Problem z obrazem gry (żabkowanie)

+
Problem z obrazem gry (żabkowanie)

Cześć. Mój problem dotyczy wersji wersji gry na steam (posiadam również wersje na GOG, gdzie poniższy problem nie występuje). Mianowicie kiedy wchodzę do miastach i poruszam się po nim animacja gry działa skokowo tj. żeby to obrazowo wyjaśnić żabkuje. Problem występuje kiedy liczba FPS - ów spadnie nagle z 60 do 45. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale sądze, że jest coś nie wporządku, zważywszy, że na GOG - u taki problem nie występował, a grałem dokładnie na tych samych ustawieniach graficznych. Próbowałem odpalać grę bezpośrednio z pliku exe oraz z wyłączoną funkcją steam w grze, jednak nie przyniosło to pozytywnych rezultatów. Próbowałem również różnych ustawień graficznych i nawet kiedy gra była włączona na najniższych z możliwych dalej występuje ten problem. Jedyną radą jak narazie jest blokada licznika FPS - ów na 30 jednak wtedy cała gra zauważalnie wydaje się "wolniejsza".
Wraz z tym problemem, doszedł jeszcze ten związany z doczytywaniem tekstur (gram na ustawieniach wysokich\ średnich) i często jest tak, że postacie niezależne pojawiają się nagle tuż obok mnie co również jest dosyć dziwne.
Z góry dziękuję za każdą poradę :).
 
Last edited:
Jak wygląda transfer internetowy, gdy jesteś na GOG i na Steam ?

W Menadżerze Zadań "wydajność" jest monitoring.
 
Cześć, z tego co zaobserwowałem ostatnio, to odczyty są podobne tzn. wysyła się kilka b/s na obu platformach. Wydaje się, że problem leży w samej grze na platformie steam, ponieważ żabkowanie zdarza się tylko i wyłącznie podczas szybkich spadków FPS np. z 60 na 45 gdy wkraczam na rynek w Novigradzie. Co ciekawe nie powinno to występować raczej.
 
Top Bottom