Problem z szybką podróżą

+
Problem z szybką podróżą

Witam
Mam taki problem, otóż nie mogę przemieszczać się za pośrednictwem szybkiej podróży, ponieważ jest ona zablokowana.
Jest to bardzo uciążliwy problem. Co jest jego przyczyną?
 
Musiałbyś napisać więcej o swojej sytuacji.

Irytującym problemem Wiedźmina 3 jest to, ze od czasu do czasu przestają działać jakieś funkcje, na przykład Geralt zapomina jak się wsiada na konia lub jak się nurkuje. Jeśli to jest ten problem, zapisz grę, wyjdź do menu głównego i wczytaj zrobiony przed momentem zapis. Naprawione.

Druga sprawa to sam mechanizm szybkiej podróży.
Szybka podróż lądem wymaga podejścia do słupa drogowego (w takiej czy innej postaci), otworzenia mapy za pomocą "e" i wybrania punktu docelowego. Wiedźmin podzielony jest na kilka obszarów (Velen, Novigrad, Skelige itd.). Żeby móc korzystać z punktów szybkiego dostępu, musisz najpierw dostać się z wątkiem głównym do danego obszaru, np. do Skelige się nie dostaniesz, póki nie wynajmiesz najpierw statku tam płynącego. Potem już możesz podróżować dowolnie.

Podróż łodzią wymaga wlezienia na łódź, co w wersji 1.5 czasami bywa dość problematyczne. Musisz siąść za sterem i najlepiej odbić kilka metrów od brzegu. Łodzie przy samym brzegu w 1.5 nie chcą za dobrze działać. Twoimi punktami docelowymi z łodzi są tylko porty (kotwica), nie słupy drogowe.

Jest jeszcze jeden problem z szybką podróżą. Pojawia się on wtedy, kiedy gra nie zorientowała się, że walka została zakończona. W takim wypadku znajdź jakiegoś wilka w lesie, zaszlachtuj go i walka zakończy się prawidłowo. Szybka podróż odblokowana. Ten bug rozpoznasz po muzyce bitewnej grającej cały czas. Co ciekawe, w tym czasie możesz normalnie nawet kontynuować fabułę. Wyłączenie i włączenie gry też załatwia problem, ale w czasie walki, nawet zbugowanej, nie można zapisać gry, więc straciłbyś niewielką część postępu wczytując starszy zapis.

Jeśli żadne z powyższych nie ma zastosowania, napisz więcej o swoim problemie i w międzyczasie sprawdź spójność plików gry przez GOG Galaxy. Jest to droga przez mękę, ale i tak lepszy sposób niż przeinstalowanie gry.
 
Żaden ze sposobów nie pomógł... Problem zaczął się po wykonaniu misji "Dzikość serca". Po zabiciu wilkołaka chciałem użyć automatycznej podróży jednak było to nie możliwe. Na mapie świata (w menu) punkty szybkiej podróży nie są w ogóle pokazana a w legendzie znak jest przekreślony na czerwono. Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu ponieważ od tamtej misji przeszedłem trochę gry - jakoś sobie poradziłem bez szybkiej podróży ale było to bardzo niewygodne.
 
Wejdź na mapę. Wciśnij "F", a wyświetli Ci się menu, w którym zobaczysz m.in. swoją przekreśloną ikonę drogowskazu. Kliknij na nią, odblokuje się. Twój problem zniknie, będziesz widział drogowskazy i będziesz mógł używać szybkiej podróży. Beam me up, Scotty.
 
Last edited:
witam mój problem z szybka podróżą polega na tym iż nie mogę sie przenieść z Skeliege do Velen loading trwa 5 min dochodzi do połowy po czym wyrzuca mnie z gry mogę przenieść się tylko do pierwszej lokacji. Prosze o pomoc!!
 
Top Bottom