Prezentacja Dowódcy: Eldain

+
Kurczę, na prawdę unikalna zdolność lidera. Fajnie, że twórcy zaczynają myśleć nieszablonowo.
 
ciekawe czy będzie możliwość zamiany nieaktywowanej pułapki również.

Z opisu umiejętności wynika, że dotyczy tylko pułapek odkrytych. Ale biorąc pod uwagę to, że możemy odkrywać sobie każdą pułapkę to "ograniczenie" nie ma większego znaczenia.
 
Fajna zdolność, wspierająca niemal martwy archetyp, ale wydaje mi się że trochę słaba. Na dobrą sprawę to jest gołe 9 pkt, bez synergii i to jeszcze trzeba mieć na nie przygotowane płapki... Podejrzewam, że będzie miał sporą ilość prowizji.

Poza tym płapki są trochę do przerobienia. Szczególnie te które aktywują się po zagraniu przez przeciwnika jednostki. Nie powinny się aktywować wszystkie na raz chyba że przeżyje jedną z nich. To jest strasznie bez sensu że zagrany mob ginie od pierwszej płapki a później aktywuje dwie kolejne 😑
 
Last edited:
Fajna zdolność, wspierająca niemal martwy archetyp
Pułapki będą mieć zmniejszony koszt w najnowszym patchu.

Ja mam mieszane odczucia, 9 pkt którymi zarządzamy w dowolnym momencie w 3 ladunkach to dużo, synergia z elfami jest ale jak to się sprawdzi w praktyce...
 
[...] Na dobrą sprawę to jest gołe 9 pkt, bez synergii i to jeszcze trzeba mieć na nie przygotowane płapki... [...]

Nie zgodzę się. Tak na szybko, bez głębszej analizy:
Grając deckiem na pułapki, zakładając dotychczasowy schemat rozgrywki, nierzadko cierpimy na niedobór siły. O ile możemy niszczyć lub uszkadzać jednostki, to jednak pułapki nie generują pkt po naszej stronie. A mając możliwość 3krotnego "recyclingu" zasadzki:
  1. jesteśmy w stanie pomóc w wyskoczeniu Aelirenn,
  2. wesprzeć budowę rzędu pod Trąbkę Dowódcy,
  3. w jednej rundzie stworzyć Elfa i rzucić w niego Zew Lasu...
To odnośnie rzekomego "braku synergii".

Co do "konieczności wcześniejszego przygotowania pułapek" - no cóż, marudzić można o wszystko...
Np. taki Emhyr musi mieć kartę na stole żeby ją cofnąć. A taki Henselt? Eredin? Foltest? Eist? Ukryty?... Jak widać jest jeszcze kilku innych liderów, którzy do działania potrzebują jakiejś karty na stole, cmentarzu, w talii, albo z konkretnym tagiem: np. z zemstą. Eldain akurat potrzebować będzie odkrytej pułapki - bo ma wspierać pułapkowy "archetyp".
Tworzenie kolejnych liderów "samograjów" (typu: Crach, Eithne, Adda, Duch Lasu, a nawet Meve) to moim zdaniem droga donikąd -> banalizacja rozgrywki = "nuuuuudy" w grze ;)

Pzdr! :howdy:
 
Pułapki będą mieć zmniejszony koszt w najnowszym patchu.

Ja mam mieszane odczucia, 9 pkt którymi zarządzamy w dowolnym momencie w 3 ladunkach to dużo, synergia z elfami jest ale jak to się sprawdzi w praktyce...

o zmniejszonym koszcie nie wiedziałem. Cieszę się z tej zmiany.
Ale mimo wszystko tych 9 pkt w dowolnej chwili użyć nie możemy jak np zdolności bouviera, która suma sumarum zrobi większą ilość pkt.
Tu musimy mimo wszystko te płapki mieć co może czasem być nieco problematyczne...
 
o zmniejszonym koszcie nie wiedziałem. Cieszę się z tej zmiany.
Ale mimo wszystko tych 9 pkt w dowolnej chwili użyć nie możemy jak np zdolności bouviera, która suma sumarum zrobi większą ilość pkt.
Tu musimy mimo wszystko te płapki mieć co może czasem być nieco problematyczne...
W dowolnym momencie, w sensie, że nie ma z góry narzuconych ograniczeń. Ale fakt jak wejdziemy w rundę 3 z małą ilością kart to może być problem.
 
Tworzenie kolejnych liderów "samograjów" (typu: Crach, Eithne, Adda, Duch Lasu, a nawet Meve) to moim zdaniem droga donikąd -> banalizacja rozgrywki = "nuuuuudy" w grze ;)

Ja się bardzo cieszę że tego typu liderzy powstają umiejka super i jeśli będzie miał odpowiedni koszt prowizji a do tego jak ktoś wyżej napisał plapkom planowane jest jej obniżenie to być może będziemy mieli kolejny fajny archetyp.
 
Lider ciekawy ale póki co może zostać użyty tak naprawdę na 5 pułapek (2x miażdżąca, 2x zapalająca i wilczy dół) nie liczę rogu bo jest po passie i tej pułapki co blokuje speciala bo jest za słaba. Trochę mało tego, no i działanie tych pułapek i ich wkład punktowy jest dosyć sytuacyjny, nie gwarantuje stałego value. Dobrze że dali synergie z elfami, bo pułapki same w sobie nie za bardzo mogą być archetypem tylko bardziej wsparciem w tym przypadku elfów. To jest akurat fajnie przemyślane podejście. Przez to jest jakaś szansa, że lider będzie grany.
 
Nawet nie wiedziałem że mamy tak mało plapek. Dorzucając to tego chyba najslabszą kartę w grze jaką jest pirotechnik(który mam nadzieję że w najbliższej przyszłości dostanie bufa) to mamy bardzo małe pole manewru...
 
Dla mnie bomba. Jestem bardzo zadowolony bo właśnie jedynie fajnego dowódcy brakowało do buildu pułapkowego. Teraz będzie on kompletny. Jedyne co mnie martwi to zmiana w działaniu artefaktów które mocno uderza w mój build pułapkowy. Zobaczymy na ile uda się go przerobić po zmianach w mechanice.
Post automatically merged:

Nawet nie wiedziałem że mamy tak mało plapek. Dorzucając to tego chyba najslabszą kartę w grze jaką jest pirotechnik(który mam nadzieję że w najbliższej przyszłości dostanie bufa) to mamy bardzo małe pole manewru...

Pirotechnik działa ogólnie na Artefakty. A samych kart które mają synergię z Pułapkami jest dość sporo. Są dwa Iorwethy i elfi zwiadowca konkretnie pod pułapki, oraz Eibhear, Havekarskie Wsparcie, Pół-Elf Łowca i wspomniany Pirotechnik współpracujące z artefaktami (do których Pułapki się zaliczają). Do tego Klucznik i Avallac'h: Wiedzący z kart neutralnych. Spokojnie jest baza do budowania decku.
 
@Duckingman
Eibhear , Klucznik opadają na starcie związku z tym że pułapki są transformowane czyli nie pojawiają się w gravie.
Pirotechnik to anty-synergia z liderem :)
Iorweth ten z 9 też nie pogra imo, nie ma czasu na przerzucanie pułapek bo chcemy je użyć i móc transformować.
Pół-elf łowca w przypadku grania innych artefaktów opłacalny, z samymi pułapkami raczej średnio, może jedna sztuka, ale też nie współgra dobrze z liderem, którego nie możemy użyć kiedy chcemy tylko czekamy, aż będzie jakieś value z elfa.
 
@ydorgo281 Dlatego napisałem, że martwi mnie zmiana w mechanice Artefaktów bo to może rozwalić deck Pułapkowy bo samych Pułapek po prostu w grze obecnie jest mało. Dotąd uzupełniałem je artefaktami i sprawdzało się to świetnie.

Co do klucznika i Eibheara to nie wiem co masz na myśli. Normalnie możesz z pośród kart odrzuconych wybrać Pułapkę i ponownie zagrać ją zakrytą. Chyba, że piszesz o nowej mechanice która ma wejść, a o której nie doczytałem.
 
Co do klucznika i Eibheara to nie wiem co masz na myśli. Normalnie możesz z pośród kart odrzuconych wybrać Pułapkę i ponownie zagrać ją zakrytą. Chyba, że piszesz o nowej mechanice która ma wejść, a o której nie doczytałem.

To nie jest nowa mechanika. Eldian nie niszczy pułapek tylko je transformuje (w angielskiej wersji), przekształca/przemienia w polskiej czyli działa tak samo jak niewolnicza piechota. Pułapki nie trafiają na cmentarz tylko znikają z gry.
 
@ydorgo281 OK miałeś na myśli zdolność Eldiana. Teraz rozumiem. Nikt nie każe Ci używać jego zdolności jak tylko pojawi się pułapka. Pułapkę którą chcesz ponownie zagrać (nawet w tej samej turze dzięki Pirotechnikowi) po prostu nie przemienisz w Elfa. Ja tu nie widzę problemu bo używanie zdolności dowódcy w pierwszej rundzie to zazwyczaj ostateczność która odbija się potem w 3 rundzie jeśli przeciwnik zachował zdolność swojego dowódcy.
 
Top Bottom