Problem z uruchomieniem gry na dedykowanej karcie graficznej

+
Status
Not open for further replies.
Problem z uruchomieniem gry na dedykowanej karcie graficznej

Witam, mam następujący problem z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Mianowicie po zainstalowaniu gry z wersji fizycznej (kupionej na cdp.pl) i zainstalowaniu 2 darmowych DLC z aplikacji GOG (Video HD oraz Bonus Pack (Polish)) podczas próby uruchomienia gry włącza się czarny ekran na którym widoczny jest kursor (kręcące się kółeczko oznaczające prace) niestety nawet po odczekaniu ok. 10 min gra nie ruszyła. Zmuszony byłem wyłączyć ją poprzez zamknięcie procesu. Po kilku nieudanych próbach postanowiłem zmienić używany przez aplikacje procesor graficzny i z domyślnie ustawionej karty graficznej Nvidia przełączyłem na Zintegrowany procesor graficzny. Ku mojemu zdziwieniu gra się odpaliła bez problemu, niestety płynnie działa jedynie w menu, wiem że jest to spowodowane niską wydajnością zintegrowanej grafiki. I tutaj pojawia się moje pytanie, dlaczego gra nie chce się uruchomić przy zastosowaniu karty graficznej Nvidia? Pilnie proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu i z góry dziękuje za wszelką okazaną pomoc. Poniżej zamieszczam konfiguracje sprzętowa.


Laptop: MSI Apache Pro GE70 2PE
Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-4710HQ CPU @ 2.50GHz
Pamięć RAM: 16 GB DDR3 1300MZh
System Operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 bit - Service Pack 1 (Oryginalny)
Karta Graficzna: GeForce GTX 860M (wersja sterownika 352.86 - wypuszczona w dniu premiery gry)
 
Coś chyba zjadłeś w tytule wątku - poprawiam.

Generalnie na dzień dobry pocieszę cię informacją, że układy takie, jak twój, nie są oficjalnie wspierane :p Ale nie ma co popadać w depresję - gra tak czy siak działać powinna (co nie znaczy, że zacznie - tzn. ja ci gwarancji nie dam).
Spróbuj ustawić na sztywno w panelu kontrolnym grafiki, by Witcher3.exe był odpalany przez dedykowaną kartę graficzną.
 
Próbowałem już to zrobić, ustawienie na sztywno lub zastosowanie ustawień globalnych nie pomaga. Tak jak już pisałem tylko ustawienie na sztywno zintegrowanej grafiki umożliwia odpalenie gry, niestety w takiej konfiguracji nie jest grywalna.
 
Support nie pomógł zbyt wiele odpowiadając tylko, że gra obsługuje tylko układy deskoptowe (PC). Mimo to do odważnych świat należy, tak więc nie poddałem się i znalazłem solucje tego problemu. Nie wiem dokładnie jak to działa więc nie będę się produkował, osoby mające ten sam problem co ja powinny zapoznać się z tym filmikiem i postępować zgodnie z jego instrukcjami. " https://www.youtube.com/watch?t=20&v=v9tzxIli39s ". Powiem odrazu, że nie do końca u mnie to się odbyło jak na filmiku, ponieważ ja po odpaleniu gry na drugim ekranie usłyszałem tylko dźwięki i dusił spacje aż nie usłyszałem dźwięków z menu. Następnie przełączyłem tryb wyświetlania na "Tylko 2 pulpit" (ten pracujący w całości na karcie graficznej Nvidia i dusząc klawisze ALT+TAB do skutku aż zmaksymalizowało mi grę. Sposób u mnie o tyle się sprawdził, że na średnich ustawieniach graficznych gram bezproblemowo i płynnie. Pozdrawiam, w razie jakichkolwiek pytań piszcie na PW a postaram się pomóc. Temat do zamknięcia.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom