Problem z działaniem mechanizmu QTE

+
Problem z działaniem mechanizmu QTE

Bardzo proszę o pomoc w jednej masakrycznie denerwującej kwestii: Nie widzę ikon QuickTime Event - względnie nie działają.
Jestem bardzo świeży, grę mam od kilkunastu dni, a dotarłem dopiero do uciekania razem z królem przed smokiem i za każdym razem smok mnie rozwala.
Podobny problem miałem wcześniej ze strzelaniem balistą: nie mogłem jej naciągnąć bo nie była "aktywna" (nie pojawiał się pasek QTE). Wtedy pomogło załadowanie dość wczesnego stany gry dojście znów do balisty. Wtedy pojawił się pasek QTE i sama akcja poszła. Teraz jestem krok dalej i to samo - gra jest świetna, ale przechodzenie jej po kilka razy jest co najmniej drażliwe. Na pewno przejdę ją jeszcze raz na wyższym poziomie trudności - ale chciałbym całą a nie każdy epizod po kilka razy na tym samym poziomie.
Znalazłem tu i na innych forach kilka "rozwiązań": wyłącz w opcjach trudne QTE, odpal grę w oknie na niskiej rozdzielczości itp itd - jednak nic nie pomogło.
Sprzęt mam (tak myślę) wystarczający: 3-rdzeniowy Phenom, 8GB RAM i GTX 660 2GB - gra chodzi bardzo płynnie na każdej opcji nawet z uberpróbkowaniem. Ostatnio zeszła mi aktualizacja sterownika grafiki i Wiedźmina - może któreś pogłębiło problem... Co robić, jak żyć... ;)

Cofnąłem się trochę do momentu po walce na dziedzińcu i QTE przy otwieraniu bramy działa jak malina... Jeszcze trochę i będę klął gorzej niż żołnierze Foltesta (już zaczynam deptać im po piętach - w słownictwie rzecz jasna).

Zrobiłem także reinstalację gry z płyt - niestety nic się nie zmieniło.
 
Last edited:
Witam, rzeczywiście Twój problem nie jest odosobniony. Ja niestety nie spotkałem się z nim. Posiadasz Edycję Rozszerzoną?
Niestety sami Redzi pisali w uwagach:
"W przypadku niektórych konfiguracji sprzętowych ikony QTE oraz ikony w niektórych panelach interfejsu graficznego mogą nie być widoczne".
Może to właśnie problem z kartą graficzną?
Mógłbyś spróbować uruchomić Wiedźmina za pomocą aplikacji Nvidii: GeForce Experience, można tam poustawiać różne opcje graficzne, może coś pomoże.
 
Last edited:
Tak mam Edycję Rozszerzoną. Cieszyłem sie jak dziecko, że wreszcie pogram w Wiedźmina, a tu taka wtopa - pograłem ok. godziny i to by było na tyle...
Najdziwniejsze jest to, że te ikony QTE raz mam a raz nie, a najgorsze jest to, że efekt jest taki jakby w tym miejscu nic nie działało. Nieważne co klikam: czy LPM czy PPM czy szybko, czy wolno, czy od razu czy po chwili - efekt jest zawsze ten sam smok do mnie podbiega "podaje łapę" i po ptakach... R.I.P.
W ogóle cała scenka wygląda dziwnie ekranem trochę szarpie, a ciała Geralta i Foltesta latają po ekranie jak gazety na wietrze - jakoś tak nielogicznie, czasem jakoś tak podrygują jak odbijające się piłki...
Próbowałem ostatnio chyba wszystkiego, Grę instalowałem kilka razy z płyt i online, zmieniałem sterowniki na te dostarczone przez ASUSA (moja karta to GTX660-DC2-2GD5) - one są ciut starsze, ale myślałem, że może pewniejsze - i nic. Instalowałem najnowsze - i nic. Zmieniałem rozdzielczość i poziom detali - i nic.
Krew mnie zalewa - bo kupiłem produkt i nie działa. Gdyby tu chodziło o jakieś błędy w renderowaniu, czy w modelach 3D - to nie problem: coś wygląda gorzej, ale na grę to nie wpływa. Ja za to nie mogę grać dalej. Chyba, że mnie ktoś poratuje i przeklika mi smoka - podesłałbym komuś mojego save'a,
 
Last edited:
- to nie problem: coś wygląda gorzej, ale na grę to nie wpływa. Ja za to nie mogę grać dalej. Chyba, że mnie ktoś poratuje i przeklika mi smoka - podesłałbym komuś mojego save'a,
Nie pamiętam czy akurat ten fragment gry zalicza się do QTE, które można pominąć w opcjach, ale warto spróbować.
Spróbuj odhaczyć w menu "trudne QTE".

Jeśli to nic nie da, to podeślij mi save'a w prywatnej wiadomości.
 
W pierwszym poście już o tym pisałem, że niestety nic to nie daje... Ale dzięki - podeślę save'a
 
Top Bottom