Problem z płynnością

+
Status
Not open for further replies.
Problem z płynnością

Witam, mam mały problem. Mianowicie kilka dni temu kupiłam Wiedźmina 2: zabójcy królów. Dosłownie wczoraj kupiony został pod niego nowy komp na którym miał "śmigać" (tak bynajmniej zapewniał nas sprzedawca). Okazuje się że nici z tego. Na najniższych ustawieniach mamy ok 15 FPS i gra trochę się ścina. Na upartego można by grać ale przy trudniejszych walkach niestety nie da się wygrać z opóźnieniem. Co możemy zrobić żeby "usprawnić" grę lub kartę graficzną pod tą grę?
Dane komputera:
Procesor AMD A4-6300 APU with radeon (tm) HD Graphics (dwurdzeniowy) 3.7 GHz
Karta AMD Radeon HD 8370D
RAM 8 GB
Windows 7 (nie wiem co tam jeszcze potrzebne)
Zbędne rzeczy są powyłączane AA również.
Bardzo proszę o pomoc i w razie czego tłumaczenie "jak chłop krowie na miedzy" bo średnio się na tym znam a wiem że to powinno chodzić dużo lepiej.
PS: Wiem że powstawały wątki na ten temat na różnych forach ale zawsze trafiałam na kartę NVidia a nie Radeon.
 
PS: Wiem że powstawały wątki na ten temat na różnych forach ale zawsze trafiałam na kartę NVidia a nie Radeon.

Dziwisz się?
AMD to karty dla masochistów, lub tych, którzy mają wstręt do zielonego (nie sądzić po mojej sygnaturce).
Ogółem z tego co widzę, to masz słabiuśki sprzęcik, karta w integrze, a to tragedia...
Napisz mi jaką masz płytę główną, lub chociaż na jakiej podstawce.
Ewentualnie napisz do mnie PW, podam Ci GG i sprawdzimy co tam u Ciebie w trawie piszczy.


PS. Bynajmniej nie jest bynajmniej synonimem przynajmniej ;)
 
Wystarczy sprawdzić pudełko.
powyższe wymagania przygotowano z myślą o komputerach stacjonarnych. W przypadku konfiguracji wyposażonych w zintegrowane lub mobilne układy trzeba uwzględnić fakt, że mogą wystąpić różnice w wydajności
Na zintegrowanych kartach ciężko jest, nieważne jakie czary się zastosuje. Każde pudełko ma raczej gdzieś coś takiego... przynajmniej Wiedźmin 2 ma.

Jedyne pytanie, jakie pozostaje zadać to czy były sprawdzanie ustawienia gry (wszystko minimum/low/najniżej, sprawdzić czy uberpróbkowanie jest wyłączone) i ustawienie jak najniższej rozdzielczości typu 800x600/1024x768. Może wtedy wyciągnie jakiś sensowny fps (powyżej 30).
Ogólnie to ma Pani pecha i niestety całkiem możliwe, że dała się naciągnąć.
 
Ogólnie to ma Pani pecha i niestety całkiem możliwe, że dała się naciągnąć.
To jest pewne, kto chwyta integrę i procki od AMD? :D

Jednak liczę, że Panna się odezwie, wówczas pokombinujemy co i jak mogłaby zmienić tanim kosztem, może uda się coś z tego wykaraskać przy niewielkim wysiłku/budżecie.
 
To jest pewne, kto chwyta integrę i procki od AMD? :D

Jednak liczę, że Panna się odezwie, wówczas pokombinujemy co i jak mogłaby zmienić tanim kosztem, może uda się coś z tego wykaraskać przy niewielkim wysiłku/budżecie.
Teoretycznie jeśli wczoraj został kupiony komp, to może go jeszcze wymienić. Ja osobiście bym nic w tym nie grzebał tylko zamienił kompa na co innego albo po prostu odzyskał kasę. Rzadko kiedy warto w takich komputerach grzebać, tym bardziej, że znając życie zasilacz nie pozwoli na zbyt wiele.

No zobaczymy czy jeszcze się pojawi.
 
Ja osobiście bym nic w tym nie grzebał tylko zamienił kompa na co innego albo po prostu odzyskał kasę. Rzadko kiedy warto w takich komputerach grzebać, tym bardziej, że znając życie zasilacz nie pozwoli na zbyt wiele.

Dlatego właśnie chcę, aby mi wszystko powiedziała, a z racji, iż jak sama przyznała- nie ma wiedzy, to trzeba jej palcem wskazać, co ma czytać.
Wiesz, nic jej nie da wymiana, skoro wcisną jej kolejny szit.
Nie jestem jakimś mega znawcą, acz orientuję się w sprzęcie na tyle, aby polecić/odradzić/dopasować konfig.
Jestem w stanie wyobrazić sobie jej wkurzenie, nie dziwota.

PS. Bardzo Cię proszę, nie mów mi nic o zasilaczu, mam jakiś felerny model, który czasem znikąd buczy. Jak pieprznę w biurko- przestaje.
Na gwarancji uznali, że jest o.k, sam go rozkręciłem, przebadałem- no nic cholera nie ma, zatem to dla mnie drażliwy temat :| :D
 

Ukash

Forum veteran
Słabiutkie to to faktycznie. Jeżeli zestaw nie posiada dedykowanej (osobnej) karty graficznej to sprzedawca Cię oszukał. Jeżeli zakupu dokonałaś przez internet to masz prawo zwrócić towar i odzyskać pieniądze (przy zakupie w sklepie stacjonarnym chyba też jest takie prawo) Ten zestaw nadaję się tylko do filmów w FullHD do niczego więcej. Bez dedykowanej karty graficznej nie wiele zdziałasz, procesor do demonów wydajności też nie należy...zestaw do fiłmów i internetu...
 
Last edited:
PS. Bardzo Cię proszę, nie mów mi nic o zasilaczu, mam jakiś felerny model, który czasem znikąd buczy. Jak pieprznę w biurko- przestaje.
Na gwarancji uznali, że jest o.k, sam go rozkręciłem, przebadałem- no nic cholera nie ma, zatem to dla mnie drażliwy temat :| :D
Jest dużo opcji - mogło siąść łożysko w wiatraku albo, wnioskując po waleniu w biurko, wywołuje drgania całego kompa i stąd taki huk. Ale jak mówisz, że rozkręcałeś to pewnie wymiany wiatraka próbowałeś i czyszczenia tego, co pod nim.
Też miałem kiedyś ten problem w kompie - okazało się, że to obudowa biła od wentylatora.
W Twoim przypadku może to znak, że czas na upgrade?:doubt:

Ja od "marketowych" kompów trzymam się z daleka. 15-20 lat temu, wiadomo, jedyna opcja na jaką można było liczyć, dziś z netem to można albo samemu, albo komputronik czy kto jaki sklep tam woli.
 
W Twoim przypadku może to znak, że czas na upgrade?
Stary, składałem kompa na początku października :D


Jest dużo opcji - mogło siąść łożysko w wiatraku albo, wnioskując po waleniu w biurko, wywołuje drgania całego kompa i stąd taki huk
Testowałem to na wiele sposobów, ogółem przymierzam się do podwieszenia zasilacza na około 2/3 mm, :p
 
Last edited:
No dobrze, ale skupmy się, proszę, na rozwiązaniu problemu autorki tematu. O własnych przygodach ze sprzętem (tudzież innym oprogramowaniem) można porozmawiać w dedykowanych tematach:
http://forums.cdprojektred.com/threads/23139-Co-nieco-o-sprzęcie
http://forums.cdprojektred.com/threads/25068-Gry-i-programy-pytania-problemy-forumowa-pomoc

Proponuję też, aby swoje prywatne opinie na temat wojenki nVidia vs AMD zachować dla siebie. Na wypadek gdyby ktoś miał wątpliwości - nie, to nie jest zachęta do polemiki "ale firma X jest zła, bo u mnie zawsze są z nią problemy". Po prostu należy się zastosować.
 
płyta główna msi a78me35 v2
wiem że szału to ten komputer nie robi, zależy mi żeby działały na niej płynie gry właśnie typu wiedźmin 2 czy skyrim. Rozumiem więc że bez zmiany karty się nie obejdzie?
 
Rozumiem więc że bez zmiany karty się nie obejdzie?

Nie obejdzie się bez całkowitej zmiany sprzętu.
Kobieto, dawno nie widziałem tak tragicznego konfigu, a to mnie ludzi ciskali, że zdecydowałem się na skajlajka :D
Jeżeli chcesz, to możemy obgadać sprawę, jak wspomniałem- PW.
Tego zdasz i postaramy się złożyć coś na normalnych częściach :)

Ile dałaś za to....COŚ, tą maszkarę?
 
Last edited:
Za sam komputer 1500. Przy czym tak jak właśnie mówię ja się na tym nie znam :/ teoretycznie w ciągu 6 dni mogę go jeszcze zwrócić i pieniądze odzyskam bez problemu. Inny problem polega na tym, że nie mam w tym momencie zbyt dużego funduszu żeby poskładać nie wiadomo co (powiedzmy 1800 mogę przeznaczyć).
 
Ja również mam problem z płynnością, podczas gdy Wiesiek 3 chodzi na Uber aż miło, na takim sprzęcie:

Sapphire Radeon R9 390
12 GB RAM 1600 MHz
AMD Phenom II X4 945 3.0 GHz

Jaka na to rada?


Gra się po prostu ścina i jest spowolniona.
 
@TheIceman47
U Ciebie bardzo wąskim gardłem jest procesor - nie jest odpowiednio wydajny w odniesieniu do Twojego GPU.
IMO Upgrade CPU jest zdecydowaną radą na wiele bolączek, w pewnym sensie wiązać się to może ze zmianą płyty głównej - wiesz...cepy AMD nie robią szału w grach...

---------- Zaktualizowano 15:51 ----------

Wyłącz : Limit elementów fizycznych i Zabrudzenia powierzchni modeli > sprawdź Uberpróbkowanie.
 
Last edited:
Mój procek, owszem, jest stary, ale radzi sobie w grach, nawet tych teraźniejszych. Używam go przez wiele lat i złego zdania na temat AMD nie powiem. Dobra cena i dobre parametry. Jasne, przydałby się nowy model. Mój procesor ma 4 rdzenie, a są już ośmiordzeniowe. Słyszałem, że aż tak bardzo na wydajność się to nie przekłada. Podstawa to zapewne taktowanie. Moja płyta obsługuje procesory z grupy FM2+ i jeśli miałbym kupować procesor, to właśnie od AMD. Po co od razu wymieniać płytę główną, skoro AMD też produkuje dobre procesory.

Zrobiłem tak jak radzisz i na razie się nie tnie.
 
Last edited:
@TheIceman47 rób co uważasz za stosowne i na co się stać. Ja swoje zdanie napisałem, wyroczniom nie jest, poczekaj na opinie innych....Fakt jest taki że Twój Phenom czterordzeniowy w grach dostaje srogie baty od dwórdzeniowego Intela i3-3220.
AMD miało zawsze problem z tak zwanymi "pustymi gigahercami" ichnia częstotliwości taktowania ma się nijak do taktowania Inteli, o podobnej wydajności przełożonej czy to na rdzeń czy na GHz w ogóle nie ma żadnej mowy. Ja nie hejtuje tylko gram, widzę, czytam i pisze.
 
Last edited:
Problem rozwiązany, wystarczyło wymienić kartę na niezintegrowaną i nic więcej nie trzeba było kombinować. Na tej nawet Wiedźmin 3 płynnie chodzi. Tak więc dzięki wielkie za pomoc.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom