Problem z klawiaturą i myszą

+
Status
Not open for further replies.
Problem z klawiaturą i myszą

Witam wszystkich. Otóż mam poważny problem z wieśkiem. Nagle podczas grania raz przestaje działać klawiaturą, raz mysz, czasami też zdarza się, że oba urządzenia nie reagują. Na 100% wykluczyłem wadę sprzętu, podejrzewam, że to coś z wieśkiem. Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym ? Jedyne co przychodzi mi do głowy to spróbować zagrać od momentu kiedy nie było tego problemu.
 
Calkowicie, to mi sie jeszcze nie zdarzylo, ale np. czasami przestaje dzialac ESC co oznacza ze nie moge zapisac gry inaczej niz przez Quicksave (F5) ani z niej wyjsc, musze uzyc Alt-Tab + zamkniecie procesu. Po ponownym uruchomieniu gry, znowu wszystko dziala.
 
Klawiatura przestaje całkiem działać czy tylko nie reaguje ma polecenia w grze(najłatwiej sprawdzić wciskając cap lock i patrzeć czy gaśnie i zapala się dioda)?
 
Prawdopodobnie chodzi o błąd, który pojawia się podczas walk, kiedy to gra nie reaguje tak jak trzeba na polecenia gracza. Dzieje się tak najczęściej gdy za szybko (od momentu wyboru z szybkiego menu) rzucimy petardę lub nóż. Jedynym "lekarstwem" na ten błąd (o ile w ogóle o tego buga chodzi) jest pozwolenie przeciwnikowi na zadanie Geraltowi jakiejkolwiek ilości obrażeń. Miałem ten sam problem i też początkowo myślałem, że to problem sprzętowy :)
 
wsad3a said:
Klawiatura przestaje całkiem działać czy tylko nie reaguje ma polecenia w grze(najłatwiej sprawdzić wciskając cap lock i patrzeć czy gaśnie i zapala się dioda)?
Klawiaturka nie reaguje na polecenia w grze. Tylko i wyłącznie, także wydaje mi się, że problem leży w wieśku
 
WielkiSzu said:
Prawdopodobnie chodzi o błąd, który pojawia się podczas walk, kiedy to gra nie reaguje tak jak trzeba na polecenia gracza. Dzieje się tak najczęściej gdy za szybko (od momentu wyboru z szybkiego menu) rzucimy petardę lub nóż. Jedynym "lekarstwem" na ten błąd (o ile w ogóle o tego buga chodzi) jest pozwolenie przeciwnikowi na zadanie Geraltowi jakiejkolwiek ilości obrażeń. Miałem ten sam problem i też początkowo myślałem, że to problem sprzętowy :)
Hmmm nawet kiedy nie walcze, tylko exploruje teren klawiatura, bądź mysz nie reagują na moje "polecenia". Na pewno wykluczam sprzęt


Dodam jedynie, że cofnąłem się w grze do momentu kiedy ten błąd nie występował i wszystko NARAZIE działa jak należy.
 
Czasem w takich wypadkach pomaga defragmentacja dysku. Zdefragmentuj dysk systemowy (bo tam się zapisuje gra). Jeśli to była wina błędu w zapisie problem może się powtórzyć jeśli nie dokonasz defragmentacji. Ja miałem podobne problemy z innymi grami.
 
wsad3a said:
Czasem w takich wypadkach pomaga defragmentacja dysku. Zdefragmentuj dysk systemowy (bo tam się zapisuje gra). Jeśli to była wina błędu w zapisie problem może się powtórzyć jeśli nie dokonasz defragmentacji. Ja miałem podobne problemy z innymi grami.
Jeżeli problem się ponowi spróbuję zrobić tą defragmentacje. Chociaż nie jestem do końca pewny czy to zadziała. Narazie wszystko jest ok, często czytałem, że jeżeli cokolwiek złego dzieje się z wieśkiem ( czy to zanik dźwięku, czy właśnie takie anomalie jak moje ) to najlepiej powrócić do save'a sprzed wystąpienia błędu - "ludowe sposoby" ;)
 
Witam!

Wracam do tematu ponieważ znalazłem rozwiązanie ( bynajmniej działa to u mnie ).

Próbujemy tak:
Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Narzędzia administracyjne
Wybieramy Usługi i z listy: Dziennik Zdarzeń Systemu Windows.
Zależnie jak mamy wybieramy tryb uruchomienia Ręczny, resetujemy kompa i sprawdzamy.
Jak nie pomaga to wyłączamy, resetujemy kompa i próbujemy.

Dziennik zdarzeń po włączeniu gry nie zapisuje już każdego ruchu myszką czy klawiaturą.
 
Dziennik zdarzeń potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania systemu, zapory sieciowej, sieci, bezpieczeństwa (lokalnie także). Wyłączenie go jest raczej na odpowiedzialność użytkownika.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom