Premiera gry "Wiedźmin" przesunięta na 26 października.

+
Premiera gry "Wiedźmin" przesunięta na 26 października.

Warszawa 13 lipca 2007. ATARI oraz CD Projekt RED poinformowały, że przesunięciu uległa data premiery oczekiwanej gry RPG pt "Wiedźmin". Ostateczna data ustalona została na 26 października
2007.
Fakt przesunięcia premiery skomentował Adam Kiciński szef studia CD Projekt RED "Zdajemy sobie sprawę, że takie przesunięcia są zawsze bolesne dla graczy oczekujących premiery.
Zdecydowaliśmy się jednak przedłużyć okres pracy nad grą, tak aby ostateczny produkt był możliwie najbardziej dopracowany. Chcieliśmy również jak najszybciej uprzedzić o tym graczy, aby nie
zaskakiwać tą wiadomością w ostatniej chwili. Mam nadzieję, że przesunięcie premiery o 6 tygodni będzie akceptowalne dla fanów oczekujących gry i że nasza decyzja spotka się ze
zrozumieniem."

Przesunięcie daty premiery skomentował również szef projektu Jacek Brzeziński “Ukończyliśmy właśnie kolejną wersję gry, oznaczoną jako “beta candidate nr 4”. Osiągnięcie tego etapu prac
pozwoliło nam na nowo oszacować czas potrzebny na testy i usuwanie niedociągnięć. Musimy założyć dłuższy od pierwotnie planowanego czas na finalne dopracowywanie gry. Jednak jest również dobra strona
tej wiadomości. Otóż testy najnowszej wersji gry pozwoliły nam precyzyjnie określić czas rozgrywki – jest on dłuższy niż nasze wstępne szacunki. Otóż przejście tylko głównej linii fabularnej zajmuje
50 godzin! Zaś normalne, pełne przejście gry z ukończeniem znaczniej części questów pobocznych zajmuje aż 90 godzin! Suche liczby niewiele mówią, ale dla
unaocznienia jak wielkie zadanie nas czeka w trakcie testowania gry dodam, że jednemu testerowi przejście 90 godzin gry zajęło by 15 dni grania po 6 godzin non-stop dziennie, czyli licząc weekendy,
jest to de facto 3 tygodnie. Co prawda pracujemy w trochę innym trybie i gramy więcej niż 6 godzin dziennie, pracujemy też również częściowo w weekendy, ale nie zmienia to faktu, że zadanie
dopracowywania i testowania gry jest ogromne. Z drugiej strony cieszymy się, że udało nam się stworzyć grę z tak rozbudowaną i wciągającą na wiele godzin fabułą. Tym bardziej, że ze względu na
rozbudowaną nieliniowość grę można przejść więcej niż jeden raz i pokierować rozwój fabuły na zupełnie inne tory.”

Odnośnie czasu rozgrywki wypowiedział się również chief designer Michał Madej "Zdajemy sobie sprawę, że obecnie najnowsze trendy mówią raczej o tworzeniu gier coraz krótszych. Jednak dla
nas ważniejsze było nawiązanie do dawnych wielkich epickich gier RPG w których świat można są było zagłębić na całe tygodnie. Najważniejszym elementem w grze Wiedźmin jest opowiadana historia,
wcielenie się w rolę zabójcy potworów Geralta i zagłębienie się w wykreowanym świecie. Uznaliśmy, że aby naprawdę poczuć głębię wykreowanego świata potrzebna jest również dłuższa opowieść, w której
oprócz zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń mamy szansę poznać wiele drobniejszych niuansów związanych ze światem i postaciami go zamieszkującymi”.

Więcej informacji na temat „Wiedźmina” można znaleźć na nowej stronie gry pod adresem www.thewitcher.com. Gra
prezentowana będzie również podczas targów Games Convention w Lipsku.
 
Cóż, CDP po prostu przeceniło swoje możliwości. W 40 osób to można sobie robić gierkę na Wii, a nie tak rozbudowanego (jak twierdzą developerzy) erpega jakim ma być Wiedźmin.
 
Ech... czytałem już o tym z relacji Huta na stronce CDA... kijowo, bo premiera mniej więcej w tym samym czasie, co dodatku do NWN 2 oraz AC (w listopadzie).
 
No trudno ... a miałem mieć taki piękny prezent urodzinowy :( Oby tylko nie zrobił sie z tego prezent na gwiazdke ...
 
...przynajmniej premiera będzie bliżej...e.ee...świąt...więc będzie więcej wolnego czasu na granie... :-\ Wiem, że gdyby gra pojawiła się we wrześniu to zawaliłabym tą drugą liceum jak nic...przynajmniej pierwszy semestr... ??? Muszę się cieszyć...muszę się cieszyć...tylko szkoda, że jestem już w "Czasie Pogardy"...skończę Sagę 3 miesiące przed grą...myślałam, że jakoś z tym wyceluję...a tu rzyć :(
 
"Liczyłem, że może na końcu pojawi się tekst: A dla wszystkich fanów, by umilić Wam oczekiwanie zapraszamy do obejrzenia najnowszego Gameplaya." Naiwniak...Najlepsze jest to, że o tej dacie premiery słyszeliśmy już praktycznie miesiąc temu.
 
TRollu said:
Czekaliśmy tyle lat... to przeczekamy jeszcze te 6 tygodni :) spokojnie - to nie koniec świata! ;)
Zakładając że gra mogła wyjść 31 września, to będzie 4 tygodnie obsuwy.W sumie to fajnie bo 24 października mam imieniny to EK przyda się jak znalazł :D
 
No coz...Mozna sie bylo tego spodziewac (jeszcze po tym evencie (na pewno gracze powiedzieli co powinno zostac zmienione))Tyle ze cholera troche to pozno ;/. 50h grania sama linia fabularna a 90h z wiekszoscia questow pobocznych!? O CHOLERA :D.
 
Do d... :mad: Tyle ile ja postów się naczytałem, że prace nad grą idą dobrymi torami i ze opóźnien nie będzie, to starczy za poł tego forum -.- "Wrzesien" był przez kilka miesięcy, "Październik" przez ile? I to koncówka października, bleh. Argumenty o pracy są niby zrozumiałe, ale trzeba było to mówić od początku. Ech, jedyna, de facto, gra której tworzenie obserwuję, wertując setki stron forum i czytając każdą zapowiedź..tiaaa poślizgi. No nic, poczekam. 90h x 3 to chyba gra warta poczekania. No i data jest konkretna.No to se jeszcze poczekamy.
 
Gofer31 said:
50h grania sama linia fabularna a 90h z wiekszoscia questow pobocznych!? O CHOLERA :D.
I ty w to wierzysz? Zreszta zalezy od stylu gry gracza (czytanie wszystkich tekstów, stanie w miejscu i podziwianie, zajmowanie sie innymi bzdetami a nie wykonywaniem głównych wątków) oraz ilosci wykonanych sub-questów. I oczywiscie od samych umiejetnosci też, bo niektórzy łapia szybciej ocb, no i grają lepiej. ;]Zobaczymy, czy przebije choćby NWN 2 długością, które starczało spokojnie za pierwszym podejsciem na 50 całych godzinek.
 
Jeśli ten czas się nie zmarnuje i gra będzie rzeczywiście solidnie zoptymalizowana,to warto poczekac trochę dłużej.No i jak wszyscy chciałbym ujrzec nowego gameplaya :)
 
Top Bottom