Problem z grafiką [Ważne]

+
Status
Not open for further replies.
Problem z grafiką [Ważne]

Cześć! Otóż mam denerwujący problem z grafiką w W2... http://img38.imageshack.us/img38/9634/wiedzminx.png
Te "paski" pojawiają się notorycznie, uniemożliwiając grę... dodam że gra jest zainstalowana świeżo po reinstallu całego systemu, jest zainstalowany tylko W2, sterowniki dźwięku oraz najnowsze sterowniki do karty graficznej. Gram na minimalnym poziomie szczegółów, moja karta graficzna to ATI Radeon 4670 HD. Gra chodzi płynnie, niestety ten błąd nie pozwala na komfortową rozrywkę. Proszę o pomoc i z góry dzięki!
 
A zainstaluj inną grę i zobacz czy będzie taki sam błąd. Jeżeli tak to wina karty graficznej. I czy masz zainstalowanego najnowszego patcha do gry?
 
Wydaje mi się, że wina leży po stronie sterów od grafiki. Miałem ten sam problem w innej grze (mam akurat GF), ale stery wer. 260 i poniżej chodziły ok, nowsze w wer. 270 i powyżej - działo się dokładnie to samo, co u Ciebie na screenie. Trzeba więc pokombinować z różnymi wersjami sterowników do karty graficznej - zainstaluj najnowsze, potem starsze i sprawdź.
 
W Call of Duty Modern Warfare 2 miałem czasem taki sam błąd przy ładowaniu mapy, ale zwykle wystarczało wczytać ją od nowa i problem znikał. Spróbuję się pobawić z tymi driverami. Co do temperatury - zobaczę, ale to raczej mało prawdopodobne.
 
borias said:
Wydaje mi się, że wina leży po stronie sterów od grafiki. Miałem ten sam problem w innej grze (mam akurat GF), ale stery wer. 260 i poniżej chodziły ok, nowsze w wer. 270 i powyżej - działo się dokładnie to samo, co u Ciebie na screenie. Trzeba więc pokombinować z różnymi wersjami sterowników do karty graficznej - zainstaluj najnowsze, potem starsze i sprawdź.


Mógłbyś podać dokładny link, skąd pobrać tą wersję 260?
 
W CCC wejdź w: Gaming > 3D Application Settings. U samej góry tam gdzie masz ustawienia Anti-Aliasing'u zaznacz "Use application settings" jeśli nie pomoże to prawdopodobnie wina karty graficznej (mój kumpel ma podobną, HD 4650 i nie ma takich błędów tylko, że gra chodzi mu w 20 FPS'ach na totalnym minimum)
 
Punk98 said:
Mógłbyś podać dokładny link, skąd pobrać tą wersję 260?


Tylko, że Ty masz Radka, a ja GF - także nic z tego nie wyjdzie. Pisałem o sterach, bo miałem taki sam problem z wyświetlaniem obrazu gry na GeForce.
http://imageshack.us/photo/my-images/220/jk2011082114513560.png/
 
Miałem to samo, z tego co pamiętam to wynik za wysokich temperatur karty graficznej. Wkrótce potem mi kompletnie siadła, poszły pamięci z tego co kojarzę. W każdym razie musisz liczyć się z tym, że trzeba będzie kupić nową kartę.
 
Artefakty - tak jak koledzy piszą, karta graficzna się przegrzewa i BYĆ MOŻE (ale wcale niekoniecznie) może niedługo odmówić posłuszeństwa.

Natomiast widoczny problem z generowaniem tekstur - bawiłeś się może budżetem na tekstury? Zmniejsz go do minimum ORAZ zwiększ ilość pamięci wirtualnej ( http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows-vista/Change-the-size-of-virtual-memory ). Zalecam dorzucenie takiej ilości, żebyś łącznie z RAMem miał 4 GB, także jeśli np. masz 2 GB RAMu, sprawdź (i ewentualnie ustaw) dodatkowe 2 GB.
 
Sprawdź ile karta graficzna ma stopni przy pracy jeśli blisko 80-90 proponuje rozkręcić i wymienić pastę termo przewodzącą :) miałem podobną sytuacje naprawdę pomogło :D
 
serafin1209 said:
Sprawdź ile karta graficzna ma stopni przy pracy jeśli blisko 80-90 proponuje rozkręcić i wymienić pastę termo przewodzącą :) miałem podobną sytuacje naprawdę pomogło :D


Dla tej karty co ma takie temperatury to norma ;p [ zależy od modelu chłodzenia jakie karta ma] koło 100 stopni to już jest coś nie tak. Ale niech w końcu zainstaluje np. program AIDA64 który pokaże mu te temperatury. Nawet jak w spoczynku będzie powyżej 60 stopni to już coś nie tak.
 
Rozkręcanie, przegrzewanie? Co?! Ja tak miałem i wystarczyło w AMD Vision Engine Control Center w Ustawieniach 3D suwaki poprzesuwać.
 
Miałem ok. rok temu ten sam problem, wina karty graficznej, prawdopodobnie coś się spaliło. Nie przejąłem się, bo i tak musiałem kupować nowy komputer pod Wieśka 2.:)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom