Problem z Wiedźminem Proszę o pomoc.

+
Problem z Wiedźminem Proszę o pomoc.

Witam mam problem otóż gdy gram 10-20 minut i się po chwili gra zatnie i wyskakuje taki błąd.
Tak się zatnie


a po chwili obraz się zrobi taki



Musze wyłączyć grę i od nowa włączyć i tak po 10-20 minutach grania obraz się psuje ;/

Moja karta graficzna to geforce 9500 GT 515
2gb ram i procek dwurdzeniowy intela 2.2ghz
WX
Zasilacz PROCOMP MODEL: ATX KY-500W
Mam dostępne wszystkie aktualizacje 1.4 i 1.5
Z Wiedźminem 2 Miałem podobny problem tylko 2 razy a przy Wiedźminie 1 gram 10-20 minut i obraz się psuje.
Obraz wyskakuje coraz inny raz że zbroja, głowa itp tak obraz mi nawala nie wiem czemu.
To wina płytki czy komputer nawala ??
Proszę o pomoc
 
Wygląda na to, że gra wykonuje Ci pantomogram. Widzę stany zapalne okolic trzonowców ale zatoki szczękowe czyste :)
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem.
 
Garram said:
Wygląda na to, że gra wykonuje Ci pantomogram. Widzę stany zapalne okolic trzonowców ale zatoki szczękowe czyste :)
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać jak to zobaczyłem.
Ok ale wiesz czyja to wina płytka jest wina czy komputer nawala??
Proszę o pomoc bo chciałem wiedźmina przejść ;/
 
Komputer na pewno, sprawdź temperatury. BTW, wymień czym prędzej ten produkt zasilaczopodobny, bo Twój komp długo nie pociągnie.
 
Palimpsest said:
Komputer na pewno, sprawdź temperatury. BTW, wymień czym prędzej ten produkt zasilaczopodobny, bo Twój komp długo nie pociągnie.
Ok sprawdziłem dam obrazek bo ja na kompach się nie znam ;/



może ktoś mi powie co jest nie tak. jak gram w Wiedźmina to temperatura karty graficznej podchodzi do 51C
 
Ja miałem kiedyś taki problem, ale z innymi grami, po prostu komputer był zakurzony (mam laptopa, ale na stacjonarnyh tez się to dzieje). Przedmuchaj kompa sprężonym powietrzem, albo zanieś do serwisu i temperatury powinny wrocic do normy, mi pomogło ;)
 
A sterowniki jakie masz? Zalecam zainstalowac 275.33. Jezeli to nie pomoze to ci albo graficna juz pada albo gniazdo PCI-Ex16 ci sie chrzani. Jezeli masz wiecej tych gniazd to pzeloz graficzna do innego gniazda. Jezeli nadal to bedzie sie dzialo to moze byc wina graficznej lub mostek poludniowy ci na plycie glownej pada.
 
majster89 said:
A sterowniki jakie masz? Zalecam zainstalowac 275.33. Jezeli to nie pomoze to ci albo graficna juz pada albo gniazdo PCI-Ex16 ci sie chrzani. Jezeli masz wiecej tych gniazd to pzeloz graficzna do innego gniazda. Jezeli nadal to bedzie sie dzialo to moze byc wina graficznej lub mostek poludniowy ci na plycie glownej pada.
Mam najnowsze sterownik 280.26
 
Z Wiedźminem 2 Miałem podobny problem tylko 2 razy a przy Wiedźminie 1 gram 10-20 minut i obraz się psuje.
Obraz wyskakuje coraz inny raz że zbroja, głowa itp tak obraz mi nawala nie wiem czemu.
To wina płytki czy komputer nawala ??

Zarżnąłeś W2 kartę graficzną, możesz spróbować wyczyścić komputer, niekoniecznie sprężonym powietrzem, odkurzacz i szczotka wystarczą, tylko delikatnie żebyś czegoś nie "wyssał" z komputera, może faktycznie pomoże, ale to wygląda na ugotowaną grafikę. 9500 to była budżetówka, raczej nie do grania przeznaczona.
Chociaż temperatury spoczynkowe masz dobre, nie przegrzewa się w tym trybie, więc raczej chłodzenie działa prawidłowo.

Zrób sobie taki test, ściągnij jakiś benchmark, w twoim przypadku 3DMark Vantage będzie najlepszy, zostaw włączony HWMonitor, i zapętl test, to znaczy nie puszczaj pojedynczego testu, bo to trwa kilka minut tylko wybierz tryb demo i loop, po czym puść to i zostaw w spokoju. Jak się wysypie to będziesz miał w dzienniku zapis co szlag trafił, ewentualnie HWM pokaże co się przegrzewa.
Niestety zasilacz masz g*wniany więc nie ma zabezpieczenia skoków napięcia, coś mogło zdechnąć.
 
Drogi Wiedzminie789. Nie wiem czy wiesz ale te sterowniki masz natychmiast odinstalowac. Nvidia przyznala sie, ze te sterowniki przegzewaja karte graficzna. Wiem co mowie bo po 3 dniach uzytkowania na tych sterach GTX560 Ti mi sie spalil, a gralem w PoP WW. Wiec odinstaluj je i zainstaluj te co ci podalem. Dam se przyrodzenie odciac, ze jak zmienisz stery na te starsze to problem zniknie.

Problem sie zaczal gdy wgrales te stery 280???
 
majster89 said:
Drogi Wiedzminie789. Nie wiem czy wiesz ale te sterowniki masz natychmiast odinstalowac. Nvidia przyznala sie, ze te sterowniki przegzewaja karte graficzna.

Nom ten ster jest zły, Wiedzmin789 radze odinstalować po prosty chyba karta ci się grzeje i dlatego masz takie błędy.
 
Dawid8524 said:
Nom ten ster jest zły, Wiedzmin789 radze odinstalować po prosty chyba karta ci się grzeje i dlatego masz takie błędy.
Na starej karcie geforce 8600 nie miałem takich problemów a ta już raz po raz wyskakiwały błędy a tuz przed sterem 280 na 275 nie było już takich problemów raz po raz wyskakiwały tylko na sterze 280.
 
Wiedmin789 said:
Na starej karcie geforce 8600 nie miałem takich problemów a ta już raz po raz wyskakiwały błędy a tuz przed sterem 280 na 275 nie było już takich problemów raz po raz wyskakiwały tylko na sterze 280.

Zmień sterowniki na nowsze / trochę starsze i wyczyść komputer sprężonym powietrzem. Daj znać, czy pomogło ;P

PS: Zacznij używać znaków interpunkcyjnych - miałem spory problem z odczytaniem twojego ostatniego posta (tego, który cytuję)
 
oskarroza said:
Zmień sterowniki na nowsze / trochę starsze i wyczyść komputer sprężonym powietrzem. Daj znać, czy pomogło ;P

PS: Zacznij używać znaków interpunkcyjnych - miałem spory problem z odczytaniem twojego ostatniego posta (tego, który cytuję)

Pomogło trochę ale po jakieś godzinie, półtora wyskakuje nieraz ten sam błąd.
 
Pierwsze primo: jak najszybciej wymień zasilacz
Drugie primo: wygląda mi to na "ugotowaną" kartę graficzną (prawdopodobnie przez zasilacz)
Trzecie primo: Spróbuj wyjąć kartę, wyczyścić gniazdo i spróbować znowu (też mam problem z gniazdem, karta mi nie dołącza, muszę podpierać ją telefonem :D)
 
Wiec tak.
1. WYMIEN zasilacz na markowy
2. grafa ma chlodzenie pasywne (chlodzenie takie nie ma wiatraka tylko same radiatory i rurki miedziane) czy normalne (wiatrak ma zamontowany)
3. Przeczysc kompa dokumentnie z kurzu
4. Dokup jakies wiatraki do budy lub lepiej otworz ja z boku i przystaw zwykly wiatrak stojacy by dmuchal do kompa.
 
majster89 said:
4. Dokup jakies wiatraki do budy lub lepiej otworz ja z boku i przystaw zwykly wiatrak stojacy by dmuchal do kompa.

Albo poczekaj aż karta zacznie sama pobierać azot z powietrza do chłodzenia
 
Top Bottom