Problem z dźwiękiem podczas dialogów i scen

+
Na samym początku chcę wspomnieć, że mam najnowszą wersję gry - sprawdziłem dostępność aktualizacji. Widziałem, że podobny problem pojawiał się już we wcześniejszych wersjach gry i że czasem tak się dzieje, a czasem nie, ale z powodu tego, że nie znalazłem rozwiązania, postanowiłem stworzyć ten post.

Wszystko zaczęło się podczas misji Panie lasu, bardziej dokładnie, kiedy rozmawiałem z gadającym drzewem. Warto wspomnieć, że dotarłem do jaskini w pewien sposób na skróty, ponieważ pominąłem walkę z wilkołakiem - nie specjalnie, po prostu tak wyszło, ale raczej nie ma to wpływu na to, co się stało. Podczas rozmowy z drzewem słyszałem każdą kwestię dialogową wiedźmina, ale to, co powiedziało drzewo, można było tylko odczytać za pomocą napisów - nawet nie poznałem jego głosu, nie powiedział żadnego słowa.

Zapisałem grę i wyszedłem do menu głównego, po czym wróciłem do gry i ponownie nawiązałem kontakt z drzewem, ale bez żadnych zmian nie słyszałem jego głosu.

Problem utrzymywał się podczas rozmowy z wiedźmami pod koniec misji, rozmowy z baronem oraz podczas misji Historia Ciri: Wyjście z cienia. Po tym zakończyłem rozgrywkę i powróciłem po pewnym czasie - zupełnie wyszedłem z gry. Po powrocie nie zauważyłem, aby to się powtórzyło.

Na koniec warto wspomnieć, że sama gra była również nieco specyficzna. Raz na jakiś czas inne efekty dźwiękowe nie działały - dźwięk miecza, znaków, ruchu i muzyki.

Jeśli jest ktoś w stanie udzielić mi odpowiedzi na ten problem będę bardzo wdzięczny. Nawet, jeśli nie ma pełnego rozwiązania, a jest nim wczytanie rozgrywki czy wyjście i wejście do gry ponownie. Również proszę, aby osoby którym stała się podobna rzecz, opisały jak sobie z nią poradzili oraz czy pojawia się później ponownie czy, jednak jest to jednorazowy problem.
 
Jeżeli grasz na konsoli, jesteś przekonany że masz zainstalowane wszystkie aktualizacje i problem pojawia się w losowych miejscach - tj. nie udało ci się odtworzyć warunków, w których by się powtarzał - to rozwiązaniem może być przeinatalowanie gry po uprzedniej przebudowie bazy danych konsoli.
 
Top Bottom