Problem z "rwanym" dzwiękiem

+

jiti

Forum veteran
Problem z "rwanym" dzwiękiem

Mam problem z najnowszym wiedźminem który strasznie irytuje na moim laptopie Asus F750L. Szczerze nie spodziewałem się na początku że gra w ogóle ruszy na tym sprzęcie ale jeśli chodzi o animacje to na średnich detalach nie ma żadnych problemów - jest płynna, choć długo nie pograłem bo po jakiś 15 - 20 min gry zawsze pojawia się problem z rwącym dźwiękiem - postacie zaczynają mówić sylabami a muzyka wyraźnie się tnie (mimo że animacja ciągle jest bez zarzutu). Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - irytuje to na tyle, że teoretycznie mógłbym normalnie grać, ale przez ten dźwięk jest to pozbawione jakiegokolwiek sensu.
Szukałem rozwiązań w necie oto co już przetestowałem:
- przeinstalowanie sterowników kart graficznej i dźwiękowej.
- zmiana trybu oszczędzania energii w laptopie
- przeczyszczenie radiatora
- zmiana wszystkich ustawień w W3 na najniższe, ludzie pisali o zmianie przede wszystkim rozdziałki (nic nie pomaga, zauważyłem nawet że problem zaczął pojawiać się nie po 15 min, a po 5 :/)
- były też porady o zmianie coś w ustawieniach dźwięku w DX w windowsie, ale na 8 chyba nie ma tych opcji - porada ze strony technicznej CD Projektu.
Jedynym rozwiązaniem problemu jest wyłączenie i ponowne włączenie gry. Czasami problem znika po wejściu w ekran ekwipunku, ale nie zawsze i tylko na minutę może dwie, po powrocie do gry znów się pojawia.
Byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie dotyczące tego co mógłbym zrobić by jednak pograć choć chwilę w najnowszego Wieśka, zanim będę wymieniał laptopa :)
 
Last edited:

jiti

Forum veteran
temat do zamknięcia - nie wiem czy ma to związek z nowym hotfixem czy po prostu w końcu coś udało mi się dobrze przełączyć, ale problem zniknął i gra chodzi normalnie... Niestety jak pisałem nie jestem w stanie na 100% powiedzieć dlaczego problem zniknął, więc nie pomogę tym co w przyszłości będą mieli ten problem...
 
Top Bottom