SOLVED Problem z rozdzielczością podczas gry na laptopie podłączonym do monitora

+
Problem z rozdzielczością podczas gry na laptopie podłączonym do monitora

Witam! Od pewnego czasu przerzuciłem się z grą w Gwinta na laptopa (komputer niestety mówiąc potocznie "się spalił", a grafikę i procka będę wymieniał dopiero za około pół roku) i odkryłem pewien denerwujący problem z rozdzielczością podczas gry gdy laptop jest podpięty do monitora, otóż wygląda to tak:

Jak widzimy na powyższym obrazku obraz nie jest idealnie skalowany, więc gra pomimo włączenia na Pełnym Ekranie nie wyświetla się poprawnie i pojawiają się takie paski, na które mogę normalnie "wjechać" kursorem (normalnie się pojawia). Na początku mi to nie przeszkadzało jednak po czasie chciałbym jednak grać w dopasowanej rozdzielczości. Jak już wspominałem laptop jest podpięty do monitora, tak wyglądają ustawienia:

Monitor jest wybrany jako wyświetlacz główny, jednak gra tego "nie widzi" i tak wyglądają ustawienia w grze:

Nie mogę zmienić opcji nr. 1, czyli przestawić obraz na wyświetlacz 2 (chociaż wyświetla się na 2), nie mogę zmienić rozdzielczości (1366x768 to rozdzielczość wyświetlacza w laptopie, natomiast na monitorze jest to 1440x900) a skalowanie jest już ustawione na największą dozwoloną wartość

Specyfikacja laptopa:

RAM: 8 GB
Procesor: Intel Core i7 7gen 7500U 2,7 - 3,5 GHz
System operacyjny: Windows 8.1
Karta Graficzna: AMD Radeon R7 M445
Gra jest zainstalowana na dysku HDD

Pomocy!

ps. Przy podpięciu laptopa przez kabel HDMI do telewizora obraz jest skalowany normalnie.
 

Attachments

  • photo154310.jpg
    photo154310.jpg
    541.1 KB · Views: 43
  • photo154320.jpg
    photo154320.jpg
    145.3 KB · Views: 42
  • photo154330.jpg
    photo154330.jpg
    64.8 KB · Views: 28
Spróbuje tego. Klikasz na aplikację Gwinta prawym przyciskiem myszy klikając na właściwości, a potem zgodności zaznaczając daszkiem DPI. Masz jeszcze kompozycje wizualne, rozdzielczość oraz kompozycja pulpitu.
 
Balanced_MindPL;n9002480 said:
Spróbuje tego. Klikasz na aplikację Gwinta prawym przyciskiem myszy klikając na właściwości, a potem zgodności zaznaczając daszkiem DPI. Masz jeszcze kompozycje wizualne, rozdzielczość oraz kompozycja pulpitu.

Akurat ta opcja była już domyślnie zaznaczona, spróbowałem jeszcze uruchomić grę z wyłączonym DPI- nadal to samo. Próbowałem też trybów zgodności i nic :/
 
1. Posiadasz AMD Catalyst Control Center? Powinieneś posiadać w nim to Moje panele cyfrowe akurat tego nie posiadam.
2. O ile się uda w rozdzielczości ekranu zmienić ekran lub rozdzielczość " tak, tak już o tym mówiłeś " :listen:

3. Jedynym ratunkiem będzie ktoś inny bądź napisanie do wsparcia centrum pomocy technicznej.
 
Jedyne co mogę zrobić w tej sytuacji to zmiana rozdzielczości na monitorze na 1366x768, wtedy obraz w grze jest okej.. Ale mimo wszystko zmiana rozdzielczości przy każdym włączeniu gry jest trochę upierdliwa. No nic, dzięki za pomoc a pytanie skieruje do działu pomocy technicznej.
 
Nie pomogłem, ale lubię pomagać tylko te moje pomaganie nic nie daje. :what2: Mam nadzieje, że tam Ci pomogą :drunk: ! Z Jezusem Nazareńskiemu chwytaj dzień :cheers3::cheers4::cheers: :smiling2:
 
Top Bottom