Problem z uruchomieniem gry po aktualizacji do Win10 (brak - MSVCR110.dll)

+
Problem z uruchomieniem gry po aktualizacji do Win10 (brak - MSVCR110.dll)

Witam,
po aktualizacji Windowsa na 10 gra przestała się uruchamiać - wyświetla się komunikat:
"Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono MSVCR110.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem".

Analogicznie pojawia się okienko z brakiem MSVCP110.dll.
Próbowałem przeinstalować grę, lecz instalacja nie chce się zakończyć - właśnie ze względu na brak tych plików.
Próbowałem szukać pomocy w necie, lecz rady które znalazłem okazały się nieskuteczne.
Może ktoś z was ma podobny problem lub wie jak to rozwiązać?
Z góry dzięki za pomoc!
 
Dzięki za odpowiedź,
pierwszy sposób niestety nie zadziałał, odnośnie drugiego mam pytanie gdzie dokładnie wkleić te pliki?
Do C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt, czy wkleić w jakiś inny folder?
 
Last edited:
Tak jak kolega wyżej wspomniał ten plik znajduje się w bibliotekach Redistributable dla Visuala.
Możesz spróbować instalować starsze wersje (sam mam od 2010 wzwyż). Spróbuj jednak wkleić ten plik do folderu z grą może to wystaczy.
Wiec jeżeli masz zainstalowany W3 w katalogu:
C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt
to wklej go właśnie tam.
 
Tyle, że na pewno nie brakuje tylko 1 pliku lecz całej serii plików. Dlatego nie ma sensu żadne wklejanie ręczne poszczególnego pliku tylko kompleksowa instalacja bibliotek z podanego linku.
 
Dzięki za rady, lecz niestety instalacja tych bibliotek nie daje upragnionego efektu.
Co ciekawe jednak znalazłem sposób na uruchomienie gry. Otwierając plik witcher3.exe w folderze C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x64\witcher3
gra włącza się normalnie, widocznie problem leży po stronie tej platformy GOG Games.
Jedyne co mnie ciekawi, czy będę w stanie ściągać bieżące patche bez używania tej aplikacji GOG.
Dzięki za pomoc anyway :)
 
Jedyne co mnie ciekawi, czy będę w stanie ściągać bieżące patche bez używania tej aplikacji GOG.
Dzięki za pomoc anyway :)
Prawdopodobnie będziesz musiał "ręcznie" instalować kolejne patche pobierając je poza GOG. Żadna strata, bo GOG jest na razie bardzo marudny i mało przydatny.
 
Top Bottom