zbyt wiele wymagać, zwłaszcza odnośnie darmowych bonusów (edytor, DM). A takie głupie wypowiedzi pełne nieuzasadnionej (IMO) krytyki, jak ta twoja tutaj, będę zawsze potępiał.I nie znam sie z REDAMI na tyle blisko, by "merdać ogonem na każde przechwycone spojrzenie", cokolwiek by to miało znaczyć... :pBtw.
Właściwie to się zastanawiam po co ja takie rzeczy piszę , bo można się spodziewać , że wejdzie Dziadu przeczyta i pomyśli " Co on pie*doli , co mnie to właściwie obchodzi?"
Właściwie to bym się mu nie dziwił, ja też bym tak zareagował, bo twoja wypowiedź nie ma większego sensu...
 
No ładnie. Termin niedotrzymany to dla mnie - zachwianie pozycji. Termin niedotrzymany ponownie - utrata zaufania. Termin niedotrzymywany jeszcze i jeszcze - to utrata klienta/kontrahenta , szacunku, pozycji , pieniędzy i wielu innych. Mówię to z pozycji osoby/firmy , która niektórych terminów również nie dotrzymała i której też coś obiecano - i nie spełniono na czas ( czyli obie strony)Znam też chyba wszystkie tłumaczenia - wysłuchuje i wygłaszam. Jak to się ma do wiarygodności "Red-ów" ? Pytanie- co było zgodne z zapowiadanym (precyzyjnym) terminem ?? (bo coś chyba było?)Nie wiem czy DM jest "dobry" czy tylko "popularny". Wiem ,ze nie jestem klientem , do którego ten produkt był skierowany. I jeszcze jedno - nie można porównywać się do Rockstar - bedąc małym żuczkiem (relatywnie) a przede wszystkim - wzorcem ma być ten lepszy .....
 

SaLi

Forum veteran
Zgadzam sie z przedmowca, ale... przeciez to tylko browserowka w ktora i tak caly czas gramy ;DSam mam podobne odczucia jak Neuro (poruszalem ten temat pare razy), jednak w tym przypadku jakos mnie to zbytnio nie boli.W koncu produkt jest dostepny, tylko jeszcze nie tak fajny jaki ma byc ;DPozdrawiam!
 
Ostatnio kiedy wchodzę w komentarze automatycznie nastawiam się na lawinę krytyki skierowanej w Redów. Już mało nawet, że naskakujecie na nich ale także na siebie. Jestem przeciętnym wiedźminomaniakiem, który niechętnie się udziela zwłaszcza w tematach podobnych do tego, ale to co się tu dzieje to lekka paranoja. Jest opóźnienie - ok. Jestem w pewnym stopniu rozczarowana ale staram się zrozumiec tych ludzi. Nie zmieniają terminów bo są bandą sadystów czerpiących perwersyjną przyjemnośc z drażnienia graczy (a wasze komentarze sprawiają, że Redzi powinni się czuc jakby co najmniej ocierali się o śmierc podając złe wieści). Ja wyobrażam sobie raczej grupę młodych, utalentowanych ludzi, których wiecznie zżera stres i gonią terminy, którzy na głowie stają żeby ponownie nie podpaśc i tak już rozwścieczonej grupie graczy. Mi też nie raz nie udało się zrobic na czas ( przez nieprzychylną konstelacje gwiazd czy pechowy kąt padania promieni słonecznych...) i to dużo mniejszych rzeczy. I jeśli czyimś zdaniem merdam ogonkiem czy czymkolwiek innym to jego sprawa. Ja jestem wdzięczna REDom za wydanie tej gry, zapał, cierpliwośc itp. Nie wiem jak u was ale u mnie za oknem nadal świeci słonko i nic nie wskazuje na to, by przez to opóźnienie świat legł w gruzach. Propozuję zatem wyjśc sobie na spacer , cieszyc się wiosną i spokojnie czekac na wydanie ER czy DM.
 
Top Bottom