Problem z misją "Żyli długo i szczęśliwie"

+
Problem z misją "Żyli długo i szczęśliwie"

Witam, przechodzę wiedźmina na drodze ku zagładzie w nowej grze plus. Dał sobie radę ktoś z tym upiorem z obrazów ? Utknąłem w owym momencie ponieważ w trakcie walki wytwarza połączenia z obrazami, które NIEMOŻLIWIE szybko regenerują jego zdrowie. Nie wiadomo do tego który obraz w danym momencie będzie leczył upiora. Jakie było moje zdziwienie gdy po zbiciu bossowi 1/4 życia, przywrócił je sobie w czasie około 2-3 sekund ! . Ma ktoś jakieś rady jak pokonać upiora na najwyższym poziomie i w ng+ ?
Z góry dzięki za porady i pozdrawiam. ;)
 
Witam,

Kacper jestem.

Chętnie pomogę. Miałem też problem z tą walką. Grałem na poziomie Miecz i Opowieść, rozwijając umiejętności z drzewka alchemii. Iris zadaje niewielkie obrażenia ale w każdej chwili może odnowić całą swoją żywotność uciekając do któregokolwiek z obrazów, walki nie można też przerwać, korytarz jest nieodwołanie zamknięty. W internecie znalazłem filmik na którym gracz pokonuje upiora tnąc mieczem po kolei wszystkie obrazy z którymi ten się łączy. Metoda na filmiku poskutkowała, choć była dość czasochłonna. Sam jednak nie mogłem tego powtórzyć. Być może mam inną kopie i aktualizację gry, w każdym razie sterowanie działa inaczej i Geralt nie atakuje mieczem w stronę w którą patrzy kamera tylko najbliższego przeciwnika. Cokolwiek bym nie zrobił nigdy nie uderzał w obraz, zawsze w Iris. Doszedłem więc do wniosku, że jedynym sposobem pokonania upiorzycy jest zabicie jej zanim odrodzi się po raz pierwszy i że trzeba to zrobić mieczem, gdyż inne metody zadają jej mniejsze obrażenia. Wczytałem grę i rozwinąłem postać o kolejne 10 poziomów przechodząc zadania dodatku Krew i Wino, po czym wróciłem, przed walka dodatkowo maksymalizując siłę szybkich ciosów mieczem i zabiłem Iris kilkoma uderzeniami.
Zwracam uwagę, że sugerowany poziom zadań i przeciwników często jest mylący. Moim zdaniem zadania z dodatku Krew i Wino są oznaczone w miarę prawidłowo, natomiast zadania główne dodatku Serca z Kamienia lepiej wykonać 5 - 10 poziomów później niż nam się sugeruje. Przykładów takiego wprowadzania gracza w błąd jest znacznie więcej, może to temat na inną rozmowę.

Gram dużo w tę grę. Przeszedłem wszystkie zadania główne ale to mi nie wystarczyło, gram od nowa ciesząc się bogactwem tej produkcji. Chciałbym znaleźć osoby z którymi mógłbym rozmawiać o wielu urokach i wyzwaniach rozgrywki, nie tylko o konkretnych, drobnych problemach.
Krzysiek, jeśli możesz mi w tym pomóc, będę bardzo wdzięczny. Może sam widzisz się w roli rozmówcy, możesz mnie z kimś skontaktować lub coś doradzić. Mam 32 lata i chodź od lat jestem graczem komputerowym, pierwszy raz w życiu zarejestrowałem się na forum i brak mi wiedzy i umiejętności aby szybko i sprawnie znaleźć ludzi, których szukam, i okazje do prowadzenia właśnie takich rozmów.

Pozdrawiam

Kacper
 
Jak kolega napisał wyżej, jest problem z tą misją, po pierwszym obrazie nie da się go zabić mieczem. Znalazłem sposób jednak. Alternatywny znak Aard KRĄg użyty w pobliżu szybko blokuje działanie obrazu i możemy śmiało walczyć. Dodatkowo olej na upiory, grom i ostrzałka. Ciosy szybki na maksa rozwinięte. Zaraza..

Pozdrawiam!
 
Top Bottom