Prezentacja Dowódcy: Meve

+
Jedna z najlepszych postaci w świecie wiedźmina otrzymuje jedną z najgorszych umiejek w histori gwinta aby pomóc najgorszej frakcji od baaaaardzo dawna.
Naprawdę cdpr? Nie można było TEJ postaci dać czegoś lepszego ? Królowa Meve a umiejętność jak jakaś tam brązowa karta.
 
Jedna z najlepszych postaci w świecie wiedźmina otrzymuje jedną z najgorszych umiejek w histori gwinta aby pomóc najgorszej frakcji od baaaaardzo dawna.
Naprawdę cdpr? Nie można było TEJ postaci dać czegoś lepszego ? Królowa Meve a umiejętność jak jakaś tam brązowa karta.
Dokładnie analogiczną ma Crach - popularny lider Skellige (wiadomo zawsze dmg lepszy niż buff, ale synergie też są ważne). Taki lider, który nie działa jednorazowo jest bardzo pomocny. Nowi liderzy to tylko wstęp przed rozwojem bazy kart. Jeśli punkty werbunku/prowizji dla Meve będą na wysokim poziomie to to też sprawi ją jako atrakcyjniejszą.
 
Ja też trochę rozczarowany jestem, zwlaszcza po aep Dahy i pokazaniu umiejętności opartej trochę na deckbuildingu. A czekałem, że Meve dadzą coś ekstra(bo że ona będzie to można się było domyśleć, że bedą chcieli wziąć postaci z WK) Chyba ciekawiej byłoby gdyby zamiast 1 boosta dawała 2 pancerza. Wprowadziło by to bardziej unikalne doświadczenie dla frakcji.

Pewnie następny będzie ST i Eldain, a później Gernichora do Potworów. W tej chwili najbardziej czekam na SK,bo tu jest niewiadoma.
 
Wszystko rozbiega się o to, jakie będą nowe karty i możliwości tworzenia decków.
Sama Meve ma umiejętność podobną do Demawenda, jednak patrząc tylko przez pryzmat punków +1 ładunek jest więcej wart niż +1 wzmocnienie jednostki. Jednakże trzeba mieć na uwadze pewne kwestię. Mianowicie sporo jednostek w Gwincie zadaje 3 punkty obrażeń zabijając natychmiast jednostki mające 3 Punkty Życia. Z umiejętnością Meve przestanie to być możliwe i dla przykładu nie zabicie Vysogoty w pierwszej możliwej rundzie bo ten zamiast 3 Życia ma 4 oznacza, że w kolejnych rundach już go nie zabijemy. Druga kwestia to kontrowanie Skellige i ich "żądzy krwi". Meve stanie się dosyć sporym utrapieniem tych kart.
Pożyjemy-zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, ale to niby "głupie" +1 wzmocnienie może sporo namieszać.
 
Jak dla mnie umiejętność w porządku. W połączeniu z silnikami te +1 co 2 tury da całkiem dużo.
 

ghs

Forum veteran
169 prowizji i będzie grywalna. crach ma 167 ale ma -1 obrażeń co najczęściej ma większą wartość niż +1 buffa. więc musi prowizja być trochę wyższa niż u cracha
 
Umiejka jak umiejka. Jest Crash to do przewidzenia było, że będzie dowódca z odwrotną umiejką. Na razie jednak za wiele silników wokół tego się nie zrobi więc jeśli nie dostanie sporej ilości punktów werbunkowych nie wróżę jej większych sukcesów w obecnej mecie.
 
(...) więc jeśli nie dostanie sporej ilości punktów werbunkowych nie wróżę jej większych sukcesów w obecnej mecie.

Pisałem już wyżej ile ma mieć. ;)

 
szkoda że buffuje tylko sojuszników - trochę to zawęża liczbę kombinacji
Crach może walić ten swój 1 dmg po wszystkich jednostkach
problemem KP zawsze było utrzymanie kluczowych jednostek na stole (Upiory, Niebieskie Pasy itd.) i ten 1 dodatkowy punkcik (+ jeszcze tarcza czy miecz vandergrifta) może mieć duże znaczenie
zauważcie że taka meve fajnie kontruje tego noweg lidera nilfgaardu
 
Jedna uwaga. Trochę za młoda i jakoś tak niezbyt podobna ta Meve do tej z WK z twarzy. Nie wygląda na stanowczą, zdeterminowaną dowódczynię tylko na jakieś lane kluchy ;)
 
Last edited:
Top Bottom